Jak wybielić zęby domowymi sposobami?

Kawa, papierosy, kolorowe napoje, herbata, wino – te i wiele innych produktów pozostawia przebarwienia na zębach. A, jak wiadomo, białe i równe zęby są dziś pożądane niemal tak samo jak wysportowana, szczupła sylwetka. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym jest kosztowne i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty, ale czy jest jakieś alternatywne, bezpieczne rozwiązanie?

Poniżej przedstawiamy listę sposobów na wybielenie zębów w domu:

1. Preparaty do wybielania zębów – w każdej drogerii i supermarkecie można się zaopatrzyć w różne produkty do wybielania zębów. Są to pasty i szczoteczki, które można stosować podczas każdego mycia zębów, paski wybielające, żele, chusteczki i płyny. W przedziale cenowym od kilku do kilkudziesięciu złotych. Podczas wybierania preparatu należy pamiętać, że może on być szkodliwy dla osób, które nie mają zdrowych zębów. W przypadku wątpliwości warto skonsultować się z dentystą, a zawsze warto zapoznać się z opiniami osób, które stosowały dany produkt.

2. Cytryna – ten owoc jest powszechnie znany jako wybielacz np. do paznokci, na których ślady przebarwień pozostawiają kolorowe lakiery. Podobnie działa na zęby – należy wcierać w nie sok z cytryny, a rozjaśni przebarwienia. Jednak trzeba mieć na uwadze, że substancje zawarte w tym owocu osłabiają zęby i w efekcie taka kuracja może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

3. Soda oczyszczona – środek używany do wywabiania plam i eliminowania przykrych zapachów pozostałych np. na desce do krojenia. Szorowanie zębów niewielką ilością sody powinno spowodować usunięcie przebarwień, jednak podobnie jak w przypadku cytryny, ten środek niszczy szkliwo, przez co nie należy go stosować zbyt często.

4. Banany – mój faworyt w tym zestawieniu. Ten owoc, oprócz tego, że zawiera mnóstwo witamin i jest pyszny, może posłużyć do wybielania zębów. Należy wykorzystać do tego wewnętrzną stronę skórki banana (ważne są włókna) i nacierać nią zęby. Ta metoda jest zdecydowanie najbezpieczniejszą z wymienionych, jednak aby przyniosła efekt, należy stosować ją systematycznie (najlepiej dwa razy dziennie) i konsekwentnie przez dłuższy czas. Efekt może być widoczny dopiero po kilku tygodniach.

Zanim zdecydujemy się na samodzielne wybielanie zębów, należy zadbać o ich zdrowie – zdrowe zęby będą mniej podatne na uszkodzenia, które może spowodować kuracja i jej efekt dłużej się utrzyma.

Jak wybielić zęby domowymi sposobami?
Ocen ten wpis

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *