Skuteczność depilacji laserowej – czy zabieg może nie przynieść oczekiwanych efektów?

Depilacja laserowa zyskała swoje grono zwolenniczek i zwolenników, przede wszystkim dzięki niezwykłej skuteczności oraz efektywności. Możliwość cieszenia się idealnie gładką skórą przez kilka tygodni, a w przypadku przeprowadzenia całej serii zabiegów nawet na stałe, z pewnością zachęca do poddania się właśnie tej metodzie usuwania zbędnego owłosienia. Istnieje jednak kilka czynników, które mogą sprawić, że terapia nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. W jakich sytuacjach depilacja laserowa może więc nie okazać się sukcesem?

Działanie lasera a melanina

Melanina to całkowicie naturalny pigment, który odpowiada przede wszystkim za kolor naszej skóry. Dodatkowo, determinuje także barwę oczu oraz włosów. Jej zadaniem jest również skuteczna ochrona przed negatywnymi skutkami oddziaływania promieni UV. Pod wpływem słońca, skóra zaczyna więc stopniowo ciemnieć, nie doprowadzając przy tym do poparzeń. Ilość znajdującej się w cebulkach włosów melaniny znacząco wpływa na kolor włosów. Im więcej pigmentu, tym włosy są ciemniejsze. Warto tutaj zauważyć, że jednocześnie jest to jeden z podstawowych czynników, wpływających na skuteczność depilacji laserowej.

W trakcie wykonywania zabiegu laser wyłapuje zawartą we włosach melaninę. Dzięki temu może trwale zniszczyć cebulki owłosienia, doprowadzając do całkowitego usunięcia niechcianych włosków. Na osobach mających ciemną karnację, lub tych które opalały się w solarium lub zażywały kąpieli słonecznych, ta metoda okaże się więc mało skuteczna. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku włosów bardzo jasnych, rudych i siwych.

Depilacja laserowa bez efektów a zmiany hormonalne

W niektórych przypadkach, usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy lasera może nie przynieść aż takich efektów jak początkowo zakładano. Najczęściej dotyczy to osób, które borykają się z różnymi nieprawidłowościami hormonalnymi przy takich chorobach jak Zespół Cushinga, zespół policystycznych jajników lub guz przysadki i nadnerczy. Zmiany hormonalne mają znaczący wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, dlatego w takiej sytuacji nie można przewidzieć jak zachowa się skóra poddawana terapii. Dlatego tak niezwykle ważne jest, aby na zabieg depilacji laserowej decydowały się osoby, które cieszą się doskonałym zdrowiem.

Zdarza się również, że usuwanie niechcianych włosków przy pomocy lasera nie przynosi odpowiednich rezultatów u osób charakteryzujących się śródziemnomorskim typem urody. W takim przypadku, wpływ na brak widocznych efektów mają również uwarunkowania genetyczne. Jeśli po przeprowadzeniu całej serii zabiegów, owłosienie nadal będzie widoczne, konieczna jest wizyta u endokrynologa, który skutecznie połączy terapię hormonalną z laserową. Niechciane włoski zostaną w końcu skutecznie usunięte, jednak najczęściej potrzeba wtedy przeprowadzenia o wiele większej ilości zabiegów niż standardowo.

Kiedy pierwsze efekty depilacji laserowej?

Pierwsze efekty po przeprowadzonej depilacji laserowej, najczęściej są już widoczne po tygodniu od wykonanego zabiegu. To właśnie wtedy wydepilowana część ciała staje się idealnie gładka. Aby jednak taki stan pozostał na stałe, konieczne jest przeprowadzenie całej serii zabiegów. Jednorazowa depilacja laserowa pozwala zaś na usunięcie zbędnego owłosienia w maksymalnie trzydziestu procentach.

Uzyskanie odpowiednich rezultatów po przeprowadzonym zabiegu depilacji laserowej w dużej mierze zależne jest też od wybrania właściwego salonu kosmetycznego. Zlokalizowane w całej Polsce gabinety Depilacja.pl cieszą się niezwykłym uznaniem klientów w całym kraju. Efekty zabiegów depilacji laserowej w Depilacja.pl są przede wszystkim długotrwałe i widoczne, już po wykonaniu pierwszej sesji. Nie czekaj więc dłużej i już teraz zadbaj o uzyskanie idealnie gładkiej skóry, sprawdzając gdzie dokładnie znajdują się salony Depilacja.pl i jakie są ceny depilacji laserowej.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *