Trening Ewy Chodakowskiej Perfect Body. Zasady, efekty i opinie

PERFECT BODY, to intensywne ćwiczenia ogólnorozwojowe, które spalają tkankę tłuszczową, poprawiają kondycję fizyczną, wzmacniają i ujędrniają wszystkie grupy mięśniowe. To jedne z bardziej popularnych form aerobiku. Ta forma zajęć pozwala wyrzeźbić mięśnie całego ciała i ukształtować naszą sylwetkę. PBT jest idealną formą aktywności dla osób chcących spalić tkankę tłuszczową, optymalnie nakręcając nasz metabolizm.

Już po pierwszych zajęciach poczujesz że Twoje mięśnie wykonały dobrą pracę, a już po kilku tygodniach będziesz w stanie zauważyć wymierne efekty wizualne. Perfect body prowadzony przez Ewę Chodakowską. Program skupia się przede wszystkim na dolnych partiach ciała: udach, pośladkach, a także na brzuchu. Całość tj. część zasadnicza plus rozgrzewka i rozciąganie trwa ok. 40 minut, sam trening – 31 minut. Trening podzielony jest na 5 części. Każda z nich składa się z trzech ćwiczeń powtarzanych 3 razy. Każde ćwiczenie wykonuje się 30 sekund, następnie jest 10 sekund przerwy na zmianę pozycji. W treningu wykorzystywane są ciężarki, które dobiera się indywidualnie, w zależności od formy. I to jest jedna z cech wyróżniających ten trening.

Jak wygląda program?

  •  5 rund, w każdej z nich powtarzane są trzykrotnie 2 lub trzy ćwiczenia,
  •  ćwiczenia możesz wykonywać z hantlami lub bez obciążenia,
  •  Ewa zwraca uwagę na to jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, warto się do tych zaleceń dostosować
  • spokojnie, bez obaw przed sąsiadami, możesz ćwiczyć ten program nawet w środku nocy. Co prawda na początku jest kilka pajaców, potem jednak potem jednak podskoków brak, co nie oznacza, że na koniec nie będziesz zlana potem, wręcz przeciwnie, ale o tym przeczytasz dalej w tekście
  • program trwa 40 minut

Skala trudności ćwiczeń:

  • idealny dla początkujących
  • idealny dla zaawansowanych

Że jak? Skoro jest idealny dla początkujących to jak może być idealny dla zaawansowanych i na odwrót? Wszystko zależy od tego jakie obciążenie dobierzesz sobie do ćwiczeń. Efekt na koniec treningu powoduję zlanie potem, dokładnie jak Ewa mówi, Choć ćwiczenia wyglądają na łatwe, z dodatkowym obciążeniem dają mega wycisk. Jeżeli zaczynasz swoją przygodę ze sportem, ten program to ideał, 5 rund mija szybko, a ćwiczenie go bez obciążenia, to musi być czysta przyjemność.

Perfect Body – efekty

W części zasadniczej treningu natkniemy się m.in. na takie ćwiczenia jak: pompki, pajączek, brzuszki z naprzemiennym unoszeniem hantli, przysiady w szerokim/normalnym rozkroku ze wznosem hantli do góry. W treningu pojawiają się też ćwiczenia na wewnętrzną partię ud, o czym często się zapomina w tego typu programach. Pojawia się też kilka ćwiczeń na triceps, o którym również często zapominamy. W Perfect body podoba mi się również to, że pomiędzy rundami nie ma tych długich – minutowych przerw jak w innych treningach z cyklu Total fitness, dzięki czemu stale jesteśmy w ruchu i nie „wychładzamy” organizmu. Ogólnie trening oceniam naprawdę pozytywnie. Nadaje się on dla każdego, ponieważ można indywidualnie dobierać obciążenie, a dodatkowo rozliczanie ćwiczeń na czasie powoduje, że każdy może wykonywać ćwiczenia w swoim własnym tempie. Jeśli dobierzemy sensowne obciążenie, to wykonamy solidny trening.

Perfect Body – opinie

Program Ewy Chodakowskiej Perfect Body z pewnością godny jest polecenia. Program jest rewelacyjny, oprócz ujędrnienia i wzmocnienia ud, pośladków i brzucha ramiona też super się wysmuklą! Jeśli chcesz wyrzeźbić swoją sylwetkę w 2 tygodnie, na pewno warto z niego skorzystać.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest