Maty do ćwiczeń – stwórz domową siłownię


Ćwiczysz w domu? To świetnie – w ten sposób dbasz nie tylko o sylwetkę, ale przede wszystkim o zdrowie. Bez względu na to, jaką dyscyplinę wybierasz: rozciąganie, pilates, gimnastykę czy jogę, zawsze przyda Ci się wygodny strój, pozytywne nastawienie i… mata do ćwiczeń. Ale-ale – czy już wiesz, którą z nich wybrać? Opcji jest co najmniej kilka!

Kiedy stosować maty do ćwiczeń?

Wielu miłośników aktywnego trybu życia sięga po matę do ćwiczeń dla komfortowego treningu. Na nic nawet najsilniejsza motywacja, gdy w sesji rozciągania, pilatesu, aerobiku czy jogi przeszkadza twardy parkiet! Aby nie narażać silnej woli na uszczerbek, postaw na rozwiązanie, które ochroni przed otarciami, odizoluje od podłoża, a nawet zapobiegnie ślizganiu się i rysowaniu podłogi – szczególnie podczas sesji na stepperze czy rowerku stacjonarnym! Czy zdajesz sobie sprawę, że możesz wykorzystać matę do ćwiczeń również jako miły dla oka dodatek?

Dodajmy życiu nieco barw

Zapomnij o czasach, gdy sprzęt sportowy ograniczał się do szarej palety kolorów. Obecnie od akcesoriów tego typu wymaga się nie tylko funkcjonalności i jakości, ale również atrakcyjnego wyglądu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by nowa mata do jogi stała się dopełnieniem sportowego outfitu. Dynamiczny pomarańcz, kojący niebieski, kobiecy róż czy minimalistyczna czerń? Na to pytanie nie sposób odpowiedzieć jednoznacznie – przekonaj się, jak ważna jest indywidualnie dobrana mata do ćwiczeń.

Idealna mata gimnastyczna?

Wygodna mata gimnastyczna ma wymiary około 180 x 60 cm. W ten sposób „zmieści się” na niej zdecydowana większość miłośników sportu. Pytani o optymalną grubość materiału, specjaliści ze sklepu Hurtel odpowiadają: nie więcej niż 1 cm. To w sam raz, by mata nie stała się zapadającym materacem, ale była wygodną podporą dla ćwiczącego. Wybierając akcesoria do domowej siłowni, pamiętaj również, że wiele zależy od wybranej dziedziny – cieńsza mata sprawdzi się do ćwiczeń relaksacyjnych, jednak miłośnik nieco bardziej intensywnego wysiłku powinien postawić na nieco grubszą warstwę – to przecież od niej zależy amortyzacja dla kręgosłupa! Pamiętaj również o elastyczności – Twoją uwagę powinna zwrócić jedynie ta mata gimnastyczna, która łatwo roluje się i szybko wraca do płaskiego kształtu. Nie chcesz „zagracać” domu niemałą matą? Możliwość wielokrotnego rolowania jej i chowania w szafie lub w torbie sportowej powinna szczególnie zwrócić Twoją uwagę.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest