Wieczny prawiczek – kim są mężczyźni, którzy zwlekają z pierwszym razem?

Bardzo rzadko (prawie nigdy!) słyszy się o mężczyznach, którzy czekają na odpowiedni moment, by po raz pierwszy kochać się z kobietą. Przecież to zwykle kobiety oskarżane są o zbyt długie przeciąganie sprawy i odkładanie na później lub wymyślanie coraz to nowszych pretekstów. Jak się okazuje, również mężczyźni czasami nie spieszą się z pójściem do łóżka. Dlaczego? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Nie mówimy tutaj o facetach, którzy najzwyklej w świecie mają trudności ze zdobyciem kobiety, chociaż bardzo się starają. Tym razem skupimy się na tych mężczyznach, którzy mogą ale nie chcą…jeszcze.

Religia

Według zasad chrześcijaństwa, człowiek powinien po raz pierwszy uprawiać stosunek po zawarciu związku małżeńskiego. Co prawda w obecnych czasach osoby wierzące i jednocześnie praktykujące są raczej wyjątkami, to wciąż istnieją (oby tak dalej!). Tym samym, możemy już tutaj wyróżnić jedną z przyczyn seksualnej abstynencji. Ponadto czekanie na małżeństwo nie tylko wiąże się z chrześcijaństwem, ale może również wynikać z indywidualnych przekonań i wartości.

Mizoginista

Spotkaliście się kiedyś z określeniem „mizoginizm”? Opiera się on na dużym uprzedzeniu i niechęci w stosunku do płci żeńskiej. Logicznie wnioskując, przejawia się to zwykle z brakiem jakichkolwiek pozytywnych stosunków z kobietami, nie mówiąc już o seksie. Jednak każdy mężczyzna ma swoje potrzeby, prawda?

Miłość

Ten aspekt z całą pewnością dotyczy wszystkich prawdziwych romantyków, zarówno kobiet jak i mężczyzn. W oczekiwaniu na miłość – tą jedyną, cudowną, na całe życie – niewielka część mężczyzn zwleka z seksem, by całkowicie upewnić się co do trwałości i prawdziwości swoich oraz swojej wybranki uczuć. Urocze? Zdecydowanie!

Related Posts

 1. Marian niesmiały says:

  Mam 33 lata bez doświadczeń z Kobietami, bo w okresie Liceum bardzo się jąkałem co utrudniało tzwn pierwsze miłości, juz się nie jąkam bo byłem na terapii mówienia. Ale skończyło się duża nieśmiałością do ludzi, kobiet.
  Skończyłem dwa kierunki studiów, znam 2 języki obce. Jestem podobno niebrzydki, inteligentny i oczytany.
  Niestety nie radze sobie z Kobietami, ponieważ mam strach w sobie przed zaproszeniem Kobiety, która mi się podoba na kawę. To jest mój problem, brak umiejętności flirtu, podrywu, jak zwał tak zwał, nie wyjść na desperata. Nie umiem inicjować znajomości. Poza tym nie umiem tańczyć. To jest powód mojej samotności., Moi równoesnicy , koledzy czesto mają już założone rodziny a nawet dzieci. nie chcę się żalić ale tak jest.

  Prawdopodobnie takich młodych mężczyzn i mężczyzn w średnim wieku jest dużo więcej. To tez może być przyczyna niskiej dzietności w Polsce. Proszę mi napisać co mam z tym zrobić. ? no co.?
  Podobny Problem ma na przykład Japonia, która ma społeczeństwo szybko starzejące się i jednocześnie jest ta, najwięcej osób nieśmiałych w na świecie. Najwięcej jest w Japonii Prawiczków po 30 i 40 r, życia. Widzą Państwo jakaś zależność, bo ja tak. Najwięcej jest w Japonii Prawiczków po 30 i 40 r, życia. Japończycy nie zakładają zwiążków, nie żenią się, nie robią dzieci i Spada w Cesarstwie Japoni liczba urodzonych dzieci- czyli dzietność. Widzą Państwo jakaś zależność, bo ja tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *