Metody pielęgnacji twarzy

Metody pielęgnacji twarzy

Wiele jest metod pielęgnacji twarzy – co sezon zmieniają się trendy w tym zakresie. Warto przyjrzeć się tym, które są nie tylko popularne, ale również skuteczne.

Wieloetapowa pielęgnacja

Już kilka lat temu przywędrował do Europy koreański trend wieloetapowej pielęgnacji twarzy. Jest ona tak popularna, ponieważ zapewnia kompleksową ochronę i pielęgnację cery. Koreańska wieloetapowa pielęgnacja składa się z oczyszczania, nawilżania, które również przebiega wieloetapowo, tonizowania, używania filtrów UV. Świetnie uzupełniają ją inne trendy, o których mowa będzie poniżej. Warto zwrócić uwagę na to, że w tym w tej metodzie naczelne miejsce zajmuje nawilżanie traktowane nie tylko jako dbałość o cerę na bieżąco, ale także w kategoriach profilaktyki przeciwstarzeniowej. W wieloetapowej koreańskiej pielęgnacji używamy esencji, serum, ampułek, kremów często też maseczek, na przykład tych w płachcie. To właśnie w tym trendzie tkwi sekret azjatyckiej skóry, która starzeje się wyraźnie wolniej. Dobierając kolejne kosmetyki warto szczególną uwagę zwracać na składy, tak aby składniki zawarte w poszczególnych produktach wzajemnie się nie wykluczały.

Skin cycling

Skin cycling to mikrotrend, który świetnie uzupełnia wieloetapową pielęgnację. Polega on na tym, że używamy różnych kosmetyków naprzemiennie, na przykład rano serum z kolagenem, wieczorem serum z witaminą C. Ta metoda pozwala włączyć w rutynową pielęgnację znacznie więcej składników aktywnych, nie przeciążać skóry jednym produktem i jednocześnie w najlepszy sposób odpowiadać na potrzeby cery. Nie ma bowiem określonego cyklu, który narzucałby używanie danych produktów w konkretne dni. Naszą kosmetyczkę komponujemy tak, aby składała się ze zróżnicowanych kosmetyków, a potem w zależności od bieżących potrzeb, dobieramy dany produkt. Zasadniczo etapy pielęgnacji zostają te same, dokładamy zaledwie te, którym nie poświęcamy czasu codziennie, czyli na przykład maseczki lub peelingi. Zmieniają się wyłącznie składy produktów. Skin cycling jest idealny dla osób, które dużo podróżują i potrzebują odpowiadać na szybko zmieniające się potrzeby cery, dla tych które mają bardzo zróżnicowane problemy ze skórą – na przykład, u których niedoskonałości pojawiają się na skutek przesuszenia cery, a nie nadmiernego wydzielania sebum. Dzięki takiej żonglerce kosmetykami możemy w znacznie lepszy sposób pomóc naszej skórze.

Skin flooding

Jeszcze jedną ciekawą opcją pielęgnacyjną jest skin flooding. Polega on na spryskiwaniu twarzy mgiełką lub tonikiem pomiędzy kolejnymi etapami nawilżania. Dzięki temu produkty takie jak serum czy krem znacznie lepiej wnikają w głąb skóry i skuteczniej tam oddziałują. W praktyce wygląda to tak, że tonizujemy skórę, potem nakładamy esencję, następnie ponownie spryskujemy twarz, używamy serum  i jeszcze raz tonizuje skórę, po czym nakładamy krem. Możemy użyć albo tego samego toniku, albo różnych produktów, na przykład wody termalnej, mgiełki nawilżającej. Tego typu nawilżanie cery powielamy także w ciągu dnia, zawsze wtedy gdy potrzebujemy dodatkowego nawilżenia.

Warto wybrać tę metodę, która sprawdza się nam najlepiej i w indywidualny sposób zadbać o swoją cerę. Więcej informacji na temat pielęgnacji twarzy znaleźć można na stronie https://ohmyface.pl/.

Materiał sponsorowany.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest