Co zrobić, aby ujędrnić brzuch?

Żaden zabieg wykonywany w serii nie zastąpi troski o jędrność ciała oraz skóry. Dlatego nie można odpowiedzialnością za ich wygląd obarczać: brak czasu, środków lub złe geny. W przypadku dbania o piękny brzuch ważna jest struktura, jędrność oraz elastyczność ciała. To one wpływają na to czy wygląda się na 30 czy 60 lat.

Jak ujędrnić brzuch?

Aby ujędrnić brzuch należy regularnie pielęgnować go stosując masaż. Dzięki łączeniu kilku czynności można cieszyć się pięknym, jędrnym brzuchem niezależnie od pory roku .
Najlepiej w tym przypadku jest stosować techniki łączone. A więc oprócz pielęgnacji w domu, należy chodzić na masaże także do gabinetu. Jednak wiele osób nie ma na to czasu albo środki. Dlatego trzeba zafundować skórze więcej uwagi niż tylko, masaż czy nakładanie balsamu po kąpieli.

Jeśli zależy komuś na jędrnym brzuchu powinien zainwestować w akcesoria takie jak masażerka plastikowa albo drewniana. Duże korzyści ujędrniające oraz antycellulitowe daje używanie bańki chińskiej.

Warto też sięgnąć po peeling. Sposobów pilingowania jędrnego brzucha jest kilka. Albo można używać w tym celu specjalne preparaty z perfumerii, drogerii albo gabinetu. Albo przyrządzić piling z kryształami soli albo cukru lub zmielone ziarna kawy, które miesza się z oliwą z oliwek lub oliwką dziecięcą, w stosunku 1:3).

Alternatywą dla osób, wybierających prostsze i szybsze rozwiązania, są akcesoria takie jak: gąbki, szczotki na szorstkich rękawicach .

Skórę brzucha ujędrnia też naprzemienny natrysk: raz ciepłą wodą, a raz zimną . (pod warunkiem, że nie ma się problemu z cerą naczynkową). Hartowanie skóry wyraźnie poprawia jej ukrwienie, dlatego tkanka łączna lepiej pracuje oraz lepiej wygląda. Świetne efekty przynosi też krioterapia i sauna fińska.

Oprócz tego warto ćwiczyć z hantlami – nawet w trakcie słuchania radia albo oglądania serialu , stosując do tego ujędrniające serum. Inne ćwiczenia można wykonywać na leżąco. Leżąc na plecach, należy ręce umieść pod głową. Po zgięciu nogi w kolanach i oderwaniu stopy od podłogi unosi się je tak wysoko, aby palcami wskazywały na sufit. Napinając mięśnie brzucha należy delikatnie unieś kość ogonową oraz dolną część kręgosłupa. Potem wraca się do pozycji wyjściowej i powtarza ćwiczenie przez minutę. W szczupłej oraz jędrnej sylwetce mięśnie odgrywają dużą rolę. Im więcej jest mięśni, tym więcej spala się energii i masy tłuszczowej. To właśnie od jakości mięśni brzucha zależy jędrność ciała.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest