Dlaczego warto korzystać z dźwiękoterapii? Dźwiękoterapia pozwala głęboko wyciszyć i rozluźnić organizm. Ciało staje się wolne od napięć. Wiele osób stosuje dźwiękoterapię w leczeniu depresji, stanów lękowych, bezsenności oraz różnych problemów zdrowotnych. Nawet godzinna sesja może przynieść dobroczynne skutki (porównywalne do kilku godzin głębokiego snu).
Spis treści
Jak działa dźwiękoterapia?
Dźwiękoterapia wykorzystuje fale dźwiękowe, aby wpłynąć na świadomość i podświadomość. Aby osiągnąć zamierzony cel, podczas zabiegu wykorzystuje się jedną lub kilka częstotliwości.
Fale wnikają głęboko w komórki ciała i zmieniają strukturę płynów ustrojowych. Dźwiękoterapia daje duże szanse na pozbycie się problemów na poziomie mentalnym i fizycznym. Podczas sesji pobudza się regeneracja komórek oraz procesy detoksykacyjne.
Jak korzystać z dźwiękoterapii?
Z dźwiękoterapii może korzystać każdy. Stosuje się ją u dzieci, dorosłych, osób starszych oraz przewlekle chorych. Terapia dźwiękiem może nie służyć osobom chorym na epilepsję oraz pacjentom z rozrusznikiem serca.
Podczas dźwiękoterapii najlepiej pozostać w pozycji leżącej. Dla długofalowych skutków najlepiej powtarzać sesje regularnie.
Do dźwiękoterapii można używać najróżniejszych sprzętów. Jedna z najłatwiejszych i najskuteczniejszych opcji to generatory dźwięku.
Pamiętaj, żeby zaopatrywać się jedynie u sprawdzonych sprzedawców takich jak audilo.pl.
Jakich dolegliwości można się pozbyć dzięki generatorom dźwięku?
1. Szumy uszne
Szumy uszne potrafią utrudniać życie latami. Nie musisz jednak godzić się na życie z niekomfortową dolegliwością. Zanim rozpoczniesz zaawansowane metody leczenia, spróbuj dźwiękoterapii. Na rynku znajdziesz wiele generatorów dźwięku, które redukują szumy, pomagają się szybko się wyciszać, zasypiać i wstawać wypoczętym. Stały, delikatny dźwięk pozwala odciąć się od tego, co dzieje się dookoła i wpaść w stan głębokiego relaksu i wyciszenia.
2. Problemy z nauką i koncentracją
Dźwiękoterapia pomaga zredukować niepotrzebny hałas i skupić się w 100% na zadaniu. Wiele osób ma problem ze skupieniem w biurze, w przestrzeni open space, gdzie słychać wiele rozmów, telefonów i innych dźwięków. Generator może zwiększyć Twoją efektywność, ale również stworzyć odpowiednie warunki w pomieszczeniu, kiedy np. rozmawiasz z kontrahentem.
3. Chrapanie
Jeśli ktoś w twoim otoczeniu chrapie i nie możesz zasnąć, włącz generator dźwięku. Nie musisz stosować stoperów do uszu. Biały szum pozwola odciąć się od irytujących dźwięków. Oprócz możesz stosować generator w momencie, gdy za ścianą ma miejsce hałaśliwa impreza, sąsiedzi mają remont itd.
4. Problemy z wyciszeniem i spokojnym snem dziecka
Większość dzieci szybko wycisza się przy białym szumie. To dotyczy szczególnie niemowląt, które pamiętają jeszcze podobne odgłosy z łona matki. Spokojny długi sen jest kluczowy do prawidłowego rozwoju się dziecka. Noc bez częstych pobudek służy również rodzicom, którzy mogą zregenerować w tym czasie siły.
5. Bezsenność
Stres w ciągu dnia, natłok wydarzeń, ciągłe sprawdzanie powiadomień na telefonie – to wszystko może przełożyć się na problemy ze snem. Dźwiękoterapia i relaksujące odgłosy pomogą Ci wypocząć i wejść w fazę snu. Nie musisz stosować tabletek nasennych, które negatywnie odbijają się na zdrowiu. Ciesz się długim, niezakłóconym, naturalnym snem.
Jakie są dodatkowe zalety generatorów dźwięku?
- Urządzenia zazwyczaj oferują różne opcje dźwięku do wyboru. Możesz wybrać bardziej intensywny lub delikatny wariant. Szum może być jednostajny lub przypominać np. odgłosy fal.
- Generatory dźwięku występują wersjach podróżnych, dzięki czemu możesz używać je w dowolnym miejscu. Wiele modeli mieści się w dłoni. Z łatwością zabierzesz generator np. do biura.
- Oprócz szumu generatory często wytwarzają inne kojące odgłosy np. śpiew ptaków, odgłosy natury, portu morskiego, jadącego pociągu itd.
- Niektóre urządzenia pozwalają na pobieranie różnych dźwięków za pomocą aplikacji na smartfon.
- W przeciwieństwie do zatyczek do uszu generator nie wycisza dźwięków otoczenia, ale znacznie je tłumi.
- Generatory słuchu są bezpieczne i zalecane przez lekarzy.
Dodatkowe akcesoria
Kłopoty z wyciszeniem oraz snem można wyregulować na wiele sposobów bez używania farmakologii. Polecamy produkty sprawdzonych firm, które ułatwiają wyciszenie się, redukcję szumów usznych oraz spokojny sen.
1. Maska do spania
W profesjonalnych sklepach znajdziesz nowoczesne, komfortowe maski, które umożliwiają głęboki sen. Produkt posiada punkty świetlne, które pomagają zrelaksować całe ciało i szybko się wyciszyć. Nowa technologia jest świetna dla osób, które np. mają problem z zaśnięciem w czasie podróży.
2. Poduszka dźwiękowa
Szukasz urządzenia do dźwiękoterapii, które nie będzie słyszalne dla innych osób? Poduszka, która emituje dźwięki to świetne rozwiązanie na niespokojne noce. Poduszka wydaje relaksacyjne dźwięki, ale równie dobrze możesz wykorzystać ją do słuchania ulubionej muzyki, audiobooka lub radia. Głośnik jest słyszalny wyłącznie dla osoby, która przyłoży ucho do poduszki.
3. Spray do uszu
Jednym ze skutecznych sposobów na redukcję szumu w uszach jest stosowanie specjalnego sprayu. Wybierz roztwór na bazie soli morskich, który delikatnie rozpuści woskowinę oraz złagodzi napięcia uszu.