Menu sali weselnej czy catering – jak podjąć decyzję?

Menu sali weselnej czy catering

Wesele jest uroczystością, która powinna zostać zaplanowana w najdrobniejszych detalach. Każdy szczegół ma bowiem niebagatelny wpływ na jej odbiór przez gości. Na wyjątkowość zabawy weselnej składa się nie tylko świetna muzyka, efektownie przystrojona sala i atrakcje, ale także jedzenie, które powinno być starannie wybrane oraz zamówione w odpowiednim miejscu. Aktualnie młode pary najczęściej wahają się pomiędzy wyborem menu sali weselnej a cateringiem dostarczanym do lokalu przez wyspecjalizowaną firmę. Czym charakteryzuje się każda z tych opcji i na którą z nich warto postawić?

Catering weselny. Czym jest i dlaczego warto go zamówić?

Catering to bardzo popularna w ostatnich latach usługa. Polega na przygotowaniu konkretnych dań poza miejscem uroczystości oraz ich dostarczeniu do klienta o ustalonej porze. Z cateringu chętnie korzystają zarówno osoby prywatne, jak i firmy oraz instytucje, coraz częściej występuje on także w roli weselnego wyżywienia. Niektóre firmy specjalizujące się w cateringu na imprezy okolicznościowe oferują także możliwość skorzystania z profesjonalnej obsługi kelnerskiej przyjęcia.

Zamówienie cateringu na wesele to doskonała opcja dla par, które organizują swoje wesele w miejscu, które nie oferuje własnego menu. Dobrze sprawdzi się także, jeśli proponowane dania nie spełniają oczekiwań pary, która preferuje zamówić posiłki w innym miejscu i lepiej dostosować je do preferencji swoich, zaproszonych gości oraz charakteru zabawy weselnej. Wreszcie, z cateringu weselnego warto skorzystać organizując przyjęcie weselne w prywatnym kontekście, np. we własnym domu lub ogrodzie.

Z zamówieniem weselnego cateringu wiąże się szereg korzyści. Przede wszystkim, do skorzystania z tej opcji zachęca atrakcyjna cena – z reguły za catering zapłacimy bowiem mniej niż za menu weselne przygotowywane w lokalu. Wybierając firmę, która oferuje obsługę kelnerską, młoda para nie musi także martwić się o praktyczne aspekty serwowania posiłków i w pełni skupić się na dobrej zabawie. Catering weselny pozwala także na stworzenie w pełni spersonalizowanego zestawu posiłków weselnych bez ograniczania się wyłącznie do opcji proponowanych przez lokal.

Menu sali weselnej. Tradycyjna, wygodna opcja

Pomimo coraz większej popularności, jaką cieszy się catering, z menu sali weselnej nadal korzysta zdecydowana większość młodych par. Nie wszystkie sale weselne dają bowiem możliwość rezygnacji ze swojej oferty wyżywienia, która najczęściej znajduje się w pakiecie wraz z konkretnym lokalem. To opcja, która dobrze sprawdzi się dla par, które preferują skorzystać z gotowych propozycji dań – większość sal weselnych oferuje kilka różnych zestawów menu, spośród których młodzi mogą wybrać ten jeden, najlepiej dopasowany do ich potrzeb.

Za wyborem menu sali weselnej przemawia także wygoda. Posiłki są przygotowywane na miejscu, w kuchni należącej do lokalu, para ma więc pewność co do ich świeżości i jakości. Nie ma także potrzeby podgrzewania dań serwowanych na ciepło, przez co ich smak pozostaje niezmieniony. Wraz z wyżywieniem sale weselne oferują ponadto profesjonalną obsługę kelnerską realizowaną przez własnych, doświadczonych, znających lokal kelnerów. W rezultacie podawanie posiłków, sprzątanie ze stołów i związane z tym wszystkim kwestie techniczne są realizowane znacznie szybciej i sprawniej niż ma to miejsce w przypadku obsługi przyjęcia przez firmę z zewnątrz.

Za wygodę oczywiście płaci się więcej i menu sali weselnej wiąże się zwykle z wyższym kosztem aniżeli zamówienie cateringu u zewnętrznej firmy. Są jednak sytuacje, w których zdecydowanie warto dopłacić i tym samym zagwarantować sobie pewność, że jedzenie będzie dokładnie takie, jak to sobie wymarzyliśmy. Na menu sali weselnej warto postawić również w sytuacji, kiedy nie wiemy dokładnie czego właściwie oczekujemy od posiłków serwowanych gościom w trakcie zabawy – każdy zestaw proponowany przez lokal świetnie sprawdzi się bowiem na tę wyjątkową okazję!

Artykuł partnera.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest