Krioterapia: skuteczna metoda usuwania tłuszczu

Dodano:07.12.2021 08:12
Udostępnij

Z wiekiem nasza skóra traci jędrność, a dodatkowe kilogramy sprzyjają powstawaniu cellulitu i rozstępów. Choć na rynku istnieje wiele metod usuwania tłuszczu, większość z nich jest czasochłonna i wiąże się z dużymi wydatkami. Jednak dzięki rozwojowi medycyny estetycznej osiągnięcie wymarzonej sylwetki bez wysiłku staje się możliwe. CRYO T SHOCK ™ to rewolucyjna technologia wśród bezinwazyjnych zabiegów odchudzających.

Metody redukcji tkanki tłuszczowej

Istnieje wiele metod usuwania tłuszczu, ale tylko niewiele z nich będzie w stanie przywrócić skórze dawną młodość. Nie musisz decydować się na kosztowną liposukcję lub inne operacje z długim okresem rekonwalescencji. Współczesna medycyna estetyczna umożliwia pacjentom uzyskanie widocznych efektów już po pierwszej wizycie w gabinecie specjalistycznym. Wśród bezinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej znajdziemy między innymi zabiegi wykorzystujące:

–  fale radiowe,

– ultradźwięki i wibracje,

– niskie temperatury (krioterapia).

Czym jest krioterapia?

Krioterapia to zabieg terapeutyczny, podczas którego tkanki są poddawane oddziaływaniu niskich temperatur, poniżej 0 stopni Celsjusza. Zimne powietrze płynące z urządzenia obkurcza naczynia krwionośne, spowalniając metabolizm, a następnie organizm stara się zwiększyć przepływ krwi i wytworzyć ciepło.

W wyniku tego procesu dochodzi do dotlenienia tkanek i przyspieszenia napływu substancji odżywczych oraz czynników hamujących stany zapalne. Krioterapia umożliwia regenerację tkanek i stymulację układu nerwowego oraz odpornościowego, dlatego wykorzystuje się ją podczas leczenia chorób ortopedycznych i reumatologicznych.

W zależności od obszaru wyróżnia się krioterapię ogólnoustrojową oraz miejscową. Do zabiegów miejscowych należy metoda CRYO T SHOCK ™, która w medycynie estetycznej służy do odmładzania skóry oraz likwidacji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

CRYO T SHOCK ™ – Jak działa?

Metoda CRYO T SHOCK ™ wykorzystuje termografię i krioterapię, wywołując szok termiczny tkanki o działaniu liftingującym oraz wyszczuplającym. Podczas zabiegu specjalista za pomocą innowacyjnego urządzenia z certyfikatem medycznym naprzemiennie przesyła do skóry wysoką i niską temperaturę, stymulując tkanki.

Ekstremalne chłodzenie przyspiesza tempo przemiany materii ciała w celu wytworzenia ciepła rozszerzając naczynia krwionośne. Prowadzi to do zwiększonego przepływu krwi, który umożliwia hormonom dotarcie do komórek tłuszczowych w celu rozbicia tłuszczu – apoptozy.

Efekty po zabiegu CRYO T SHOCK ™

CRYO T SHOCK ™ bezboleśnie likwiduje nieprawidłowe ułożenie tkanki, zwane skórką pomarańczową lub cellulitem oraz redukuje miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej z problematycznych dużych okolic ciała takich jak pośladki, uda, plecy, brzuch i boczki. Efektem jest widoczne zmniejszenie obwodu ciała. Komórki tłuszczowe zniszczone w wyniku zabiegu są następnie usuwane poprzez naturalne procesy układów krwionośnych, limfatycznych oraz wydalniczych.

Dodatkowo zabieg CRYO T SHOCK ™ pozwala na eliminację podwójnego podbródka, wdowiego garbu, a także luźnej skóry powstałej po ciąży czy utracie wagi. Właściwości ujędrniające pozwalają na wygładzenie i napięcie skóry bez redukcji tkanki tłuszczowej. W rezultacie otrzymujemy zdrowszą wyrzeźbioną sylwetkę.

Do innych zalet zabiegu CRYO T SHOCK ™ należy również opóźnianie efektów starzenia skóry w postaci wysuszenia i zmarszczek, a także zmniejszenie widoczności zmian skórnych takich jak wypryski czy łuszczyca.

Zalecenia i przeciwwskazania do zabiegu

Przygotowując się do zabiegu na 5 godzin przed krioterapią oraz po nie należy spożywać węglowodanów, w tym cukrów. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, zaleca się picie minimum 2l wody dziennie oraz wprowadzenie lekkostrawnej diety z ograniczoną zawartością tłuszczu.

Krioterapia CRYO T SHOCK ™ nie jest zalecana kobietom w ciąży oraz osobom cierpiącym na choroby nerek, cukrzycę i alergię na zimno. Z zabiegu powinni zrezygnować również chorzy na nowotwór (do 5 lat po zakończeniu leczenia). Jeżeli w miejscu poddawanym zabiegowi wystąpi uszkodzenie naskórka lub stan zapalny, należy przełożyć wizytę.

Zostaw komentarz
Odpowiedź na komentarz użytkownika

Zobacz również

Jak przebiega realizacja recepty online?

12 maja 2022

Konsultacje lekarskie przez Internet mogą być zwieńczone przepisaniem pacjentowi potrzebnych leków. Recepta online nie różni się od tych, które pacjenci otrzymują od lekarzy w czasie wizyt stacjonarnych. Jak przebiega jej realizacja w aptece i jakie...więcej

Ten suplement pomoże Ci zbudować lepszą kondycję

12 maja 2022

Poprawa kondycji to jeden z podstawowych celów treningowych, obojętnie czy trenujesz na siłowni, biegasz czy uprawiasz crossfit. Wzmocnić możemy ją nie tylko, ćwicząc, ale też włączając w dietę odpowiednio dobrane suplementy. Jakie stosować na kondyc...więcej

Trzaski w uchu – przyczyny, leczenie, zapobieganie

12 maja 2022

Trzaski w uszach to jeden z objawów tzw. szumów usznych. Nie pochodzą one z otoczenia – nie mają źródła w prawdziwym dźwięku, przez co często porównuje się je do dźwięków fantomowych. Ich usłyszenie przez inne osoby jest więc możliwe wyłącznie za pom...więcej

Owsica – choroba pasożytnicza. Co o niej wiemy?

05 kwietnia 2022

Owsica to choroba pasożytnicza przewodu pokarmowego. Występuje tylko u ludzi. Zakażeniu ulegają przeważnie dzieci, ale choroba rozprzestrzenia się także na osoby z nimi zamieszkujące. Owsiki to pasożyty z grupy nicieni, do zakażenia nimi dochodzi pop...więcej