Jak przygotować paznokcie do hybryd? Wybieramy dobrą bazę

Osoby, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia z hybrydową stylizacją paznokci, często żartują, że samo malowanie i utwardzanie jest dziecinnie proste w porównaniu do… procesu wybierania odpowiednich produktów. Na rynku dostępne są przeróżne bazy do hybryd, lakiery, topy, lampy i cleanery oraz setki narzędzi, które mogą ułatwić pracę nad stylizacją paznokci. Świetnym rozwiązaniem są gotowe zestawy startowe, ale również w ich przypadku, warto wiedzieć, czego powinniśmy szukać, aby już na początku nie zniechęcić się do hybryd. Właśnie dlatego pomyśleliśmy, że warto przyjrzeć się z bliska poszczególnym produktom do stylizacji paznokci i wskazać ich cechy charakterystyczne, na które warto zwrócić uwagę. Dziś skupimy się na najlepszych bazach do hybryd.

Baza do hybryd stanowi podłoże dla lakieru. To ona zabezpiecza płytkę przed czynnikami zewnętrznymi i zapewnia optymalną przyczepności dla koloru. Sprawdźmy, czym mogą różnić się od siebie poszczególne bazy do hybryd.

Jaka baza do hybryd na początek?

Jeśli Twoje paznokcie są w dobrej kondycji, sięgnij po podkładowy lakier hybrydowy typu „classic”. Klasyczne bazy do hybryd nie są drogie, posiadają średnio gęstą konsystencję i zapewniają optymalną przyczepność lakieru. Produkty tego typu wyrównują wszelkie nierówności na płytce paznokcia i utrzymują się nawet do 5 tygodni! Są jednocześnie całkowicie rozpuszczalne w acetonie kosmetycznym lub preparatach typu hybrid remover. Czas ich usuwania wynosi od 5 do 7 minut. Klasyczne bazy do hybryd doskonale sprawdzają się w przypadku naturalnej płytki paznokcia, która jest mocna i nie wymaga przedłużania. Docenią je również osoby podatne na alergie. Skład klasycznych baz do hybryd jest bowiem wyjątkowo delikatny!

Baza do hybryd: klasyczna czy budująca?

Posiadaczki łamliwych paznokci powinny sięgnąć po budujące bazy do hybryd. Są one nieco droższe od tych klasycznych, ale wiąże się z tym bardzo wiele korzyści związanych z regeneracją płytki i łatwiejszą aplikacją. Budujące bazy do hybryd pozwalają samodzielnie przedłużyć paznokcie bez konieczności korzystania z żelu. Dzięki gęstej konsystencji rozprowadzanie produktu jest wyjątkowo łatwe i nawet początkujące manicurzystki łatwo poradzą sobie z tym wyzwaniem.

Bazy do hybryd: którą wybrać?

Ostatni typ produktów, o których warto wspomnieć to bazy do hybryd przeznaczone do zadań specjalnych. Stworzono je z myślą o bardzo wymagającej płytce paznokcia. Jeśli wszystkie inne rozwiązania zawiodły, ten produkt to najprawdopodobniej ostatnia deska ratunku. Baza do zadań specjalnych sprawdzi się przede wszystkim na bardzo łamliwych paznokciach. Pomoże również wtedy, gdy Twoja płytka jest wyjątkowo tłusta, a tradycyjne produkty nie są w stanie zapewnić lakierom odpowiedniej przyczepności. Właściwości tego typu bazy sprawiają, że wtapia się ona w paznokieć, wypełniając tym samym wszystkie mikropęknięcia, jest ona dostępna w Cosmetics Zone.

Ile kosztuje baza do hybryd?

Przeglądając oferty sklepów z produktami do hybrydowej stylizacji paznokci, na pewno zwróciłaś uwagę na duże dysproporcje cenowe pomiędzy różnymi markami. Okazuje się, że dobre bazy do hybryd wcale nie muszą kosztować dużo pieniędzy. Ceny baz do hybryd zaczynają się już od 24,99 zł. Wybierając produkty Cosmetic Zone masz również pewność, że minimalizujesz ryzyko wystąpienia alergii. Ich bazy, lakiery, topy i żele pozbawione są trzech silnie uczulających konserwantów: formaldehydu, toluenu i DPB.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest