W trakcie oczekiwania na dziecko przyszła mama zauważa, że jej ciało przechodzi dość spektakularną metamorfozę. Po porodzie część zmian cofa się samoistnie, jednak z innymi – przede wszystkim z wielkością brzucha oraz z utratą elastyczności skóry – kobieta musi sobie poradzić we własnym zakresie. Część pań po prostu godzi się na to, że brzuch po ciąży nie wyglądają już tak idealnie jak wcześniej; inne za wszelką cenę szukają sposobów na przywrócenie mu dawnej sprężystości. Współczesna medycyna oferuje na szczęście szereg rozwiązań, dzięki którym brzuch po porodzie odzyskuje znaczną część dawnego wyglądu.
Spis treści
Przyczyny problemu
Dlaczego po przebytej ciąży kobieca skóra traci jędrność? Odpowiadają za to zawarte w niej włókna kolagenu i elastyny, które w wyniku ciąży ulegają rozciągnięciu, przez co ciało traci jędrność. Aby odwrócić ten proces, można skorzystać ze specjalnych kosmetyków ujędrniających – ich niedogodność polega jednak na tym, że redukują problem zaledwie do pewnego stopnia. Nie każda kobieta czuje się usatysfakcjonowana rezultatem, szuka zatem metod bardziej „radykalnych”. Gabinety kosmetyczne mogą jej polecić szereg zabiegów, które nie tylko ujędrniają skórę, lecz także odmładzają ją i przyśpieszają spalanie tkanki tłuszczowej.
Endermologia – sposób na elastyczną skórę
Endermologia to zabieg wykonywany w salonach urody stosunkowo od niedawna. Mimo to zdążyła już zaskarbić sobie sympatię klientek na całym świecie. Taki stan rzeczy wiąże się zarówno z relatywną prostotą samego zabiegu, jak i z jego niezbyt wygórowaną ceną… oraz, oczywiście, z bardzo dobrymi rezultatami.
Istotą endermologii jest tak zwany masaż próżniowy – interesującą nas partię ciała poddajemy działaniu specjalnej głowicy z dwiema rolkami, która zasysa fałd skóry, następnie zaś go puszcza. Podczas zabiegu wytwarzane jest podciśnienie, które można dowolnie regulować: nabiera ono zatem charakteru pulsującego bądź ciągłego. Skóra wystawiona na jego ekspozycję odzyskuje swój młodzieńczy charakter, stając się na powrót jędrna i elastyczna.
Jednorazowe wykonanie endomasażu nie jest niestety wystarczające; może się wprawdzie przyczynić do pewnej poprawy, lecz pełny efekt (widoczne ujędrnianie brzucha) następuje dopiero po całej serii masaży. Seria taka obejmuje 10 zabiegów, przeprowadzanych w odstępie kilku dni, przeciętnie 2-3 razy w tygodniu. Pełen cykl terapeutyczny trwa zatem około miesiąca.
Zadowolenie klientek
Cena pojedynczego masażu próżniowego waha się od 150 do 300 zł. Wszystko zależy od wybranego salonu oraz od typu urządzenia, za pomocą którego zostanie przeprowadzony zabieg. Kobiety mające za sobą całą serię endomasaży podkreślają, że są one warte wydanych pieniędzy: efekty okazują się bardzo widoczne i trwałe, zaś sam zabieg nie wiąże się z żadnymi późniejszymi problemami zdrowotnymi. Zapoznaj się ze szczegółami zabiegu oraz cennikiem na https://medistica.com.pl/modelowanie-sylwetki/endermologia/
Jedyna niedogodność endermologii polega na tym, iż nie każda osoba może się jej poddać. Najsilniejsze przeciwwskazanie stanowi ciąża i karmienie piersią oraz obecność poważnej choroby (np. nowotworowej). Jeśli kobieta nie posiada pewności, czy taka terapia okaże się dla niej bezpieczna, przed jej zastosowaniem powinna skonsultować się ze swoim lekarzem.