Dieta 7 dni – czym jest? Czy warto ją stosować? Zasady i efekty

Wiele z nas, myśląc o diecie, ma na uwadze szybki efekt. Większość diet wymaga czasu, jednak możemy skorzystać z diety siedmiodniowej, dzięki której zauważymy rezultaty w bardzo krótkim czasie. Musimy pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że dieta będzie skuteczna.

Dieta 7 dni – zasady

Dieta siedmiodniowa musi dostarczać naszemu organizmowi witamin oraz składników mineralnych. Dzięki temu zwiększa przemianę materii, usuwa toksyny oraz nadmiar tłuszczu. Głównymi składnikami takiej diety są warzywa oraz owoce sezonowe. Warto dodawać je do każdego posiłku, ponieważ zawierają dużo błonnika i witamin. Musimy pamiętać, aby każdego dnia spożywać pięć posiłków, z czego trzy to dania główne, a dwa to mniejsze posiłki. Starajmy się jeść w równych odstępach czasu. Ponadto, śniadanie powinniśmy jeść nie później niż godzinę po wstaniu, natomiast kolację dwie lub trzy godziny przed pójściem spać. Warto też pić herbatę z pokrzywy przed śniadaniem oraz po kolacji. Jeśli chodzi o mięso, najlepszym wyborem będą chude rodzaje.

Powinniśmy sięgać również po odtłuszczony nabiał. Ponadto, warto zrezygnować z używania soli, a zamiast niej dodawać suszonych ziół. Kolejną ważną zasadą jest odstawienie białego pieczywa i zastąpienie go chlebem pełnoziarnistym i razowym. Jeśli chodzi o nawadnianie organizmu, należy pić osiem szklanek płynów dziennie. Warto pić wodę mineralną, zieloną herbatę i soki warzywne, a zrezygnować z alkoholu, soków oraz ograniczyć kawę. Pamiętajmy, aby nie podjadać między posiłkami, a jeżeli chcemy zjeść produkt nieuwzględniony w jadłospisie, zjedzmy go na podwieczorek lub drugie śniadanie. Inną opcją jest wypicie szklanki wody, kiedy poczujemy głód. Oprócz tych zasad ważny jest także ruch, dlatego warto poświęcić około pół godziny dziennie na aktywność fizyczną.

Dieta 7 dni – efekty

Dzięki siedmiodniowej diecie, jesteśmy w stanie zgubić zbędne kilogramy w bardzo krótkim czasie. W ciągu tygodnia możemy zrzucić nawet trzy kilogramy. Mimo stosowania diety tylko siedem dni, jest ona skuteczna, ponieważ naszym głównym pożywieniem są owoce i warzywa, które nie zawierają dużo kalorii. Podczas każdej diety potrzebna jest motywacja oraz przestrzeganie jadłospisu, jednak przy diecie siedmiodniowej jest to łatwiejsze, ponieważ nie trwa tak długo jak inne diety. Z tego powodu, jest również bardziej skuteczna. Ponadto, nie spożywanie tłustych potraw, soli, cukru i przetworzonych produktów także ma wpływ na redukcję wagi.

Innym efektem jest również poprawa wyglądu skóry, ponieważ do organizmu dostarczane są wyłącznie zdrowe produkty. Poprawia się także trawienie i metabolizm. Ponieważ dieta siedmiodniowa opiera się głównie na zastąpieniu niezdrowych produktów bardziej zdrowymi, dlatego nie odczujemy głodu, jednak na nasz organizm dieta będzie miała pozytywny wpływ. Efekty będą widoczne, jeśli będziemy przestrzegać ustalonego jadłospisu i nie będziemy podjadać między posiłkami. Musimy pamiętać, aby nie przedłużać diety ustalonej na siedem dni, możemy jednak ją powtarzać raz na kilka miesięcy. Jeśli nie jesteśmy pewni, na jakie składniki się zdecydować podczas diety, dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy dietetyka, który pomoże nam ułożyć odpowiedni jadłospis. Pozwoli to na uwzględnienie w jadłospisie wszystkich koniecznych produktów.

Dieta 7 dni – opinie

Osoby, które zdecydowały się na dietę siedmiodniową, zazwyczaj są zadowolone z jej przebiegu oraz uzyskanych efektów. Podczas diety nie jesteśmy głodni, ponieważ posiłki spożywane są regularnie, a zrzucenie kilku kilogramów możliwe jest po zaledwie tygodniu. Dietetycy również polecają dietę siedmiodniową, jednak tylko w przypadku, gdy jadłospis jest skomponowany ze produktów zawierających wszystkie potrzebne składniki odżywcze oraz gdy nie przedłużamy czasu trwania diety. Jeżeli jadłospis jest dobrany indywidualnie do naszych potrzeb , dieta z pewnością odniesie skutek oraz wpłynie pozytywnie na nasz organizm.

Dieta tygodniowa jest odpowiednim wyborem dla osób, które chcą w krótkim czasie zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki regularnym posiłkom składającym się w głównej mierze z owoców, możemy schudnąć nawet kilka kilogramów w ciągu tygodnia, nie wpływając destruktywnie na organizm.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest