W internecie można znaleźć wiele poradników mówiących o magicznych właściwościach parówki. Latem kiedy korzystamy z lekkich słabo kryjących podkładów nieskazitelna cera to zaraz po idealnej figurze najbardziej pożądana rzecz wśród kobiet. Mężczyźni też coraz częściej korzystają z tego sposobu oczyszczania twarzy. Jest prosty i nie inwazyjny.
Spis treści
Czym jest osławiona parówka?
To teoretyczne oczyszczanie twarzy gorącą parą wodną. Woda rozgrzewa zewnętrzne warstwy skóry do wysokich temperatur. Pozwala to otwarcie porów i pobudzenie ukrwienia w zewnętrznych warstwach naskórka.
Parówka na twarz – efekty
Kąpiel parowa przede wszystkim rozszerza pory. Cera staje się lepiej ukrwiona. Osoby mające płytko położone kanały łojowe mogą zauważyć zmniejszenie się wyprysków. Skóra jest lepiej nawilżona. Wydaje się bardziej napięta i odżywiona. Parówka pomaga zabić też część bakterii. Połączenie tych wszystkich cech całościowo sprawia, że twarz po takim zabiegu wydaje się dużo młodsza i zdrowsza. Ten efekt jest krótkotrwały. Większość nieczystości kryjących się w głębszych warstwach skóry dalej pozostaje na swoim miejscu. Parówka nie oczyszcza. Jest natomiast świetną bazą pod pozostałe zabiegi kosmetyczne.
Jak pielęgnować skórę po parówce?
Bezpośrednio po zakończonej czynności należy ostrożnie wysuszyć skórę ręcznikiem. Jest ona bardzo wrażliwa i mocne tarcie może doprowadzić do podrażnień. Warto zastosować bardzo delikatny peeling, który pomoże oczyścić skórę. Dzięki rozszerzonym kanalikom będzie o wiele skuteczniejszy. Jeśli to kosmetyczka przeprowadza zabieg w salonie, powinna wykonać oczyszczanie mechaniczne. To pozwoli na pozbycie się złogów łoju w kanalikach łojowych. Zapobiega to pojawianiu się nowych wyprysków i nie pozwoli na przenoszenie się bakterii. W domu możemy aplikować krem nawilżający. Dzięki rozszerzonym porom wniknie on w głębsze warstwy skóry. Pozwoli to na jej dogłębne nawilżenie.
Kąpiel parowa – kiedy z niej zrezygnować?
Kąpiel parowa wbrew swojej prostocie jest dość poważnym zabiegiem kosmetycznym. Warto poważnie zastanowić się, czy nasz typ cery nadaje się do przeprowadzenia takiego zabiegu. Z pewnością nie mogą go wykonywać osoby, z cerą naczynkową. Wysoka temperatura może pogorszyć stan skóry. Nie wolno stosować jej osobom cierpiącym na choroby skóry takie jak łuszczyca.
Przy jakim typie cery sprawdza się parówka?
Oczywiście najlepsze efekty osiągną osoby o tłustym typie skóry. Zwykle ich wypryski są położone bardzo płytko. Tutaj już sama parówka może wizualnie zmienić wygląd twarzy. Ich cera świetnie znosi też wyższe temperatury. Mogą stosować ten zabieg nawet trzy razy w tygodniu. Osoby o skórze mieszanej powinny stosować ten zabieg rzadziej. Najlepiej jeśli będzie to raz w tygodniu. Cera sucha jest bardziej wrażliwa na wszelkiego rodzaju zmiany. Nie należy powtarzać otwierania porów tą metoda, częściej niż raz na dwa tygodnie.
Parówka na twarz z cytryną
Sok z cytryny ma właściwości wybielające i oczyszczające. Cytryna jest szeroko stosowana w kosmetyce głównie do oczyszczania cery. Osoby posiadające cerę tłustą mogą spróbować dodać sok z cytryny do wody, która posłuży do parówki. Trzeba jednak bardzo uważać dlatego, że owoc ma właściwości podrażniające. Za pierwszym razem należy kontrolować, czy nie czujemy żadnego dyskomfortu. Przy cerach mieszanych i suchych zaleca się łagodniejsze środki takie jak mięta, rumianek lub szałwia.
Takie dodatki pozwalają na lepsze przygotowanie cery do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Uspokaja cerę, a w przypadku soku z cytryny pomagają na rozjaśnienie przebarwień
Warto zweryfikować wiadomości w internecie. Jeśli chodzi o informacje związane z kosmetologią bardzo często publikują je osoby nie związane z tym tematem. Czasem wystarczy podstawowa wiedza z zakresu biologii.
Parówka sprawia, że cera wydaje się czystsza, bardziej napięta i nawilżona. Jednak prawdziwe usuwanie zaskórników odbywa się mechanicznie poprzez peeling. Nic tak dobrze nie przygotowuje skóry do takich działań jak parówka. Dlatego nie kończy na niej naszych zabiegów kosmetycznych.