Domowe sposoby na suche stopy i pękające pięty

W sezonie letnim, gdy chętnie nosimy odkryte buty, a nawet beztrosko biegamy boso, dbanie o wygląd naszych stóp jest czymś niemal oczywistym. Inwestujemy w balsamy, peelingi czy idealnie wykonany pedicure. Gdy jednak nadchodzą chłodne, jesienne dni, nasze stopy, ukryte w ciężkich butach bywają „zepchnięte na dalszy plan” podczas codziennej pielęgnacji – niesłusznie! Aby stopy pięknie wyglądały latem, muszą być odżywione i zadbane również przez cały rok. Jak zatem zapobiec suchości stóp czy nieestetycznie pękającym piętom? Przedstawiamy domowe sposoby, któe nie kosztują fortuny, a przynoszą oczekiwane efekty.

Domowe zabiegi czynią cuda!

Kiedy zauważymy suchość stóp, nie oznacza to od razu, że musimy biec na wizytę u kosmetyczki. Dużą część zabiegów pielęgnacyjnych możemy powtórzyć bez problemu w domu. Najlepiej zacząć od wymoczenia stóp – przez około kwadrans należy trzymać je w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła lub olejku nawilżającego. Po takim odmoczeniu powinnyśmy z łatwością pozbyć się nadmiaru suchego naskórka. Kolejnym krokiem jest nawilżanie – do tego celu może posłużyć nam nic innego, niż stare, ciepłe skarpety 🙂

Wystarczy posmarować stopy balsamem nawilżającym o bogatej formule, a następnie założyć skarpety i poczekać ok. 20-30 minut, aż krem się wchłonie. Innym dobrym sposobem na uciążliwą suchość stóp jest tak zwana „kąpiel mleczna”. Należy moczyć stopy przez ok. 15 minut w misce wypełnionej jedną filiżanką mleka i pięcioma filiżankami wody.

Peelingi i maści

Dobrym sposobem na suche pięty jest peeling, który z łatwością możemy wykonać we własnej łazience. Do tego celu potrzebujemy jedynie oliwki dla dzieci, kilku łyżek soli oraz cukru. Gotowy peeling można wykorzystać na całe ciało, nie tylko na stopy. Warta polecenia jest także maść odżywcza, np. z witaminą A – zapewnia ona dużą dawkę nawilżenia i odżywienia.

Najlepiej dbać o stopy regularnie, używając do tego celu odpowiednich kremów przy codziennej pielęgnacji. Zaprocentuje to z pewnością odprężoną, jędrną skórą i uczuciem lekkości i gładkości.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest