Najlepsze prostownice do włosów – TOP 3 ranking

Nie każdej z nas dane jest posiadać piękne, lśniące i proste włosy. Na szczęście producenci wychodzą naprzeciw temu problemowi, produkując coraz to nowe i ulepszone wersje prostownic. Oprócz kolorów, rozmiarów i firm mamy mnóstwo innych opcji, za które przychodzi nam zapłacić nawet i 1000 zł. By nie przepłacić i wybrać prostownicę idealną postanowiliśmy stworzyć ranking top3.

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie jakie cechy i opcje powinna mieć prostownica idealna, na którą warto zwrócić uwagę i podjąć decyzję o jej zakupie.

1. Regulacja temperatury
Niby oczywiste, ale nie do końca. Pamiętajmy iż każdy włos, w zależności od swojej kondycji, struktury i rodzaju łuski potrzebuje innej temperatury. Im wyższa, tym włosy narażone są na większe zniszczenie i przesuszenie. Włosy grube i podatne na skręt potrzebują ok 200 stopni. Włosy cieńsze i delikatniejsze zadowolą się 170 stopniami.
2.Odpowiednie płytki
Tak, istotny jest materiał, który został użyty do pokrycia płytek. Nadal na rynku możemy znaleźć te, które uważane są za toksyczne czy mniej odporne na wysokie temperatury. Dlatego też najlepiej jest wybrać płytki ceramiczne lub tytanowe. Te pierwsze są zdecydowanie bardziej popularne, ale nie zawsze są wystarczająco grube, dzięki czemu niszczą się w trybie ekspresowym. Płytki ceramiczne powodują iż ciepło rozprowadzane jest równomiernie, a dzięki czemu prostowanie jest szybsze i łatwiejsze. Te drugie, tytanowe, dają nam gwarancję trwałości. Są solidne, ciężkie i nagrzewają się najszybciej.
3. Funkcja jonizacji
Ujemne jony powodują, zarówno w prostownicy jak i w suszarce, iż włosy są lśniące i błyszczące. Jest to opcja idealna, zwłaszcza wtedy, gdy prostujemy włosy przy ujemnych temperaturach na zewnątrz domu
4. Automatyczne wyłączanie
Bezpieczeństwo jest zawsze najważniejsze, zwłaszcza wtedy gdy mamy stresujący tryb życia. W przypadku gdy zapomnimy wyłączyć prostownicy ważne by wyłączała się sama po określonym przez producenta czasie.

Ranking – TOP 3

3. Ga.ma CP3 Digital Nano Tourmaline Laser Ion prostownica digitalna

Prostownica dwa w jednym. Oprócz prostowania, pielęgnuje i dba o nasze włosy od pierwszego użycia. Posiada turmalinowe płytki grzewcze, które szczególnie mocno dbają o strukturę i kondycję pasm. Nagrzewają się bardzo szybko (maksymalnie 5 sekund!) i równie szybko stygną, dzięki czemu są bezpieczne i zmniejszają ryzyko poparzeń. Zawiera w sobie opcję jonizacji laserowej oraz przekrój temperatury od 150 do aż 220 stopni. Dodatkowo, dla wygody użycia, zawiera obrotowy, 3 metrowy kabel, który sprawdzi się w salonach fryzjerskich lub dużych łazienkach. Producent zapewnia o technologii antybakteryjnej, która wzbogacona jest cząsteczkami srebra. Płytki mają 24mm szerokości, a sama prostownica jest wyjątkowo lekka. Cena oscyluje w okolicach 300zł.

large cp3 digital laser ion1bt przycisk sprawdz

2. PHILIPS HP8372/00 Moisture Protect

Prostownica, której zadaniem jest… dbać o nawilżenie naszych włosów. Posiada w sobie czujnik (tzw. MoistureProtect), który “diagnozuje” włosy 30 razy na sekundę, dobierając tym samym odpowiednią temperaturę. Dzięki temu, włosy nie są narażone na kilkukrotny kontakt z prostownicą lub na zbyt wysoką temperaturę i tym samym zniszczenie. Według danych ankietowanych: 63% użytkowników zauważyło zwiększone nawilżenie już po pierwszym użyciu. Oprócz tego prostownica zawiera opcję jonizacji oraz regulację temperatury do 200 stopni. Urządzenie zamontowane ma ruchome płytki, dzięki czemu nacisk na włosy ( a tym samym nacisk ciepła) jest zmniejszony do minimum. Prostownica nagrzewa się w ok 15 sekund i produkcja każdego pojedynczego urządzenia wspiera ekologiczne procesy. Lampka kontrolna dba o nasze bezpieczeństwo, tak samo jak automatyczny wyłącznik. Kosztuje ok 260 zł.

EAT5068m 13bt przycisk sprawdz

1. BaByliss Pro BAB2091EPE The Straightener

Prostownica, która cieszy się wyjątkową popularnością i dobrymi opiniami. W opisywanym modelu zastosowano specjalistyczną technologię zwaną EP Technology 5.0, dzięki czemu poradzi sobie nawet z najbardziej grubymi włosami, jednocześnie nie uszkadzając ich. Płytki są mieszaniną kilku stopów metali, dzięki czemu są niemal 3 krotnie trwalsze od innych prostownic na rynku. Dodatkowo główną zaletą jest fakt iż dba o to, by łuski włosa pozostały zamknięte, a fryzura nabrała dodatkowego blasku.
Zawiera również generator jonów ujemnych i kilku stopniową regulację temperatury, dając możliwość nagrzewania nawet do 230 stopni(!). Dodatkowo prostownica wzbogacona jest wyświetlaczem LEDowym oraz 3 metrowym kablem obrotowym. Czas nagrzewania to maksymalnie 20 sekund, a cena to 300 zł.

4fabfd1a02250263cb73bac9a14bd1e3bt przycisk sprawdz

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest