Krioterapia: skuteczna metoda usuwania tłuszczu

Z wiekiem nasza skóra traci jędrność, a dodatkowe kilogramy sprzyjają powstawaniu cellulitu i rozstępów. Choć na rynku istnieje wiele metod usuwania tłuszczu, większość z nich jest czasochłonna i wiąże się z dużymi wydatkami. Jednak dzięki rozwojowi medycyny estetycznej osiągnięcie wymarzonej sylwetki bez wysiłku staje się możliwe. CRYO T SHOCK ™ to rewolucyjna technologia wśród bezinwazyjnych zabiegów odchudzających.

Metody redukcji tkanki tłuszczowej

Istnieje wiele metod usuwania tłuszczu, ale tylko niewiele z nich będzie w stanie przywrócić skórze dawną młodość. Nie musisz decydować się na kosztowną liposukcję lub inne operacje z długim okresem rekonwalescencji. Współczesna medycyna estetyczna umożliwia pacjentom uzyskanie widocznych efektów już po pierwszej wizycie w gabinecie specjalistycznym. Wśród bezinwazyjnych metod redukcji tkanki tłuszczowej znajdziemy między innymi zabiegi wykorzystujące:

–  fale radiowe,

– ultradźwięki i wibracje,

– niskie temperatury (krioterapia).

Czym jest krioterapia?

Krioterapia to zabieg terapeutyczny, podczas którego tkanki są poddawane oddziaływaniu niskich temperatur, poniżej 0 stopni Celsjusza. Zimne powietrze płynące z urządzenia obkurcza naczynia krwionośne, spowalniając metabolizm, a następnie organizm stara się zwiększyć przepływ krwi i wytworzyć ciepło.

W wyniku tego procesu dochodzi do dotlenienia tkanek i przyspieszenia napływu substancji odżywczych oraz czynników hamujących stany zapalne. Krioterapia umożliwia regenerację tkanek i stymulację układu nerwowego oraz odpornościowego, dlatego wykorzystuje się ją podczas leczenia chorób ortopedycznych i reumatologicznych.

W zależności od obszaru wyróżnia się krioterapię ogólnoustrojową oraz miejscową. Do zabiegów miejscowych należy metoda CRYO T SHOCK ™, która w medycynie estetycznej służy do odmładzania skóry oraz likwidacji tkanki tłuszczowej i cellulitu.

image2

CRYO T SHOCK ™ – Jak działa?

Metoda CRYO T SHOCK ™ wykorzystuje termografię i krioterapię, wywołując szok termiczny tkanki o działaniu liftingującym oraz wyszczuplającym. Podczas zabiegu specjalista za pomocą innowacyjnego urządzenia z certyfikatem medycznym naprzemiennie przesyła do skóry wysoką i niską temperaturę, stymulując tkanki.

Ekstremalne chłodzenie przyspiesza tempo przemiany materii ciała w celu wytworzenia ciepła rozszerzając naczynia krwionośne. Prowadzi to do zwiększonego przepływu krwi, który umożliwia hormonom dotarcie do komórek tłuszczowych w celu rozbicia tłuszczu – apoptozy.

Efekty po zabiegu CRYO T SHOCK ™

CRYO T SHOCK ™ bezboleśnie likwiduje nieprawidłowe ułożenie tkanki, zwane skórką pomarańczową lub cellulitem oraz redukuje miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej z problematycznych dużych okolic ciała takich jak pośladki, uda, plecy, brzuch i boczki. Efektem jest widoczne zmniejszenie obwodu ciała. Komórki tłuszczowe zniszczone w wyniku zabiegu są następnie usuwane poprzez naturalne procesy układów krwionośnych, limfatycznych oraz wydalniczych.

Dodatkowo zabieg CRYO T SHOCK ™ pozwala na eliminację podwójnego podbródka, wdowiego garbu, a także luźnej skóry powstałej po ciąży czy utracie wagi. Właściwości ujędrniające pozwalają na wygładzenie i napięcie skóry bez redukcji tkanki tłuszczowej. W rezultacie otrzymujemy zdrowszą wyrzeźbioną sylwetkę.

Do innych zalet zabiegu CRYO T SHOCK ™ należy również opóźnianie efektów starzenia skóry w postaci wysuszenia i zmarszczek, a także zmniejszenie widoczności zmian skórnych takich jak wypryski czy łuszczyca.

Zalecenia i przeciwwskazania do zabiegu

Przygotowując się do zabiegu na 5 godzin przed krioterapią oraz po nie należy spożywać węglowodanów, w tym cukrów. Aby uzyskać jak najlepsze efekty, zaleca się picie minimum 2l wody dziennie oraz wprowadzenie lekkostrawnej diety z ograniczoną zawartością tłuszczu.

Krioterapia CRYO T SHOCK ™ nie jest zalecana kobietom w ciąży oraz osobom cierpiącym na choroby nerek, cukrzycę i alergię na zimno. Z zabiegu powinni zrezygnować również chorzy na nowotwór (do 5 lat po zakończeniu leczenia). Jeżeli w miejscu poddawanym zabiegowi wystąpi uszkodzenie naskórka lub stan zapalny, należy przełożyć wizytę.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest