Lśniące, mocne i przede wszystkim gęste włosy to kluczowy atrybut kobiecego, jak i męskiego wizerunku. Niestety często włosy zaczynają wypadać w nadmiarze już u osób bardzo młodych. Ich zewnętrzna pielęgnacja nie zawsze wystarcza. Aby uporać się z przerzedzeniem fryzury, warto wesprzeć kosmyki w miejscu odpowiedzialnym za ich wzrost. Dowiedz się, czym jest mezoterapia skóry głowy i w jakich sytuacjach sprawdza się taki zabieg!
Spis treści
Na czym polega mezoterapia skóry głowy?
Obecnie mezoterapia jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pacjenci uwielbiają ją za naturalne działanie poprzez stymulację procesów regeneracyjnych, niską inwazyjność i możliwość uzyskania znakomitych rezultatów estetycznych.
Zabieg taki polega na podskórnej iniekcji różnych preparatów, dobieranych w zależności od indywidualnych potrzeb. Są to m.in. koktajle odżywcze, osocze bogatopłytkowe bogate w czynniki wzrostu, mieszaniny witamin i minerałów. Metoda ta przeprowadzana jest na różnych obszarach ciała, w tym delikatnych i wrażliwych. Jednym z chętnie wybieranych zabiegów jest mezoterapia skóry głowy, która służy poprawie kondycji tkanek, co przekłada się na wielowymiarową poprawę wyglądu fryzury i skóry głowy. W przypadku tego obszaru zabiegowego wykorzystuje się preparaty dedykowane, takie jak np. Hair Care i dr Cyj, które zawierają białka biomimetyczne i czynniki wzrostu stymulujące porost włosów.
W jakim celu wykonuje się mezoterapię skóry głowy?
Każdy włos na głowie rośnie średnio 3–7 lat, po czym naturalnie wypada i jest zastępowany przez nowy. Każdego dnia w ten sposób tracimy ok. 100–150 włosów, co jest zupełnie normalna i zwykle tego nie zauważamy. Do wzrostu łodyg niezbędne są zdrowe, prawidłowo odżywione mieszki włosowe – drobne zagłębienia zlokalizowane w skórze. Niestety pod wpływem wielu czynników bardzo często dochodzi do ich osłabienia, a nawet miniaturyzacji (łysienie androgenowe). Wówczas włosy zaczynają wypadać w nadmiarze i nie są prawidłowo zastępowane przez kolejne.
Chcąc spowolnić proces utraty włosów konieczne jest ich wzmocnienie od wewnątrz, co umożliwia właśnie mezoterapia skóry głowy. Odpowiednie substancje podane wprost do skóry odżywiają i stymulują mieszki włosowe. Żadne składniki bioaktywne zawarte w różnego rodzaju wcierkach i szamponach na porost włosów nie są w stanie wniknąć tak głęboko. Procesy regeneracyjne intensyfikują drobne mikrouszkodzenia powstające podczas podawania preparatu. Miejsca iniekcji są odbudowywane przez układ odpornościowy, co dodatkowo wzmacnia skórę głowy i mieszki włosowe, a tym samym ułatwia transport składników odżywczych do łodyg.
Mezoterapia skóry głowy – wskazania do zabiegu
Z zabiegu mezoterapii skóry głowy korzystają kobiety i mężczyźni w różnym wieku, którym zależy na poprawie stanu skóry i włosów. Zabieg sprawdza się w przypadku nadmiernego wypadania włosów spowodowanego przez różne czynniki, takie jak np.:
- zaburzenia hormonalne,
- przewlekły stres,
- niedobory składników odżywczych,
- wypadanie włosów po ciąży,
- łysienie androgenowe, plackowate, rozlane.
Ile zabiegów warto wykonać dla zadowalających efektów?
Preparaty odżywcze i stymulujące podawane w trakcie zabiegu zaczynają działać praktycznie od razu. Wchłaniają się stopniowo, intensywnie wzmacniają mieszki włosowe i redukując różne problemy ze skórą głowy. Należy jednak pamiętać, że proces wzrostu włosów jest długotrwały. Pierwsze efekty zwykle zostają zauważone po upływie kilku miesięcy.
Najczęściej w celu uzyskania zadowalających rezultatów zaleca się wykonanie kilku powtórzeń w odpowiednich odstępach. Zwykle minimalna ilość rekomendowanych zabiegów to 4 sesje wykonywane co 7 lub 14 dni, niekiedy co miesiąc. Jest to jednak zawsze ustalane indywidualnie i zależy od wielu czynników, głównie ogólnej kondycji skóry głowy i włosów, stopnia zaawansowania łysienia, a także etiologii problemu.
W celach profilaktycznych już 3–4 zabiegi mogą przynieść znakomite efekty, natomiast u osób z wyraźnie przerzedzoną fryzurą, wskazane może być przeprowadzenie nawet ponad 10 sesji zabiegowych. Mezoterapia skóry głowy jest zabiegiem na tyle bezpiecznym i efektywnym, że śmiało można ją powtarzać.
Artykuł promocyjny, opracowany przez partnera serwisu.