Trwała ondulacja – wady i zalety oraz opinie

Każda z nas, chciałaby mieć raz kręcone, a innym razem, proste jak drut włosy. Niestety, rodzimy się z jednym albo drugim, a wedle naszych upodobań, możemy zmieniać swoją fryzurę. Dla niektórych z nas, prostownica jest wybawieniem, od mocno pokręconych fal, dla innych sposobem na kręcone loczki będzie trwała ondulacja. Trwała ondulacja, ma swoich zwolenników, przeciwników oraz różne metody jej wykonania. Na czym polega?

Czym jest trwała ondulacja

Trwała ondulacja to zmiana struktury i kształtu włosa, poprzez zastosowanie środków chemicznych. Ondulacja to sposób, dzięki któremu uzyskamy upragnioną, kręconą czuprynę. Jako pierwsza, została wprowadzona przez firmę Schwarzkopf w latach wojennych. Kiedyś, dostępna jedynie na gorąco, powodowała znaczne zniszczenie włosów, ich przesuszenie, kruchość oraz puszenie. Dzisiaj, poprzez zastosowanie preparatów do trwałej nowego typu, zabieg jest wykonywany na zimno i nie powoduje, tak znacznych uszkodzeń.

Rodzaje trwałej

Osoba decydująca się na wykonanie skrętów na swoich włosach, może zdecydować się na różnego rodzaju sposoby urzeczywistnienia swoich marzeń. Jeśli chcemy uzyskać mocny skręt, użyjemy cienkich wałków lub papilotów, zaś do lekko falowanych włosów, wałków dużych. Wyróżniamy trwałą, dobraną do rodzajów włosów farbowanych, rozjaśnionych, normalnych, cienkich i delikatnych. Ze względu na metody wykonania, możemy wykonać ondulacje kwaśną, ziołową, dwufazową, alkaiczną oraz trwałą ondulacje na grubych wałkach. Najdelikatniejszą metodą, najlepszą w przypadku włosów już zniszczonych i cienkich, będzie trwała ondulacja kwaśna. Dzięki zastosowaniu tej metody, włosy będą mniej obciążone, a efekt utrzyma się nawet do 3 miesięcy. Ondulacja alkaiczna, przeznaczona jest jedynie dla osób, które posiadają mocne, zdrowe włosy. Jeśli podczas zabiegu, chcemy również wzmocnić łuskę włosa, poleca się trwałą ziołową, natomiast jeśli posiadasz już ondulacje i widoczne odrosty, możesz zastosować do jej odnowienia, metodę dwufazową.

Pielęgnacja po trwałej ondulacji

Decydując się na wykonanie zabiegu, musimy pamiętać, że każda trwała, powinna być dopasowana do kształtu twarzy oraz rodzaju włosów. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu, nie niszczymy włosów, oraz łatwiej nam jest uzyskać pożądany efekt. Trwałej, nie powinno się wykonywać bezpośrednio po farbowaniu włosów, gdyż są one słabsze i bardziej podatne na zniszczenia. Dodatkowo, zabiegu nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, oraz osoby podatnye na alergie. Należy pamiętać, że po trwałej myjemy włosy dopiero po kilku dniach. Włosów, nie można suszyć suszarką oraz używać lokówek. Warto również, podcinać suche i rozdwojone końcówki raz w miesiącu. Do prawidłowej pielęgnacji zaleca się używanie szamponów i odżywek nawilżających oraz specjalnych kosmetyków po ondulacji.

Wady i zalety trwałej

Zalety:

  •  optyczne zwiększenie objętości włosów,
  • efekt widoczny, nawet do 10 miesięcy,
  •  oszczędność czasu przy wykonywaniu fryzury,
  •  odpowiednio wykonany zabieg, nie powoduje zniszczenia i przesuszenia włosów.

Wady:

  •  nieprawidłowo wykonany zabieg może narazić włosy na zniszczenie,
  • brak możliwości powrotu, do fryzury początkowej,
  •  konieczność użycia nawilżających preparatów do pielęgnacji,
  • brak możliwości używania suszarki do włosów.

Trwała ondulacja cena

Jeśli zdecydujesz się na zabieg, wykonasz go w każdym salonie fryzjerskim. Warto zasięgnąć jednak opinii na temat specjalistów oraz metod wykonania. Cena trwałej, waha się pomiędzy 50 a 210 zł, w zależności od salonu fryzjerskiego.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest