Potrafimy wydawać dziesiątki tysięcy na poprawianie swojej urody. Dlaczego więc tak trudno zrezygnować z palenia papierosów skoro nie ma w tym nic wartościowego, a tylko niszczy nasz organizm, cerę, włosy i zęby. Papierosy przyspieszają proces starzenia i sprawia, że człowiek w sile wieku wygląda jak starzec.
Nikotyna niszczy zapach skóry, włosów oraz powoduje problem z cerą, paznokciami i uzębieniem. Skutki długotrwałego palenia papierosów trudno jest ukryć. Nie pomogą żadne maseczki, kremy luksusowych firm ani zabiegi w salonie. Każdy preparat działający zewnętrznie w niczym nie pomoże, ponieważ przez nikotynę zmiany są w głębi naskórka.
Jeśli myślisz, że opalanie się jest szkodliwe i postarza to musisz też wiedzieć, że skóra palaczy jest ok. trzy razy starsza niż osób niepalących. Dzieję się tak ponieważ niedotleniona skóra staje się mniej sprężysta, pozbawiona blasku i szara.
Nie jest nowością to, że wolne rodniki są największym wrogiem młodości. A więc po co palić skoro liczba wolnych rodników wytwarzana podczas palenia papierosów jest ogromna? Co jeszcze? Nikotyna straszliwie wysusza skórę, zatyka pory i sprzyja zmianom trądzikowym. Osoby z atopowym zapaleniem skóry, w ogóle powinny unikać papierosów, ponieważ wpływają na nią bardzo niekorzystnie.
Spis treści
Papierosy kontra paznokcie, włosy, skóra i zęby
Paznokcie palaczów są często pożółkłe i mają tendencję do rozdwajania. A jedynym sposobem na ukrycie tego jest mocno kryjący manicure. Natomiast włosy są matowe, pozbawione blasku i sprężystości. O wpływie papierosów na kolor zębów wiedzą nawet najmłodsi. Jednak okazuje się, że sprawa jest bardziej poważna. Palenie papierosów wpływa negatywnie na nasz układ odpornościowy. Zwiększa to ryzyko powstawania chorób przyzębia.
Jak sobie z tym poradzić?
Jak widać jest więcej minusów niż plusów palenia papierosów. Dlatego warto zastanowić się czy jest sens wydawać tysiące złotych rocznie na ratowanie naszego ciała. Czy nie lepiej raz zainwestować w siebie i rzucić palenie papierosów na zawsze? Organizm, ciało, włosy, paznokcie, zęby, cera – będą wdzięczne.
Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie wyleczyć się z nałogu, to istnieje wiele skutecznych rozwiązań. Można stosować m.in.
- gumy do żucia z tytoniem,
- tabletki na rzucenie palenia,
- inhalatory,
- plastry z nikotyną,
- akupunktura,
- i specjalistyczne metody
Trzeba zaakceptować to, że na początku nie będzie łatwo. Myśleć o papierosie będziesz cały czas. Ale jak wytrzymasz jeden dzień, drugi i trzeci, to już później będzie z górki. Trzymam za Ciebie kciuki!