Sposoby na oklapnięte włosy

Dużymi krokami zbliżają się do nas zimowe dni, kiedy to nieodłącznym elementem garderoby będzie, chroniąca przed chłodem, czapka. Jej noszenie to jeden ze sposobów na uniknięcie typowych dla tego okresu infekcji górnych dróg oddechowych. Niemniej jednak negatywną stroną noszenia ciepłych okryć głowy są oklapnięte, pozbawione objętości włosy.

Co zatem zrobić gdy w lustrze widzi się znowu oklapniętą, przylegającą do głowy, fryzurę?

Istnieje kilka metod, które pozwalają na nadanie włosom puszystości, a prezentowany artykuł ma na celu przybliżenie kilku z nich.

Odpowiednio dobrana fryzura

Objętość włosów zależy w znacznym stopniu od sposobu ich wycieniowania. Jeżeli posiadane włosy są cienkie cieniowanie jest wręcz niezbędne. Ponadto zawsze sprawdza się jeśli dodamy do tego układanie na szczotce lub wałkach. W przypadku długich i bardzo cienkich włosów cieniowanie może okazać się jednak niewystarczające. Najodpowiedniejsze są wówczas fryzury krótkie. Prościej wtedy o zapewnienie i utrzymanie oczekiwanej objętości. Sposobem na oklapnięte włosy jest również tapirowanie. Jednakże w związku z tym, iż jest to metoda szkodliwa dla włosów jej stosowanie powinno być ograniczone tylko do specjalnych okazji.

Pielęgnacja włosów

Objętość włosów zależy również od stosowanych kosmetyków pielęgnacyjnych. Po pierwsze, by uniknąć oklapniętych włosów warto zaopatrzyć się w szampony, które nie zawierają w swoim składzie, nadmiernie obciążających, silikonów. Ponadto polecanym sposobem na nadanie włosom puszystości jest stosowanie cukrowego peelingu skóry głowy. W pielęgnacji włosów doskonale sprawdzają się także płukanki, np. piwna. Dzięki obecności chmielu, łagodzi ona podrażnienia skóry, wzmacnia cebulki włosów oraz reguluje działanie gruczołów łojowych. Odnośnie kosmetyków pielęgnacyjnych warto jednak podkreślić, iż posiadaczki cienkich włosów, powinny wystrzegać się zbyt częstego stosowania maseczek, które mają tendencję do obciążania włókien włosowych.

Techniki suszenia

Włosy pozbawione objętości niedobrze znoszą naturalne schnięcie, gdyż bardzo szybko opadają. Susząc włosy należy stać z opuszczoną głową, dodatkowo można odbijać je palcami od skóry. Poleca się również stosowanie suszarki z dyfuzorem, która lepiej rozprowadza ciepło. Ponadto jeżeli włosy suszone są ciepłym nawiewem, to pod sam koniec warto zmienić temperaturę na mniejszą, co zapewne utrwali fryzurę.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest