Wybór siłowni – 5 rzeczy na które należy zwrócić uwagę

To w nich spędzamy większą część swojego czasy, gdy chcemy poprawić wygląd swojej sylwetki, marzymy o tym, by schudnąć, czy po prostu chcemy zwiększyć siłę i wydajność swoich mięśni. Znajdziemy w nich całą masę sprzętu pozwalającego szybko osiągnąć zamierzony efekt oraz trenerów i instruktorów, którzy to w profesjonalny i kompetentny sposób doradzą nam, jak powinien wyglądać nasz trening oraz jaką dietę powinniśmy stosować. Siłownie powoli zaczynają wyglądać jak zamknięte kluby, swoiste świątynie zdrowia i wysportowanego ciała. Jeżeli chcemy tam się zapisać,na co powinniśmy zwrócić uwagę?

1. Lokalizacja

Wydaje się, że nie ma nic bardziej motywującego. jak siłownia, która znajduje się za przysłowiowym rogiem. Nie mamy wtedy wymówki, że „daleko”, czy, że ”czas nam nie pozwala”. Odległość to czynnik, który jest w pewien sposób wyznacznikiem częstotliwości naszych ćwiczeń. Jeżeli mamy w planach ćwiczyć codziennie, powinniśmy wybrać siłownie, która znajduje się blisko domu. Nie stracimy czasu na niepotrzebny dojazd, no i możemy skupić się dłużej na treningu.

2. Wyposażenie siłowni

Wyobraźmy sobie, że wchodzimy na salę ćwiczeń, gdzie znajduje się przestarzały i zniszczony sprzęt. Jaka byłaby nasza reakcja? „Nie chcę tu
ćwiczyć. Dobry jakościowo i funkcjonalnie sprzęt pomaga nie tylko osiągać lepsze rezultaty wćwiczeniach, ale korzystnie wpływa na wizerunek lokalu i świadczy o profesjonalizmie. Im więcej dostępnych wolnych ciężarów, tym bardziej możemy skupić się na wzmocnieniu siły i rozbudowie mięśni. Jeżeli siłownia posiada orbitreki, rowerki, ergometry, czy bieżnie, to możemy wykonywać ćwiczenia aerobowe. Bogaty wybór sprzętu powinien być czynnikiem, który weźmiemy pod uwagę zaraz po lokalizacji, gdy będziemy szukać siłowni dla siebie.

3. Dbałość o higienę i czystość w budynku

Mówi się, że jak jest czysto i schludnie to człowiek od razu lepiej się czuje. To powiedzenie sprowadza się nie tylko do naszej prywatnej przestrzeni, dotyczy ono także miejsc gdzie się uczymy, czy ćwiczymy. Jeżeli siłownia, do której chcemy się zapisać jest w środku wysprzątana i zadbana, jeżeli porządek i ład widać na każdym kroku to z pewnością poczujemy sympatię do tego miejsca. Co więcej, sympatia może szybko przemienić się chęć regularnego ćwiczenia w tym miejscu, bo jako klienci poczujemy się docenieni. Dodatkowo, jeżeli tak dbają o czystość w szatni, to na sali będzie jeszcze lepiej, prawda?

4. Godziny otwarcia i treningów

Ciężko byłoby, gdyby wszyscy przychodzili ćwiczyć o tej samej godzinie, wówczas panowałby niesamowity bałagan na siłowni. Idealne miejsce do
ćwiczeń powinno być otwarte o różnych godzinach, o takich, żeby każdy mógł znaleźć dla siebie idealną porę. Niektórzy, z racji pracy będą mogli przyjść tylko rano, na przykład o godzinie 7.00. Zdecydowana większość przyjdzie popołudniu lub wieczorem, ale co w przypadku, gdy czas mamy tylko rano? Siłownia, która dostosowuje swoje treningi i godziny otwarcia pod wielu klientów będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjna, niż taka, która działa tylko o jednej porze.

5. Cena

W dzisiejszych czasach dobra cena to podstawa. Bez ceny, która będzie atrakcyjna i adekwatna do oferowanych usług nawet mimo rozpoznawalności nie przyciągniemy klientów. Wybór siłowni powinien w dużej mierze zależeć od dobrej ceny, promocji i karnetów. Jeżeli wybrana siłownia oferuje pierwsze wejście gratis, atrakcyjny karnet wraz z warunkami umowy, to wiemy, że trafiliśmy na dobre miejsce i z pewnością będziemy zadowoleni z zakupu. Warto zauważyć, że siłownia, która oferuje atrakcyjne zniżki i bonusy dla klubowiczów ma więcej stałych klientów, niż taka, która o tym zapomina.

Przy wyborze siłowni ważne jest to, żeby spełniała wszystkie nasze wymagania oraz oczekiwania – w końcu za trening musimy zapłacić, nierzadko nie małą kwotę. Poza punktami wyżej, dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na atmosferę panującą w klubie, czy siłowni. Przecież wchodząc na salę chcemy czuć się jak najlepiej, niemalże ”jak w domu”, prawda? W końcu na treningach i ćwiczeniach spędzamy sporą część naszego życia, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca do ćwiczeń, jakim jest siłownia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest