Wesele- ile dać w kopercie?

Dostałaś zaproszenie na ślub? Nie wiesz, ile włożyć do koperty, tak, żeby nie popełnić gafy? Przeczytaj, ten artykuł jest dla Ciebie!

W dniu ślubu młoda para otrzymuje wiele ślubnych prezentów. W dawnych czasach były to drobne upominki do nowego, wspólnego mieszkania np. komplet pościeli czy sztućce. Dziś jest nieco inaczej- dajemy gotówkę, bo to przecież dużo prostsze niż bieganie po sklepach. I mniej męczące.

Ile dać w kopercie?

Na początek zadaj sobie pytanie: ” Na ile mnie w tym momencie stać”? Jeśli idziesz z partnerem to sprawa wygląda tak samo, razem na pewno raźniej. Bo przecież prawdziwym nietaktem jest mieć zaproszenie na ślub i nie dać choćby najmniejszego grosza na nową drogę życia dla nowożeńców. Nie chodzi też o to, by specjalnie na okazję ślubu zaciągać kredyt albo brać pożyczki. Kwota do zaakceptowania to 300-500zł.

Kwestia wyliczania ile włożyć do koperty też jest kwestią indywidualną. Niektórzy wyliczają sobie koszt wykorzystanych talerzy, sztućców razy dwa. I tyle dają. W sumie to trochę dziwne, bo ślub to nie tylko jedzenie i talerzyki: to także koszt sukienki, zespołu, koszt całej ceremonii, zaproszeń itd. Patrząc jednak w drugą stronę, nikt nie powiedział, że koszty ślubu mają się zwrócić, więc jeśli uważasz to za dobry sposób to też dobrze.

Są tacy, którzy kierują się relacjami z nowożeńcami. To jednak, jest mocno uzależnione od tego, jakie relacje Cię z nimi łączą i przyjęło się, że najwięcej dają rodzice ( jeśli nie byli organizatorami imprezy) a najmniej przyjaciele. Z drugiej strony trzeba też pamiętać, że ślub i wesele to nie jest biznes i nie trzeba na nim zarabiać. Dając gotówkę młodej parze, przyczyniasz się do ich wspólnego życia, może i nawet mieszkania. Zaproszenia na ślub nie dostajesz ot tak, dla pieniędzy czy dla innych korzyści, tylko dla samej obecności, więc nie powinno być to tak odbierane.

Wesele- ile dać w kopercie?
5 (100%) 1 głosów

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *