Ćwiczenia odchudzające w domu – jak ćwiczyć w domu, żeby schudnąć?

Trudno stracić na wadze bez doboru odpowiednich ćwiczeń. A nawet niezdrowo, bo dieta to tylko połowa sukcesu w walce o piękną sylwetkę – ćwiczenia są niezbędne, aby pozostać w dobrej formie! Sprawdź, jak możesz skutecznie ćwiczyć w domu.

Jeżeli nie jesteś fanem ćwiczeń na siłowni, a dodatkowo minusowe temperatury skutecznie zniechęcają do joggingu, czy innych outdoorowych ćwiczeń, zmotywowanie się do aktywności fizycznej może być trudne. Mimo to osoby, które chcą zrzucić wagę, powinny dbać o regularność ćwiczeń. Samą dietą można oczywiście obniżyć masę ciała, jednak to aktywność fizyczna pomaga je wzmocnić, ujędrnia je i przyspiesza przemianę materii.

Zastanawiasz się, jak ćwiczyć w domu, żeby schudnąć? Wcale nie potrzebujesz do tego sprzętów rodem z siłowni – choć niektóre urządzenia z pewnością mogą urozmaicić twój trening. Są aktywności, które możesz wykonywać bez asysty trenera i profesjonalnego wyposażenia. Przy odchudzaniu najlepiej wybrać ćwiczenia aerobowe (inaczej cardio), czyli takie, które zwiększają wymianę tlenową. To z kolei prowadzi do przyspieszenia metabolizmu, ułatwiając spalanie tkanki tłuszczowej.

Trening cardio to kategoria aktywności, która jest niezwykle skuteczna w kształtowaniu wydolności pracy serca. Jest on wykonywany energicznie, przez co szybko podnosi się tętno, a do tego zaczynają wydzielać się endorfiny. Możesz liczyć więc nie tylko na piękniejszą sylwetkę, ale również poprawę nastroju.

Aerobik w domu – sposób na piękną sylwetkę

Do aerobiku potrzebujesz w zasadzie wyłącznie sportowych butów i wygodnego stroju. Do ćwiczeń wykonywanych na plecach i brzuchu przyda się również mata do ćwiczeń. Warto zastanowić się również nad zakupem stepu, czyli platformy, na której można wykonywać między innymi dipy i przeskoki. Filmy instruktażowe dostępne są m.in. na DVD, ale bez problemu znajdziesz je także w serwisach internetowych. Dobrze przeprowadzony trening świetnie kształtuje mięśnie brzucha, nóg, rąk i pośladków, a jednocześnie poprawia kondycję. Aerobik w domu to też świetna zabawa! Pamiętaj tylko, żeby przed rozpoczęciem ćwiczeń przeprowadzić krótką rozgrzewkę. Dzięki temu przygotujesz mięśnie i stawy do większego wysiłku i unikniesz nieprzyjemnych kontuzji.

TRX – idealne do treningu interwałowego

Zestaw taśm TRX umożliwia wykonywanie treningów z obciążeniem własnego ciała.   Korzystając z gum,  możesz w domowych warunkach wykonywać wiele rodzajów ćwiczeń.  Wszystko dzięki możliwości regulacji długości taśm. Na TRX wykonasz przysiady i pompki, ćwiczenia z podwieszeniem, a także planki i wykroki. Gumy do ćwiczeń pomogą ci w kształtowaniu mięśni, ale również poprawią równowagę i koordynację ruchową.

Ćwiczenia odchudzające w domu – co wybrać?

Mało osób wie, jakie cuda może zdziałać zwykła… skakanka! Wykonując szybkie skoki, od razu podnosisz swoje tętno i przyspieszasz przemianę materii. Równie świetnie sprawdzi się hula hop. Wykonując szybkie koliste ruchy z jego wykorzystaniem, pracujesz nad utratą tkanki tłuszczowej z brzucha i bioder. Hula hop możesz wykorzystać także podczas treningów tanecznych.

Jeśli chcesz dobrze wyposażyć swoją domową siłownię, warto pamiętać również o akcesoriach do wzmacniania mięśni. Gumy oporowe, taśmy do ćwiczeń czy hantle – akcesoria te pozwolą ci wyrzeźbić ciało. Warto również zastosować roller, który sprawdzi się zarówno przed, jak i po treningu. Podkładając go pod konkretny mięsień i masując go, możesz zapobiec mikrouszkodzeniom mięśni i powięzi oraz je rozluźnić. Rolowanie po ćwiczeniach pomoże uniknąć zakwasów. Po treningu warto wykonać też ćwiczenia rozciągające, które pomogą rozluźnić zmęczone mięśnie.

Treningi odchudzające w domu mogą być skuteczne i przyjemne! Wystarczą odpowiednie akcesoria i dobre chęci. Zbilansowana dieta i regularne ćwiczenia to klucz do sukcesu. Duży wybór sprzętu fitness znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/sport/silownia-i-fitness/sprzet-fitness,411701,s. Powodzenia!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest