Mgiełka do twarzy – działanie i właściwości

W upalne, letnie dni, kiedy pot spływa z czoła, a razem z nim makijaż, ukojenie przynosi mgiełka, którą możemy spryskać twarz – dzięki chwilowemu ochłodzeniu poczujemy ulgę i odświeżymy skórę. Lato za nami, a przed nami perspektywa krótkich i mroźnych dni, jednak nawet wówczas możemy skutecznie wykorzystać mgiełkę do twarzy.

Jakie działanie ma mgiełka do twarzy?

Mgiełki można używać, aby odświeżyć makijaż i poprawić wygląd skóry twarzy – wystarczy delikatnie spryskać twarz mgiełką, a nadmiar płynu ostrożnie usunąć chusteczką lub wacikiem. Oczywiście jest to świetne rozwiązanie, aby nawilżyć i odświeżyć skórę w upalne dni, jednak nie tylko. Kiedy po kilku godzinach w pracy, szczególnie jeśli pracujemy w klimatyzowanym pomieszczeniu, widzimy, że nasza twarz jest szara, a spod pudru i podkładu zaczynają prześwitywać niedoskonałości skóry, dobrze jest użyć mgiełki – dzięki niej odświeżymy makijaż, poprawimy koloryt skóry i nawilżymy ją, a zapach mgiełki poprawi nasze samopoczucie.

Jednak mgiełki można używać również pod makijaż – jeśli przed nałożeniem kremu spryskamy twarz mgiełką, nasza skóra zostanie nawilżona, a jeżeli mgiełka ma inne składniki niż krem – dodatkowo poprawimy kondycję skóry. Jeśli nie mamy przy sobie toniku, mgiełka go zastąpi, ponieważ doskonale oczyszcza i tonizuje skórę.

Jaką mgiełkę wybrać?

Producenci kosmetyków umieszczają na opakowaniach informację o tym do jakiego typ skóry przeznaczona jest mgiełka – warto sugerować się tymi podpowiedziami podczas zakupu kosmetyku. Oprócz tego dobrze wybrać mgiełkę, która zawiera składniki dobre dla naszej skóry, które nas nie uczulają i ma odpowiadający nam zapach, aby używanie jej było prawdziwą przyjemnością. Podczas kupowania mgiełki warto pamiętać, że dobry produkt nie musi być drogi. Do wyprodukowania dobrej jakości mgiełki nie potrzeba kosztownych składników, więc wysoka cena jest często spowodowana marką kosmetyku. Dodatkowo mgiełkę możemy przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy np. zieloną herbatę wymieszać z ulubionym olejkiem do ciała lub wodę z aloesem i sokiem z cytryny, a następnie przelać roztwór do pustego opakowania z atomizerem. Do mgiełki można dolać również odrobię ulubionego olejku eterycznego, jeśli mamy pewność, że nam nie zaszkodzi i nie wywoła reakcji uczuleniowej.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest