Jeśli pomimo nieustannych diet i ćwiczeń, ciągle borykasz się ze zbędnym tłuszczykiem, którego po prostu nie da się pozbyć, to bardzo możliwe, że zabieg lipolizy chemicznej jest właśnie dla Ciebie!
Spis treści
Lipoliza chemiczna – co to?
Lipoliza chemiczna jest jedną z najskuteczniejszych metod modelowania sylwetki. Pozwala na eliminację tłuszczu z boczków, bryczesów, brzuszka, ud oraz drugiego podbródka. Możliwe jest to dzięki ostrzykiwaniu wybranych partii ciała aktywną substancją otrzymywaną z soi – fosfatydylocholiną, która działa na powierzchnię komórek tłuszczowych jak rozpuszczalnik. Preparat powoduje „rozbicie” tych komórek, z których uwolniony tłuszcz zostaje usunięty z organizmu. Najlepsze efekty zabiegu osiągają pacjenci z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu, których waga jest w normie (lub ewentualnie wskazuje na lekką nadwagę).
Jak wygląda zabieg?
Lekarz na wcześniejszej konsultacji wybiera miejsca, które zostaną poddane modelowaniu. Sam zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę preparatu za pomocą bardzo cienkiej igły. Jest to stosunkowo niebolesne (znieczulenie stosuje się wyłącznie na wyraźne życzenie pacjenta). Sam proces podskórnego wprowadzania preparatu jest bardzo szybki – na jeden obszar przeznacza się ok. 15 minut.
Po zabiegu skóra jest drażliwa przez 3 dni. W tym czasie może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie. Dodatkowo, przez kilka godzin po wprowadzeniu preparatu możliwie jest ogólnie pogorszone samopoczucie pacjenta. Jest to jednak zupełnie normalne – dolegliwości te szybko ustępują. Jeśli jednak dyskomfort będzie utrzymywać się przez dłuższy czas, niezwłocznie należy skonsultować to z lekarzem.
Lipoliza chemiczna – efekty
Widoczne efekty pojawiają się w okresie 4-8 tygodni po pierwszym zabiegu, który na ogół powinno się powtórzyć (jeśli tkanki tłuszczowej jest sporo, wówczas zabieg powtarza się nawet do 4 razy). Pamiętajmy, że lipoliza chemiczna nie zastępuje liposukcji! Efekty lipolizy nie są natychmiastowe, jednak sam zabieg jest od liposukcji znacznie łagodniejszy i mniej urazowy dla organizmu. Ponadto, pozwala na szybki powrót pacjenta do codziennych zajęć.
Lipoliza chemiczna powoduje wyszczuplenie oraz ujędrnienie obszaru poddanego zabiegowi. Przyspiesza metabolizm komórek tłuszczowych oraz wpływa korzystnie na układ krwionośny organizmu. Niezwykle ważne dla jak najlepszych efektów jest to, aby po zabiegu odpowiednio się nawadniać. Należy przy tym stosować dietę bogatą w naturalne produkty oraz omijać niezdrowe tłuszcze. Warto wyposażyć się również w wałek do masowania – wykonywanie regularnego masażu rejonów, które dotknięte są działaniem preparatu jest kluczowe! Dzięki takim działaniom oraz stosowaniu się do wskazówek lekarza, wiele pacjentek oraz pacjentów potwierdza pozytywne działanie zabiegu.
Lipoliza chemiczna – przeciwwskazania
Pamiętajmy, że zabieg ten nie jest odpowiedni dla wszystkich. Nie wykonuje się go u dzieci, u kobiet ciężarnych oraz u osób z zaburzeniami immunologicznymi, uszkodzeniami wątroby i nerek, chorych z zaburzeniami naczyniowymi oraz u osób otyłych i chorych na cukrzycę. Pomimo tego, że lipoliza chemiczna jest bardzo bezpieczna, należy podchodzić do niej z rozsądkiem. Pamiętajmy, że po zastosowaniu preparatu niemożliwe będzie opalanie się i chodzenie na basen przez co najmniej 2 tygodnie.
Nie obciąża organizmu tak, jak na przykład liposukcja, tak dalej ingeruje w organizm pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zasięgnąć porady dietetyka, czy aby na pewno nagromadzonej tkanki tłuszczowej nie można zwalczyć naturalną metodą. Pamiętajmy, że bez zdrowego odżywiania oraz odpowiedniej aktywności fizycznej efekty nawet najlepszego zabiegu medycyny estetycznej nie będą trwałe!