Idealna dieta – czyli jaka?

Wiele osób w pogoni za szczupłą sylwetką chwyta się tzw. diet cud w nadziei, że szybko przyniosą widoczne efekty i pozwolą się chwalić wymarzoną figurą. Niektóre z nich są bardziej, inne mniej restrykcyjne. Jedne kładą nacisk na eliminację określonej grupy składników odżywczych, drugie – na zastępowanie pustych kalorii zdrowymi produktami lub okresowe oczyszczanie organizmu.

Diet cud są tysiące i każda z nich ma swoich zwolenników, którzy polecają ją wszystkim swoim znajomym, twierdząc, że to najlepszy sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Tymczasem prawda jest taka, że nie istnieje coś takiego jak uniwersalna dieta, dobra dla każdego. Ludzie są przecież różni, mają różne organizmy i różne potrzeby. Dlatego idealna dieta to dieta spersonalizowana, dostosowana do możliwości konkretnego organizmu i uwzględniająca indywidualne preferencje żywieniowe danej osoby. Taka, która nie wiąże się z mnóstwem pracy i wyrzeczeń, jednocześnie pozwala osiągać wyznaczone cele wagowe i zdrowotne. Tylko taka dieta zapewni Ci zarówno piękną sylwetkę, jak i dobre samopoczucie, a do tego również znakomite zdrowie.

Jak wygląda personalizacja diety?

Dobierając odpowiednią dla siebie dietę trzeba wziąć pod uwagę takie kwestie jak: wiek, płeć, stan zdrowia, styl życia, nietolerancje pokarmowe, upodobania kulinarne, a także BMI i metabolizm. To właśnie od tych czynników zależy jakie produkty i potrawy znajdą się w naszych jadłospisach. Pamiętajmy przy tym koniecznie, że nasza dieta powinna być prawidłowo zbilansowana, nie może więc skupiać się wyłącznie na aspektach związanych z odchudzaniem, musi też zawierać w menu niezbędne dla zdrowia witaminy, minerały i aminokwasy. Starając się dbać wyłącznie o swój wygląd, zapominając o zdrowiu, możemy sobie poważnie zaszkodzić. Jak widać, układanie indywidualnej diety jest trudne i skomplikowane, ale na szczęście nie musimy tego robić samodzielnie, mogą nam w tym pomóc profesjonaliści oferujący personalizację diet online. Tacy dietetycy przygotują idealny dla nas plan dietetyczny, który pozwoli nam w efektywny sposób zadbać zarówno o wygląd, jak i zdrowie, a wszystko to bez ogromnych nakładów pracy i niepotrzebnych wyrzeczeń.

Dlaczego warto korzystać ze spersonalizowanej diety?

Trwała zmiana nawyków żywieniowych wymaga konsekwencji, a o tę zdecydowanie łatwiej jeśli dieta, którą stosujemy, przynosi nam satysfakcję – i to nie tylko wtedy, gdy patrzymy w lustro, ale też wtedy, gdy sięgamy po talerz. Spersonalizowana dieta dba również o ten aspekt, uwzględniając w komponowanych jadłospisach produkty i dania, które uwielbiamy, i pomijając te, za którymi nie przepadamy. To między innymi stąd bierze się jej wysoka skuteczność – na smacznej zdrowej diecie o wiele łatwiej wytrwać niż na tej, która wymaga od nas postu czy chociażby całkowitej rezygnacji z ukochanych potraw. Więcej przydatnych porad znajdziesz na stronie Strefaprzemian.pl. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na personalizację diety online, możemy liczyć na stałą opiekę profesjonalnych dietetyków, pozostających do naszej dyspozycji na każdym etapie wdrażania nowej diety, którzy będą śledzić czynione przez nas postępy i w razie potrzeby wprowadzać modyfikacje do ustalonych jadłospisów, aby umożliwić nam osiąganie najbardziej optymalnych wyników. Taka dieta daje stuprocentową gwarancje skuteczności.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest