Ćwiczenia na płaski brzuch

Większość osób marząc o płaskim brzuszku poszukuje różnych sposobów, by takowy uzyskać. Specjalne diety, głodówki, farmaceutyki czy określone ćwiczenia fizyczne. W tym artykule skupimy się na tych ostatnich.

Błędy podczas wykonywania ćwiczeń na płaski brzuch

Najczęstszym błędem popełnianym przy wykonywaniu ćwiczeń angażujących mięśnie brzucha jest ich zbyt duża częstotliwość oraz intensywność. Prowadzić to może do ich przerostu, a tym samym zwiększenia się obwodu brzucha. W zasadzie żadne ćwiczenia nie spowodują palenia tkanki tłuszczowej tylko z jednej partii ciała.

Prawda jest taka, że tłuszcz gubi się równomiernie ze wszystkich części ciała, z przewagą tych, które w zależności od predyspozycji genetycznych są z natury drobniejsze, szczuplejsze. Tak więc zarówno spacery, bieganie czy jazda na rowerze przy odpowiedniej diecie spowodują stopniową utratę tłuszczu. Jednak jeśli chcesz wraz z wspomnianą dietą oraz aktywnościami przyspieszyć i uskutecznić uzyskiwanie płaskiego brzucha.

Brzuszki

To ćwiczenie działa szczególnie skutecznie dla górnej partii brzucha. Zapewne większość z was zna już do ćwiczenie doskonale, chociażby z zajęć wychowania fizycznego w szkole podstawowej czy liceum, jednak dla tych, którzy zapomnieli już wyjaśniamy. Należy położyć się na podłodze zginając kolana oraz zakładając dłonie za głową podnosić górną część ciała do kolan. Tym sposobem wystarczy robić od 15 do 25 brzuszków dziennie, by ładnie ładnie wyrzeźbić brzuszek.

Plank

Fantastyczne ćwiczenie na wzmocnienie mięśni głębokich brzucha oraz pleców. Pozycja tutaj jest podobna do tej przy robieniu męskich pompek, z tym że zamiast na dłoniach ciało opierane jest na zgiętych przedramionach. Wytrzymaj w tej pozycji tak długo jak jesteś w stanie, odpocznij i powtórz dwa razy.

Opuszczanie nóg

Jest to jedno z najprostszych ćwiczeń. Polega ono na opuszczaniu wyprostowanych z kąta prostego w pozycji leżącej tak by nie dotknęły one podłoża oraz ponownym ich uniesieniu. Ruchy te należy powtórzyć dziesięć razy.

Jak widać są to naprawdę krótkie ćwiczenia, które wykonywanie regularnie codziennie ładnie ukształtują brzuszek i przyspieszą proces jego „spłaszczania”.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest