Jak powinna wyglądać idealna kobieca sylwetka?

Każdy z nas ma indywidualne gusta dotyczące naszej aparycji. Niektórym z nas bardziej podobają się osoby bardzo szczupłe, a innym piękne, kobiece kształty. Tym samym ciężko jest jednoznacznie stwierdzić jak powinna wyglądać idealna kobieca sylwetka. Mimo to, porównaliśmy różne punkty widzenia – zarówno od strony naukowej jak i tej męskiej.

Idealna kobieca sylwetka według nauki

Według badań idealne ciało kobiety dalece odbiega od tych przedstawianych na wybiegach modowych. Powinno ono posiadać wymiary 99cm dla obwodu biustu, 63cm dla talii oraz 91cm dla bioder. Ponadto, kobieta taka powinna mierzyć 1,68m. Przy takim wzroście, w dzisiejszych czasach niektórzy zapewne uznaliby ją za lekko puszystą, jednak z pewnością przedstawiałaby ona niesamowicie kobiety i pociągający widok. Zapytacie – dlaczego takie duże wymiary w biuście i biodrach? Według nauki świadczą one o wysokiej płodności, która w tym przypadku jest dużym wyznacznikiem idealnej sylwetki.

Idealna kobieca sylwetka według mężczyzn

Nie trudno zgadnąć co najbardziej przyciąga mężczyzn w sylwetce kobiety. Są to z całą pewnością piersi, które im większe, tym dłużej utrzymują spojrzenie mężczyzn. Dzięki tysiącom historycznym obrazom przedstawiającym ciała kobiet można zauważyć dynamicznie zmieniające się ideały. Tak jak jakiś czas temu były to tzw. Rubensowskie kształty, tak dzisiaj obraz ten zbliża się bardziej do modelek wybiegowych z bardzo obfitym biustem.

Ostatnimi czasy nastała również moda na duże pośladki, dlatego miliony kobiet natychmiast pobiegły na siłownie ćwiczyć mięśnie pośladkowe, by przypodobać się swoim mężczyznom. Generalnie ich gusta można podsumować w jednym stwierdzeniu – im szczuplejsza i posiadająca większe piersi i/lub pośladki, tym bliższa ideału.

Jak widać, nauka i preferencje mężczyzn wcale tak mocno od siebie nie odbiegają. W dodatku obie kategorie charakteryzują się rzadkością występowania kobiet zbudowanych w ten sposób z natury.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest