Jak malować brwi? Czyli idealna kredka do brwi

Istnieje tak wiele możliwości i sposobów stylizacji brwi, że sporej ilości osób może to wydawać się trudne i skomplikowane. Obserwując idealne brwi z różnych portali społecznościowych dochodzimy do wniosku, że w naszym przypadku jest to niewykonalne. I tak żyjemy w przekonaniu, że jesteśmy jedynymi osobami na świecie z asymetrycznymi brwiami. Mam dobrą wiadomość – nie jesteś. Nikt naturalnie nie posiada dwóch identycznych brwi. Jednak istnieją wskazówki i przeróżne sztuczki, dzięki którym dowiesz się, jak malować brwi. Internet jest przesycony zarówno poleceniami profesjonalnych produktów, jak i rekomendacjami domowych metod – można wybierać i przebierać.

Malowanie brwi – zasady

Często popełnianym błędem jest nadmierne wyskubywanie brwi. Nie wszyscy wiedzą, że pęseta jest doskonałym narzędziem do usuwania niesfornych włosków, występujących spontanicznie tu i ówdzie. Jednak kompletnie nie nadaje się do nadawania kształtu naszym brwiom. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie brwi samym sobie – pozwólmy im rosnąć w spokoju, a pęsetę schowajmy na dnie kosmetyczki.

Zamiast decydować się na skorzystanie z pęsety lub wosku – wybierz nitkowanie brwi. Nitkowanie brwi jest najlepszą metodą na poprawę naturalnego kształtu brwi. Jest to bardzo precyzyjny sposób, który wymaga odrobinę wprawy, dlatego dobrze jest oddać się w ręce profesjonalisty, który nauczy nas odpowiedniej techniki. Jednak efekt jest warty poświęcenia.

Produkty do brwi

Do podstawowych zasad, które pozwolą nam cieszyć się cudownymi brwiami, jest znalezienie odpowiednich dla siebie produktów. Istnieje tyle możliwości, że przed wyruszeniem na poszukiwanie idealnego produktu – najlepiej zastanów się, w jakim celu chcesz go kupić. Co przez to rozumieć? Rozważ, czy Twoją intencją jest wypełnienie przerzedzonych miejsc, nadając łukom brwiowym głębi i pełności, czy raczej zależy Ci jedynie na lekkim wymodelowaniu włosków? Pamiętaj, nie ma jednego słusznego produktu – testuj przeróżne żele, kredki i cienie do brwi, a znajdziesz produkt najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom.

Jeżeli zdecydowałaś się na cień do brwi i masz problem z odpowiednią aplikacją produktu – głowa do góry. Odręczne malowanie brwi wymaga doświadczenia – jest to umiejętność, jak każda inna i trzeba się tego nauczyć. Żeby jednak nie doprowadzić do frustracji użytkowniczek, na rynku pojawiły się specjalne szablony do brwi, dzięki którym perfekcyjnie zaaplikujesz produkt. Szablony są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, co daje nam szerokie pole manewru. Bądź jednak ostrożna – tutaj również możesz popełnić błąd. I nie chodzi o wybranie nieodpowiedniego szablonu, a techniką, którą nakładasz produkt – nie wypełniaj brwi jednym pociągnięciem pędzla, z ogromną ilością produktu. Tajemnicą idealnej stylizacji jest wydobycie piękna i upiększenie brwi, które już posiadasz. Staraj się wykonywać pędzlem lekkie ruchy, przypominające strzepywanie, delikatnie nakładając produkt od nasady włosów, aż po ich końcówki.

Uważaj również na pozostawienie wyraźnych, ostrych linii w obrębie łuków brwiowych. To częsta przypadłość osób, sympatyzujących się stylizacją brwi z użyciem ołówka. Tutaj obowiązuje dokładnie ta sama zasada, co w przypadku aplikowania cienia – staraj się wykonywać drobne ruchy, miarowo pokrywając obszar brwi od dołu do góry, aż nadasz brwiom odpowiedni kształt i definicję.

Odpowiedni kształt brwi

Właśnie – porozmawiajmy o kształcie brwi. Został poruszony temat nadmiernego usuwania włosków. Ale istnieje również druga strona medalu – zarośnięte i zaniedbane łuki brwiowe. I nie chodzi tutaj o naturalne, pełne i bujne brwi. Mam na myśli raczej nieułożone włoski, które wyglądają po prostu, jakbyśmy kompletnie pominęły jakąkolwiek pielęgnację brwi. Dawniej takie zachowanie było normą. Obecnie jednak środowisko kosmetyczne doceniło rolę brwi w ludzkiej aparycji – Ty również powinnaś. Dlatego, jeżeli Twoje brwi nigdy nie były poddawane zabiegom regulacji lub odbywało się to tak dawno, że nie jesteś w stanie wskazać dokładnej daty – to znak, że przyszła pora na wizytę u kosmetyczki.

Jeśli decydujesz się na regulację brwi w salonie kosmetycznym – dowiedz się, który cieszy się dobrą renomą. Nie ma chyba większego nieszczęścia dla naszych brwi od nadmiernego wyskubania. Bywa, że usunięcie nieodpowiednich włosków doprowadza do przerzedzenia i powstania braków. Jeżeli należysz do grupy pokrzywdzonych przez niewykwalifikowane kosmetyczki – wypełnij powstałe dziury cieniem do brwi lub kredką. Następnie ułóż brwi za pomocą żelu. I koniecznie zmień kosmetyczkę.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest