5 gadżetów, które pomogą Ci schudnąć w domowym zaciszu

Pozbycie się zbędnych kilogramów w rozsądny sposób wymaga przede wszystkim dwóch elementów – racjonalnej diety oraz zwiększenia ruchu. Nie jest łatwo przestawić się na zdrowszy tryb życia, zwłaszcza dla osób, które wcześniej nie zwracały uwagi na to co jedzą, a ich jedyną aktywnością fizyczną było wyjście w ciągu dnia do sklepu. Na rynku dostępne są różnego rodzaju gadżety, które mogą pomóc schudnąć i łagodniej przejść do zdrowszego trybu życia. Ważne jest, aby pamiętać, że gadżety są jedynie narzędziem – sam ich zakup nie zagwarantuje nam zamierzonych efektów. Gadżety możemy podzielić na te, które przydadzą nam się w kuchni – do przygotowania zdrowych posiłków oraz takie, które pomogą przy aktywności fizycznej.

Waga kuchenna

Kiedy chcemy rozpocząć zdrowe odżywianie i korzystać z fit przepisów waga kuchenna może okazać się niezbędna. Z jej pomocą odmierzymy dokładnie ilość konkretnego produktu, który musimy dodać, aby przygotować posiłek. Będąc na diecie powinniśmy przestrzegać różnych zasad, a jedna z nich jest taka, aby nie jeść więcej niż jest to założone. Oczywiście po pewnym czasie będzie można zrezygnować z każdorazowego ważenie produktu – z czasem nauczymy się oceniać wzrokowo ile dana ilość produktu waży (np. ile to jest 100 gram makaronu).

Blender

Przyda się na pewno przy przygotowywaniu zdrowych posiłków. Często w rozpisanej diecie znajdują się różnego rodzaju warzywno-owocowe koktajle czy zupy krem. Za pomocą blendera z łatwością je przygotujemy, a potrzebny do tego czas znacznie się skróci. Poza tym dzięki tego typu daniom nasza dieta jest bardziej różnorodna oraz nie jest nudna. Zamiast standardowych kanapek na śniadanie możemy sobie przygotować wartościowy koktajl z ulubionych warzyw i owoców – dodatkowo takie śniadanie możemy wziąć ze sobą na wynos. Na rynku dostępne są różne rodzaje blenderów – najbardziej popularne to kielichowe oraz ręczne. Przy wyborze tego urządzenia warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale także wielkość, moc, materiał z jakiego jest wykonany oraz maksymalny czas pracy. Warto także przemyśleć , jakie funkcje będą dla nas przydatne (np. regulacja prędkości, tryb pulsacyjny).

Mata i inne akcesoria do ćwiczeń

Mata jest niezbędna, jeśli chcemy rozpocząć naszą przygodę z ćwiczeniami w domu, zapewnia nam bowiem bezpieczeństwo oraz komfort. Na rynku mamy wiele rodzajów mat – w zależności od tego, jaki trening chcemy na niej wykonać. Są maty ochronne, treningowe, do jogi, gimnastyczne oraz Tatmi (dla osób trenujących sztuki walki). Do ćwiczeń w domu polecane są maty treningowe. Przy wyborze takiej maty musimy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonana, grubość, długość oraz sposób składania. Pozostałe akcesoria, które mogą się nam przydać podczas ćwiczeń w domowym zaciszu to: hantle, skakanka, piłka do ćwiczeń, taśma do rozciągania.

Zegarek sportowy

Jeżeli myślimy na poważnie nad poprawą swojego stylu życia i zwiększeniu aktywności fizycznej warto zainwestować w zegarek sportowy, który pomoże nam monitorować nasze wyniki i dostarczy wiedzy na temat naszej kondycji. Obecnie zegarki sportowe mają mnóstwo różnego rodzaju funkcji, co jakiś czas pojawiają się dodatkowe, dlatego jeśli interesujesz się nowinkami technologicznymi warto obserwować rynek. Najbardziej przydatne funkcje to: krokomierz (możemy ustalić dzienny cel – ile kroków dziennie chcemy przejść, to nas zmotywuje do większego ruchu, np. pokonywania drogi do pracy czy na uczelnię pieszo lub wyjście przystanek wcześniej i pokonanie dystansu na własnych nogach), licznik kalorii (pokazuje ile kalorii spaliliśmy dzięki naszej dziennej aktywności), pomiar tętna czy monitorowanie snu (zegarek zbiera dane na temat naszego snu – jak długo spaliśmy, ile spaliśmy w fazie snu głębokiego, jak często się budziliśmy). Niektóre modele zegarków mają także funkcję oceny treningu, która może przydać się właśnie tym osobom, które trenują w domu. Zegarek zbiera dane z określonego czasu (tygodnia, miesiąca) i wskazuje jak poprawia się nasza wydolność i kondycja, czy mamy progres czy też regres.

Metr krawiecki

Jak często słyszałeś, że nie powinniśmy się ważyć, a mierzyć? Kiedy rozpoczynamy naszą przygodę z aktywnością fizyczną i zdrową dietą nie zawsze spadają nam kilogramy, co może działać demotywująco. Warto zauważyć, że kiedy ćwiczymy budujemy naszą masę mięśniową (mięśnie ważą więcej niż tłuszcz), jednocześnie spalając tkankę tłuszczową. Dlatego waga może pozostać na swoim poziomie, a nawet odrobinę wzrosnąć. W takiej sytuacji przyda nam się metr krawiecki, który idealnie odmierzy obwód każdej części naszego ciała i sprawdzi efekty ciężkiej pracy.
Na rynku jest mnóstwo akcesoriów, które przydadzą nam się podczas diety i ćwiczeń w domu, wystarczy odpowiednio poszukać i wybrać te, z których będziemy korzystać. Pamiętajmy jednak, że tego rodzaju gadżety to tylko dodatek, nasza kondycja i sylwetka nie poprawią się bez dyscypliny oraz systematyczności.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *