Rośliny do sypialni, których obecność pozwoli Ci lepiej spać

Ogólnie wiadomo, spędzanie czasu w towarzystwie natury daje dużo korzyści zdrowotnych. Istnieje wiele pozytywnych aspektów trzymania roślin w domu, w tym:

  • lepsze powietrze
  • mniej stresu
  • mały lęk
  • przyjemny zapach
  • ulga w przypadku bólu głowy
  • lepszy nastrój
  • zapobieganie różnym chorobom
  • poprawienie funkcji mózgu
  • zdrowszy sen

 

rośliny

Ostatniego czasu NASA podało wyniki badania o możliwościach roślin, o działaniu uspokajającym i oczyszczającym środowisko. Wśród nich znalazło się pięć które są najbardziej skuteczne oraz pomocne w uzyskaniu lepszego snu i poprawieniu klimatu w sypialni.

Rośliny warte polecenia

Aloes to polecana roślina do wnętrz, gdyż jest łatwy do utrzymania . Roślina ta była wymieniana przez NASA jako jeden ze sprawdzonych oczyszczaczy powietrza . Oprócz tego wykazano, że emituje on w nocy tlen.

Lawenda to kolejna roślina polecana do hodowli w domu. Wykazano, że jej obecność zmniejsza lęki oraz stres, a także reguluje tętno, poprawia sen, i przyczynia się do mniejszej płaczliwości u dzieci.

Jaśmin to egzotyczna roślina, poprawiająca jakość snu, czujność i produktywność w dniu następnym. Sam zapach tej rośliny obniża poziom stresu.

Angielski bluszcz (zwany irlandzkim) to elegancka i łatwa roślina w utrzymaniu. Nazwano go numerem 1 wśród oczyszczaczy powietrza wg. NASA. Bluszcz może być bardzo korzystny dla osób, które cierpią z powodu astmy albo maja problemy z oddychaniem w nocy. Bluszcz pomaga zmniejszyć ilość pleśni zawartej w powietrzu do 94%. Ponieważ zanieczyszczenia powietrza są wyzwalaczem alergii, innych problemów z oddychaniem, ta roślina może pomóc poprawić jakość snu.

Sansewieria gwinejska (wężownica) nadaje się do dekoracji wnętrz. Wężownica wyraźnie poprawia jakość powietrza przez filtrowanie, a więc poprawia atmosferę w domu. Badania wykazały, że obecność tej rośliny w pokoju pomaga uniknąć różnych podrażnień oczu, zmniejsza objawy chorób dróg oddechowych, i poprawia witalność.

Istnieją różne rośliny, które dobrze się rozwijają w pomieszczeniach zamkniętych. Umieszczając wiele roślin w domu, zyskuje się czystsze powietrze, a irytujące objawy, towarzyszące od lat, znacząco ustępują.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest