Szczoteczki do twarzy – czy działają?

Mimo że szczoteczki do mycia twarzy pojawiły się na rynku kosmetycznym dawno temu, urządzenia te z miesiąca na miesiąc zyskują nowych zwolenników. Coraz więcej marek i firm wprowadza je do swojego asortymentu. Moda zaczęła się w Stanach Zjednoczonych, ale bardzo szybko przyszła również do nas – europejczyków. Czy warto w nie zainwestować?

Zalety szczoteczek do twarzy

Szczoteczki do mycia twarzy to popularne gadżety, których używa coraz więcej kobiet. W drogeriach znajdziemy różne rodzaje tych urządzeń. Najtańszą opcją są plastikowe szczoteczki, które w dużo lepszy sposób myją naszą skórę na twarzy niż same dłonie. Masaż taką szczoteczką powoduje złuszczenie się naskórka i pobudzenie krążenia, dzięki czemu nasza skóra jest jędrniejsza i ma lepszy koloryt.

Według informacji od producentów kosmetycznych, szczoteczki elektryczne mogą być nawet sześć razy skuteczniejsze niż zwykłe manualne. Urządzenie wykonuje nawet trzysta ruchów oscylacyjnych na sekundę, dlatego jest tak efektywne w usuwaniu resztek makijażu, zanieczyszczeń i sebum.

Po użyciu elektrycznej szczoteczki do twarzy nasza skóra jest zdecydowanie delikatniejsza w dotyku, promieniująca i ładniejsza. Utrzymujący się efekt podobny jest do tego, który uzyskujemy ściągając maseczki oczyszczające.

Wady szczoteczek do twarzy

Osoby z cerą wrażliwą nie powinny jednak używać szczoteczek, które mogą podrażnić skórę i powodować nieprzyjemne pieczenie oraz nieładne czerwone placki. Intensywność działania urządzenia może bardzo zniszczyć skórę.

Maszynka nie zastąpi w żaden sposób tradycyjnego demakijażu codziennego. Szczególnie jeśli mamy na myśli okolice oczu, które są niezwykle wrażliwymi częściami naszej twarzy.

Dobre i porządne szczoteczki są również dużym wydatkiem. Wiele firm kosmetycznych oczekuje od klientek nawet kilkaset złotych za urządzenie. Dodatkowo co trzy miesiące powinno się wymieniać główkę szczoteczki, którą używamy do bezpośredniego czyszczenia skóry.

Szczoteczki do mycia twarzy nie są polecane szczególnie osobom z cerą: naczynkową, atopową i suchą. Osoby cierpiące na alergie, świąd i egzemy również nie powinny sięgać po tego typu urządzenia.

Jak stosować szczoteczki do twarzy?

Na początek należy zmyć cały makijaż, który nosiliśmy na twarzy. Oczyszczoną skórę powinno się nawilżyć wodą. Na twarz nakładamy żel oczyszczający. Tego typu kosmetyk znajdziemy w każdej, dobrej drogerii. Najlepsze produkty będą miały sygnaturę dla skóry trądzikowej lub tłustej.

Po nałożeniu kosmetyku włączamy naszą szczoteczkę i przykładamy do skóry, wykonując koliste, równe ruchy. Pamiętajcie by nie naciskać za mocno szczoteczki do twarzy.

Czynność powinna trwać około jedną minutę. Zalecane najczęściej jest, by jednak nie używać szczoteczki za długo. Optymalnym czasem więc będzie około trzydzieści sekund. Jeśli na waszej skórze występują pierwsze objawy starzenia, warto również użyć szczoteczki na szyi i dekolcie.

Elektryczną szczoteczkę powinno się używać raz lub dwa razy w tygodniu. Nie więcej, ponieważ nie chcemy zbyt mocno podrażnić naszego naskórka. Dodatkowo używając częściej urządzenia możemy mocno naruszyć barierę lipidową skóry. Po każdym oczyszczaniu trzeba umyć porządnie całe urządzenie, najlepiej mydłem i ciepłą wodą.

Na rynku kosmetycznym co jakiś czas pojawiają się nowości, w których w szybkim tempie zakochują się klientki na całym świecie. Tak też było ze szczoteczkami elektrycznymi. Urządzenia te mają bardzo dużo zalet, są skuteczniejsze niż zwykłe, codzienne mycie twarzy mokrymi dłońmi. Jednak jednocześnie mają także wiele wad. Kupno takiej szczoteczki powinno być więc przemyślane, szczególnie przez osoby z problemami skórnymi.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest