Tabletka dzień po

kobieta i tabletka dzień po

Tabletka dzień po jest dobrym rozwiązaniem w przypadku odbycia stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Powinniśmy traktować ją jako awaryjną formę antykoncepcji, a nie jako lek, który możemy przejmować kilka razy w miesiącu. Skorzystaj z możliwości i umów się na konsultację online, aby otrzymać e-receptę na tabletkę dzień po.

Tabletka dzień po jest dobrym rozwiązaniem w przypadku odbycia stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Powinniśmy traktować ją jako awaryjną formę antykoncepcji, a nie jako lek, który możemy przejmować kilka razy w miesiącu. Skorzystaj z możliwości i umów się na konsultację online, aby otrzymać e-receptę na tabletkę dzień po.

Ile to za dużo?

Levonorgestrel jest hormonem, który może pomóc w uniknięciu ciąży po stosunku bez zabezpieczenia. Przyjmując antykoncepcję awaryjną, otrzymujesz dawkę lewonorgestrelu, która jest większa niż w standardowej tabletce antykoncepcyjnej.

Levonorgestrel powstrzymuje jajniki przed uwolnieniem komórki jajowej, aby nie została ona zapłodniona przez plemniki w drogach rodnych. Może on również pomóc w powstrzymaniu zapłodnienia oraz zagnieżdżenia się w macicy.

Jedno opakowanie antykoncepcji awaryjnej dostarcza pełną dawkę lewonorgestrelu. Nie musisz brać żadnych dodatkowych opakowań pigułek. Zażycie większej ilości w ciągu jednego dnia nie zmniejszy twoich szans na zajście w ciążę, ale może zwiększyć szanse na wystąpienie efektów ubocznych, takich jak mdłości.

Jak często mogę przyjmować tabletkę dzień po?

Z fizycznego punktu widzenia można przyjąć antykoncepcję awaryjną więcej niż raz w miesiącu. Jednak nie powinna być to częsta praktyka. Tabletka dzień po jest dobrym rozwiązaniem w kryzysowych sytuacjach, ale nie powinniśmy jej traktować jako tradycyjnego środka antykoncepcji.

Tabletka dzień po jest awaryjną formą antykoncepcji, czyli nie jest tym, co powinnaś stosować regularnie. Nie jest tak skuteczna, jak standardowe środki antykoncepcji. Tak więc notorycznie, stosując tabletkę dzień po, będziesz miała większe prawdopodobieństwo zajścia w ciążę niż podczas używania prezerwatyw lub przyjmowania codziennej pigułki antykoncepcyjnej.

Co może zrobić z Twoim ciałem regularne zażywanie antykoncepcji awaryjnej?

Podczas gdy sporadycznie zażyta tabletka dzień po nie będzie miała żadnych poważniejszych i długoterminowych skutków ubocznych dla Twojego organizmu, to wielokrotne i częste ich przyjmowanie może wywrócić Twoje hormony do góry nogami.

Nudności i skurcze dolnej części brzucha oraz nieregularne krwawienie są normalnymi skutkami ubocznymi, które mogą wystąpić po przyjęciu tabletki dzień po. Inne krótkoterminowe efekty mogą obejmować bóle oraz zawroty głowy, zmęczenie lub ból piersi.

Czy tabletka dzień po dostępna jest tylko na e-Receptę?

Tak, w Polsce antykoncepcję awaryjną możemy otrzymać tylko na podstawie ważnej e-Recepty przepisanej przez lekarza. Po tabletkę dzień po możesz udać się zarówno do stacjonarnego gabinetu specjalisty, jak i umówić na konsultację online na platformie telemedycznej.

Wizyta online może okazać się tańszym i znacznie szybszym rozwiązaniem. Na platformie telemedycznej, takiej jak haloDoctor znajdziesz wiele dostępnych lekarzy, którzy świadczą swoje usługi nawet w weekendy, święta, czy w godzinach nocnych. Wybierz specjalistę z wolnym terminem Opłać konsultacje lekarskie online i połącz się z lekarzem, aby otrzymać fachową pomoc wraz z receptą. Ginekolog przeprowadzi z Tobą wywiad medyczny, prześledzi Twoją historię choroby oraz zada Ci kilka prostych pytań. Jeśli nie będzie widział żadnych przeciwwskazań do wystawienia dokumentu już po kilku chwilach opuścisz e-Wizytę z receptą na tabletkę dzień po.

Pamiętaj, aby poinformować lekarza o wszystkich swoich chorobach oraz o przyjmowanych lekach. Wszystko po to, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji podczas łączenia tabletki dzień po z innymi substancjami. Umów się na e-Wizytę z ginekologiem, aby porozmawiać o wszystkich możliwych skutkach i działaniach niepożądanych.

 

Artykuł o charakterze reklamowym.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest