Depilacja miejsc intymnych – jaki sposób wybrać?

Decydując się na depilację miejsc intymnych, chcemy wybrać najodpowiedniejszą metodę. Jednym z najważniejszych kryteriów jest brak podrażnień po depilacji oraz gładka skóra. Istnieją różne metody na skuteczną i bezpieczną depilację miejsc intymnych.
Depilacja miejsc intymnych-jaki sposób wybrać?

Depilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa jest często wybierana do depilacji miejsc intymnych, ponieważ efekt utrzymuje się około 2-3 tygodnie. Tę metodę stosowano od wieków na Bliskim Wschodzie, a obecnie staje się ona coraz bardziej popularna również w Polsce. Polega ona na zastosowaniu specjalnej pasty, zawierającej cukier, sok z cytryny oraz mieszankę ziół. Główną zaletą depilacji pastą cukrową jest to, że nie przykleja się ona do ciała, a jedynie obkleja włoski, a więc nie ma ryzyka podrażnienia naskórka. Ponadto, jeśli stosujemy zimną pastę, skóra nie zostanie poparzona. Inną zaletą tej metody jest osłabienie odrastających włosów. Stosując depilację regularnie, możemy nawet całkowicie pozbyć się owłosienia. Musimy jednak pamiętać, że pierwszy zabieg depilacji przy użyciu pasty cukrowej najlepiej wykonać w salonie kosmetycznym, ponieważ odpowiedni sposób nakładania pasty wymaga prób. Dlatego za pierwszym razem dobrze jest zobaczyć, jak robi to profesjonalista. Zabieg polega na rozprowadzeniu na ciele pasty, a następnie przyklejeniu specjalnego plastra, a następnie usunięciu go energicznym ruchem. Ta metoda jest znacznie mniej bolesna niż depilacja woskiem, mimo że wosk jest równie często wykorzystywany do depilacji, dzięki swojej skuteczności.

Depilacja woskiem

Do depilacji miejsc intymnych za pomocą wosku również potrzebujemy plastrów. Zabieg podobny jest do depilacji pastą cukrową. Różnica polega na wykorzystaniu rozgrzanego wosku zamiast pasty cukrowej. Po nałożeniu wosku na skórę przyklejamy pasek i odklejamy szybkim ruchem. Zaletą tej metody jest natychmiastowy, długotrwały efekt. Jednak wosk obkleja nie tylko włoski, ale także skórę, przez co mogą pojawić się podrażnienia po odklejeniu plastra. Z tego względu depilacja woskiem nie jest polecana osobom posiadającym skórę wrażliwą. Ponadto, depilacja woskiem jest bardziej bolesna niż depilacja pastą cukrową. Ból nie trwa długo, jednak jest dosyć intensywny. Aby zmniejszyć nieprzyjemne uczucie, po zabiegu możemy posmarować wydepilowane miejsca specjalnymi nawilżającymi preparatami.

Depilacja za pomocą kremu

Dzięki zastosowaniu kremu do depilacji miejsc intymnych, możemy pozbyć się owłosienia w bezbolesny sposób. Krem ma za zadanie rozpuszczenie keratyny włosów. Dzięki temu włosy odrastają wolniej oraz są słabsze. Musimy jednak pamiętać, że depilacja miejsc intymnych za pomocą kremu sprawdzi się lepiej u kobiet z jasnymi włosami niż u brunetek. Aby upewnić się, że nie mamy uczulenia na składniki kremu, warto nałożyć trochę kremu w okolicach bikini na dzień przed depilacją. Jeśli skóra zacznie nas swędzieć lub stanie się zaczerwieniona, będziemy wiedzieć, że nie powinnyśmy używać kremu. Jeśli nie pojawią się żadne objawy, kolejnego dnia możemy rozpocząć depilację. Najpierw należy umyć okolice, które będziemy depilować, ciepłą wodą, ponieważ rozszerza ona mieszki włosowe, ułatwiając depilację. Następnie rozsmarowujemy krem do depilacji miejsc intymnych. Musimy uważać, aby krem nie dostał się do pochwy ani odbytu, ponieważ może wywołać podrażnienia. Nie musimy nakładać grubej warstwy kremu. Po upływie czasu podanego w ulotce, zazwyczaj około 5 minut, usuwamy owłosienie za pomocą specjalnej szpatułki dołączonej do opakowania. Następnie myjemy skórę ciepłą wodą. Na końcu możemy posmarować wydepilowane miejsca preparatami nawilżającymi, aby zapobiec wrastaniu włosków.
Wiele metod umożliwia depilację miejsc intymnych. Jedne z nich są bardziej bolesne, na przykład depilacja woskiem, inne nie powodują bólu, na przykład użycie kremu do depilacji. Przy wyborze odpowiedniej metody powinnyśmy kierować się typem skóry, ponieważ jeśli mamy wrażliwą skórę, lepsze będą mniej inwazyjne metody. Zastanówmy się również, czy interesuje nas długotrwały efekt, czy jesteśmy w stanie często powtarzać zabieg depilacji.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest