Ranking TOP5 produktów do higieny intymnej

Badania informują iż infekcje bakteryjne dróg rodnych, to w dużej mierze nieodpowiednia higiena. Wraz ze źle dobraną bielizną jest wiodący prowodyr zmagania się nieprzyjemnego pieczenia, a z czasem – konieczności leczenia ginekologicznego. Używanie odpowiednich produktów, które zadbają o delikatną sferę intymną jest więc koniecznie. Co więcej – decyzja o produkcie, który nam to bezpieczeństwo i ochronę zapewni, wcale nie jest taka prosta. Jej trudność głównie polega na wyborze produktu ze starannie dobranym składem – tradycyjne żele do mycia ciała często mogą przyczynić się do podrażnień i alergii.

Produkt idealny, który zapewni nam ochronę części intymnej, powinien bazować na:

  • naturalnym i bezpiecznym składzie, głównie bazującym na wodzie
  • nie powinien posiadać środków silnie myjących, mydeł i SLSów
  • składniki nawilżające np. gliceryna
  • witaminy i prowitaminy, np. B12
  • wszelkie składniki łagodzące, na bazie np. aloesu, panthenolu czy kwasu mlekowego

Wybierając więc produkt idealny z tej kategorii kierujmy się przede wszystkim sprawdzonym składem, bezpieczeństwem i możliwie jak najdelikatnieszymi składnikami. W tym elemencie jedno jest pewne – im mniej chemii tym lepiej!

Zadaniem takiego żelu jest nie tylko załagodzić, nawilżyć i zadbać o część intymną, ale przede wszystkim zadbać o prawidłowe pH skóry, minimalizując do zera ilość bakterii.

Ranking TOP5 produktów do higieny intymnej

5.AA – Intyma Sensitive

Jeden z wielu, dostępnych w tej kategorii produktów marki AA. Polska firma raczy nas szerokim asortymentem, przedstawiając przeróżne produkty dbające o nasze części intymne. Naszym faworytem jest ten wyjątkowo delikatny, zawierający w sobie min. D-panthenol. Pozwala walczyć ze stanami zapalnymi, a jego gęsta konsystencja przypomina bardzo łagodzącą i otulającą emulsję. Niska cena i zdolności pielęgnacyjne to elementy, które zdecydowanie powinny nas przekonać. Warto jednak zaznaczyć iż w składzie znajdują się SLSy, które mogą podrażnić skórę alergika. Cena za 300ml to 16zl.

1504952304apteka internetowa gemini aa intymna sensitive emulsja do higieny intymnej kojenie i ochrona nakr tka 300ml

bt przycisk sprawdz

4. Srebro Intima- żel do higieny intymnej

Żel, wykazujący się dużymi właściwościami antybakteryjnymi. Jest to produkt przede wszystkim delikatny i odświeżający. Składniki takie jak kwas mlekowy czy jony srebra, dbają o to by zmniejszyć uczucie pieczenia, świądu lub nieprzyjemnych dolegliwości. Tak skonstruowany produkt dba o prawidłowe pH skóry, oraz nadaje się do używania podczas menopauzy czy menstruacji. Przebadany dermatologicznie. Za 300 ml, eleganckie opakowanie, przyjdzie nam zapłacić ok 35 – 40zł.
f nelfarma srebro intima zel 300ml

bt przycisk sprawdz

3. BENTLEY ORGANIC Organiczny żel do higieny intymnej

Produkt przeznaczony dla osób, które dbają o maksymalnie dobry i bezpieczny dla zdrowia skład. Organiczny produkt pomaga pielęgnować i dbać najbardziej wrażliwe i delikatne części intymne. Skład pozbawiony jest zupełnie parabenów,SLSów i alkoholu. Ponad 85% składników organicznych, bazujących na min. rumianku, aloesie, lawendzie i kwasach omega-6. Tak skonstruowany skład przyśpieszają gojenie, pielęgnuje skórę, nawet po operacjach i zabiegach chirurgicznych. Działa antyoksydacyjnie, odświeżająco i przeciwzapalnie. 250ml kosztuje ok 40zł.
bentley organic organiczny zel do higieny intymnej 250ml

2.Facelle – Waschlotion Sensitive

Niezwykle popularny, wielokrotnie ceniony i nagradzany, za trafny i starannie dobrany skład. Zdobywca nagrody kosmetyku wszech czasów, na portalach związanych z kosmetykami i urodą. Niska cena i dobry skład to zdecydowanie największe walory, wyróżniające na tle konkurencji. Brak środków silnie czyszczących czy mydła, dzięki czemu produkt nie podrażnia, nie uczula. Kremowy produkt dba o prawidłowe ph skóry, pielęgnuje i odświeża. Przyjemny zapach i wydajność w cenie już 7zł.

ddd

1. Sylveco – łagodny żel do higieny intymne

Złoty medal i pierwsze miejsce wędruje do produkty naszej polskiej, rodzimej marki Sylveco. Jak wszystkie produkty tego producenta, otrzymujemy żel pełen naturalnych i bezpiecznych składników, taki jak gliceryna, kwas mlekowy, pantenol, ekstrakty z kory dębu i babki lancetowatej. Tak zbilansowane składniki przede wszystkim koją, delikatnie myją i nie wysusza delikatnej skóry. Żel wykazuje działanie antybakteryjne i ściągające, minimalizując rozmnażanie bakterii. Hypoalergiczny, wielokrotnie przebadany. To wszystko wzbogacone jest w bardzo przystępną cenę. Obecnie 300 ml opakowanie z pompką to koszt ok 16zł.

446786

bt przycisk sprawdz

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *