Spalanie bez Cardio

Chcesz spalić nadmiar tłuszczyku, katujesz się ba bieżni czy innych urządzeniach cardio, bo nie lubisz tego rodzaju wysiłku. Wszyscy mówili Ci wokół że to jedyny sposób na pozbycie się nadprogramowych centymetrów! Otóż nie są inne sposoby, idealne dla osób które nie znoszą skocznych zajęć fitness czy innych cardio wyczynów.

Spanie na spalanie

Podczas głębokiego snu wydzielany jest hormon wzrostu, który jest odpowiedzialny za odbudowę i regenerację komórek, a energię pozyskuje z naszych komórek tłuszczowych. Właśnie dlatego postaraj się o odpowiednią ilość i jakość snu. Im dłużej śpisz tym dłużej będziesz spalać tłuszcz. Jeśli dodatkowo zrobisz sobie trening późnym wieczorem, nie dość że łatwiej uśniesz, to poprzez aktywność fizyczną zwiększysz produkcję hormonu wzrostu. Staraj się spać co najmniej 7 godzin w nocy. Dzięki temu będziesz wypoczęta, rześka. Za mała ilość snu spowoduje że rano zjesz więcej bo będziesz musiała dostarczyć więcej energii, by Twój organizm mógł pracować na najwyższych obrotach.

No stres

Relaksuj się, słuchaj odprężającej muzyki, spróbuj jogi, ćwiczeń  rozciągających, wybierz się na zajęcia oddechowe. Dzięki temu lepiej dotlenisz organizm, uspokoisz myśli.

Żywienie

Wprowadź do swojej codziennej diety zieloną herbatę, jest ona bogata w przeciwutleniacze przyspieszające proces przemiany materii, przez co pomaga w spalaniu tkanki tłuszczowej.
Spożywaj dużą ilość warzyw, które są bogatym źródłem antyoksydantów, głównie witaminy C. Dzięki czemu Twoje mięśnie szybciej będą się regenerowały, a przyspieszony metabolizm przyspieszy spalanie tłuszczu.

Wskocz do wody

Kąpiel w chłodnej wodzie nie dość że przyniesie Ci orzeźwienie, to również zwiększy zużycie energii na ogrzanie organizmu. W takiej wodzie wybierz intensywny trening zamiast powolnego pływania.

Trening

Treningi cardio przez długo były uznawane za te najlepiej spalające, ale dzisiejsze wyniki badań zaprzeczają dotychczasowym założeniom. Teraz lepiej ćwiczyć intensywnie przez krótki czas z przerwami. Trening siłowy nie tylko spali niechciany tłuszczyk, ale również wzmocni mięśnie.

Te zmiany w połączeniu z odpowiednią dietą przyniosą wyczekiwane efekty.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest