Danuta Stenka – dieta i aktywność fizyczna

Danuta Stenka to znana aktorka teatralna i firmowa. W wieku 59 lat cały czas jest aktywna zawodowo oraz wygląda fenomenalnie. Czemu zawdzięcza tak wspaniały wygląd? Podpowiadamy, jaką dietę stosuje aktorka oraz jaką aktywność fizyczną regularnie uprawia.

Danuta Stenka – kilka słów o aktorce

Danuta Stenka urodziła się 10.10.1961 r. w Sierakowicach, małej miejscowości na Kaszubach. Tam się wychowała. Jej ambicja, talent oraz ciężka praca sprawiły, że została sławną aktorką filmową oraz teatralną. Dowodem jej talentu i pracowitości są liczne nagrody, których jest laureatką. Prywatnie jest żoną Janusza Grzelaka (również aktora) oraz mamą dwóch córek – Pauliny i Wiktorii.

Danuta Stenka – czy stosuje rygorystyczną dietę?

W kilku wypowiedziach aktorka twierdzi, że nie stosuje żadnej rygorystycznej diety. Co ciekawe, przyznaje, że uwielbia słodycze. Podkreśla jednak, że pilnuje tego, by jeść je w ograniczonej ilości. Dodatkowo, Danuta Stenka mocno ogranicza jedzenie mięsa. Nie jest wegetarianką, ale w jej jadłospisie mięso występuje w bardzo małych ilościach. Bywają także okresy, w których nie je go wcale. W jej diecie zdecydowanie przeważają warzywa.

Dieta wegetariańska lub taka, w której mocno ogranicza się spożywanie mięsa sprzyja utrzymaniu zgrabnej sylwetki. Przede wszystkim dlatego, że prowadzi to do eliminacji sporej ilości produktów wysokoprzetworzonych oraz bogatych w konserwanty. Wegetarianie sięgają zazwyczaj po produkty świeże, które są bogactwem składników odżywczych przy stosunkowo niskiej kaloryczności. Dieta bezmięsna dostarcza organizmowi odpowiednią ilość zdrowych tłuszczów (NNKT). Jednocześnie eliminuje z pożywienia większość nasyconych kwasów tłuszczowych, które sprzyjają rozwojowi miażdżycy i tkanki tłuszczowej.
Produkty roślinne są również pełne składników odżywczych takich jak witaminy i minerały oraz antyoksydantów. Te ostatnie wspomagają wszystkie komórki organizmu w walce z przedwczesnym starzeniem. Wpływają też pozytywnie na wygląd i stan skóry.

Danuta Stenka – jaką aktywność fizyczną uprawia?

Danuta Stenka regularnie uprawia aktywność fizyczną. Jednak zamiast siłowni, wybiera ćwiczenia w domu. Jak sama przyznaje, stawia głownie na ćwiczenia rozciągające i rozluźniające. Wybiera je zarówno ze względu na ich pozytywny wpływ na sylwetkę, ale także po to, żeby utrzymać ciało, a szczególnie kręgosłup, w dobrej kondycji.

Ćwiczenia rozciągające (inaczej stretching) to takie, które prowadzą do zwiększenia długości mięśni oraz poprawienia ich elastyczności. Ich regularne wykonywanie skutkuje utrzymywaniem prawidłowej postawy ciała oraz wysmukleniem sylwetki. Dodatkowo pomaga rozluźnić spięte mięśnie i tym samym pozbyć się dolegliwości bólowych. Co więcej, ćwiczenia rozciągające wpływają pozytywnie na psychikę, wspomagają walkę ze stresem i pomagają się zrelaksować.

Podczas ćwiczeń, Danuta Stenka popija wodę z miodem, pyłkiem pszczelim i sokiem z cytryny. Picie takiego napoju wpływa niezwykle korzystnie na organizm, ponieważ jego składniki stanowią bomby składników odżywczych.

  • Miód ma właściwości antybakteryjne oraz wspomaga pracę układu sercowo-naczyniowego. Obniża również ciśnienie krwi, a także hamuje rozwój miażdżycy. Dodatkowo jednocześnie działa pobudzająco na mózg oraz koi nerwy.
  • Pyłek pszczeli stanowi źródło białka, dlatego też warto go spożywać będąc na diecie wegetariańskiej. Ponadto stanowi skarbnicę witamin i minerałów. Między innymi wspomaga pracę mózgu oraz zapewnia uczucie sytości.
  • Sok z cytryny to źródło witaminy C, która jest silnym antyoksydantem. Dodatkowo wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu oraz wspomaga pracę układu pokarmowego.

Podsumowując, Danuta Stenka nie należy do osób, które katują się rygorystyczną dietą oraz spędzają całe godziny na siłowni. Swój rewelacyjny wygląd zawdzięcza łaskawym genom oraz zdrowemu trybowi życia. Aktorka stara się odżywiać zdrowo oraz regularnie uprawia umiarkowaną aktywność fizyczną. Stara się też ograniczać do minimum stres i czerpać jak najwięcej radości z życia. Zachęcamy do wzięcia przykładu z aktorki.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest