Łódź stolicą ekologii – Targi NATURA FOOD & beECO

W terminie 12-14 października w Hali Expo-Łódź odbędzie się pełne inspiracji wydarzenie poświęcone ekologicznej żywności oraz trendom zdrowego stylu życia. Udział zapowiedziało ponad 350 wystawców z Polski, Czech, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch,dla których ekologiczny sposób produkcji oraz jakość wyrobów stanowi podstawę funkcjonowania działalności.

XI Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej NATURA FOOD oraz VII Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO to największe w Polsce wydarzenie branży BIO oraz niepowtarzalna okazja do poznania nowych i wyjątkowych marek. Nie można przegapić szansy zapoznania się z ofertą firm, tworzących produkty dzięki inspiracjom czerpanym z natury, z wykorzystaniem naturalnych składników – często niszowych, niedostępnych na co dzień w sklepach sieciowych.

NaturaFoodBeEco bielikstudio 750x400

Wśród wystawców obecni są producenci, przetwórcy, dystrybutorzy, hurtownicy różnorodnych produktów ekologicznych i naturalnych. Jest to zatem wspaniała możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych zarówno z firmami dobrze rozpoznawalnymi na polskim rynku ekologicznym, jak i z przedsiębiorcami dopiero debiutującymi ze swoją ofertą.

Miłośnicy zdrowego stylu życia mają niepowtarzalną okazję spotkać się z producentami, osobami, które z pasją i szacunkiem do natury wytwarzają zdrowe i smaczne jedzenie oraz wyroby kosmetyczne, które każdego dnia stosujemy. Z całą pewnością w tym roku nie zabraknie tradycyjnych specjałów ze wszystkich zakątków Polski, produktów z regionu łódzkiego oraz różnorodnej oferty organicznych wyrobów najwyższej jakości z kraju i z zagranicy.

Tegoroczne Targi zapowiadają się niezwykle ciekawie!

Interesujący program spotkań branżowych co roku przyciąga wielu gości. W tym roku medialni patroni branżowi: BIOkurier i EKOdostawcy łączą siły, by zaskoczyć wszystkich zainteresowanych rozwojem branży BIO nowym wydarzeniem, jakim jest Kongres Ekobranży. Wydarzenie przede wszystkim skierowane jest do producentów, dystrybutorów, detalistów produktów ekologicznych i ma na celu wymianę doświadczeń uczestników oraz poruszenie zagadnień związanych z rozwojem sklepów specjalistycznych na rynku polskim. Podczas tej edycji po raz kolejny odbędzie się Forum Alergii, organizowane we współpracy z redakcją Magazynu Hipoalergiczni. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania będzie „UNIKAJ TOKSYN!”, a eksperci (dr n. med. Barbara Majkowska-Wojciechowska oraz prof. dr hab. Cezary Pałczyński) spróbują odpowiedzieć m. in. na pytania:
Czy aluminium szkodzi? W czym bezpiecznie prać? Czy bać się pasty z fluorem? Skąd się bierze Hashimoto? Specjaliści będą starać się pokazać problem alergii i naszego zdrowia zarówno od strony naukowej, jak i praktycznej.

Nie zabraknie znanego już cyklu spotkań dla właścicieli i pracowników sklepów z ekoproduktami, dla restauratorów i pracowników gastronomii – BIObiznes Forum. Uczestnicy uzyskają praktyczną wiedzę i porady w zakresie certyfikacji produktów, poznają doświadczenia restauracji stawiających na ekologiczny rozwój oraz pochylą się nad współczesnymi wyzwaniami i problemami związanymi z rozwojem sklepów specjalistycznych.

Bogaty program spotkań, warsztatów i wykładów i szkoleń to stały, ciekawy element Targów

Wykłady „Czego nie jeść aby nie tyć” – autorstwa Żanety Geltz z redakcji Hipoalergiczni, „Korekcja wzroku a jakość życia” prowadzony przez Vision Express oraz „Czy można zwalczyć stres oksydacyjny”, który zostanie zaprezentowany przez prof. Gretę Woźniak z Uniwersytetu Cypryjskiego to tylko niektóre z propozycji jakie organizatorzy przygotowali dla gości targów, którzy pragną rozszerzyć swoją wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia. Na odwiedzających czekać będzie także wiele innych atrakcji: pokazy makijażu kosmetykami organicznymi, bezpłatne badania i porady specjalistów oraz nieocenione spotkania z miłośnikami ekologicznego stylu życia (Davina Reeves Ciara – Miss Nowego Jorku, Szef Irek – kucharz-terapeuta, Katarzyna Gubała – propagatorka zdrowego żywienia, autorka książek na temat diety roślinnej).

Podczas Targów NATURA FOOD i beECO, jak co roku będą wręczane nagrody w konkursach.
Do rywalizacji w prestiżowym konkursie o „Złoty Medal NATURA FOOD 2018” zgłoszonych zostało 60 produktów a nagrody przyznane zostaną w kategoriach: produkt ekologiczny, naturalny oraz tradycyjny.
Kosmetyki i artykuły higieniczne, środki czystości, suplementy diety to kategorie drugiego najważniejszego konkursu tegorocznych targów – „Złoty Medal beECO 2018”. Wyniki obu konkursów poznamy na koniec pierwszego dnia targów. Już po raz jedenasty odwiedzający będą mieli okazję poznać najlepsze produkty tradycyjne z regionu łódzkiego, spośród których najlepszy zostanie uhonorowany „Tyglem Smaków”. Produkty te będą dostępne na stoiskach organizatora konkursu – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Honorowym Patronem Targów są: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.

Ceny biletów:
• Bilet normalny jednorazowy (zakup w kasie) – 15.00 PLN
• Bilet normalny jednorazowy online – 11.00 PLN
• Bilet normalny trzydniowy (zakup w kasie) – 30.00 PLN
• Bilet normalny trzydniowy online – 22.00 PLN
• Bilet rodzinny jednorazowy (2+1, 2+2) – 30.00 PLN
• dzieci do lat 10 – 0.00 PLN

Organizatorem imprezy jest Miejska Arena Kultury i Sportu

Godziny zwiedzania: Kontakt prasowy:
12 października – 10:00 – 18:00
13 października – 10:00 – 18:00
14 października – 10:00 – 16:00

Kontakt prasowy:
Mateusz Szewc Kierownik Projektu
[email protected] tel. 603 171 410

Zachęcamy do zakupu biletów w systemie on-line.
Więcej informacji: www.naturafood.pl oraz www.beeco.com.pl

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest