Chlorek magnezu – właściwości, dawkowanie a odchudzanie

Magnez to jeden z najważniejszych pierwiastków w ludzkim organizmie, jego niedobór może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. Jednym ze sposobów uzupełnienia niedoboru tej substancji jest stosowanie suplementu diety takiego jak chlorek magnezu. Wpisując w wyszukiwarkę hasło „chlorek magnezu apteka” otrzymamy wiele wyników z odnośnikami do produktów różnych producentów, a więc jak wybrać ten najlepszy?

Chlorek magnezu – właściwości

Chlorek magnezu sześciowodny uważany jest za produkt z wysokim wykorzystaniem nie tylko w farmakologii ale i kosmetyce, Występuje w różnej postaci, jednak sypki proszek, płatki czy tabletki są jednymi z najbardziej powszechnych form występowania tego związku. Stosowany jest nie tylko przy niedoborze magnezu ale i przy problemach z sercem, koncentracją czy stresem. Magnez może zostać łatwo wypłukany z organizmu, zwłaszcza u zwolenników używek takich jak alkohol, kawa, herbata czy papierosy, dlatego też warto zacząć suplementacje tego związku. Chlorek magnezu jest dobry dla osób na diecie, wspomaga on enzymy trawienne i pomaga w produkcji kwasu solnego w żołądku. Poprawia on również koncentracje, relaksuje oraz wpływa na proces krzepnięcia krwi. Do chlorku magnezu sześciowodnego przypisuje się pozytywne działanie przy profilaktyce chorób sercowych takich jak arytmia. Sportowcy zdecydowanie polubią ten suplement ze względu na jego działanie, zapobiega on skurczom i poprawia pracę oraz wydajność mięśni.

Chlorek magnezu a dieta

Również panie będą zadowolone z zastosowania chlorku magnezu sześciowodnego w pielęgnacji, mówi się, że substancja ta łagodzi stany zapalne, zmniejsza obrzęki i przyśpiesza proces gojenia ran. Uważa się również, że suplementacja magnezu może być kluczem do rozwiązania problemu bolesnych miesiączek czy regulacji pracy hormonów.

Dawkowanie

Główną zaletą chlorku magnezu jest jej przyswajalność przez organizm, dlatego to właśnie ten suplement stał się popularny. Ze względu na słodki, ale jednocześnie gorzkawy smak nie każdej osobie przypadnie on do gustu, na szczęście substancje możemy rozrobić z herbatą czy sokiem, aby doświadczenie jakim jest kuracja chlorkiem magnezu było przyjemniejsze. Osoby z wrażliwym żołądkiem mogą źle zareagować na suplement, w takim przypadku poleca się kąpiele w soli magnezowej, ponieważ jest ona równie dobrze przyswajalna przez skórę. Również osoby posiadające stresującą pracę lub pracujące ciężko fizycznie mogą śmiało sięgać po kąpieli w roztworze z chlorkiem magnezu ze względu na działanie tej substancji.

Przeciwwskazania

Istnieją przeciwwskazania, które mogą wykluczyć stosowanie chlorku magnezu, w grupie ryzyka znajdują się osobami z niewydolnością nerek czy stosujące leki przeciwzakrzepowe. Również nadmiar magnezu czyli hipermagnezemia coraz hipotonia będą wykluczać stosowanie suplementu. Warto też pamiętać, że związek ten może mieć działanie przeczyszczające dlatego spożycie warto konsultować z lekarzem.

Chlorek magnezu – cena

Szczególnie atrakcyjna dla konsumentów jest niewygórowana za chlorek magnez cena oraz jego dostępność, miejsca gdzie znajdziemy chlorek magnezu – apteka albo sklep ze zdrową żywnością. Jedną z najczęściej sięganych po pacjentów form jest proszek, który rozpuszcza się w wodzie – możemy go wypić lub dodać do kąpieli.

Niedoboru magnezu nie warto lekceważy, ponieważ jako jeden z najważniejszych pierwiastków w ludzkim ciele uczestniczy on w wielu procesach, a jego suplementacja wcale nie musi być nieprzyjemna.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest