Mezoterapia igłowa twarzy – czemu warto wykonać mezoterapię igłową?

Jaki zabieg wybrać, gdy na twarzy pojawią się widoczne zmarszczki? W co zainwestować, aby na długo cieszyć się młodym wyglądem? Kiedy zauważysz pierwsze oznaki starzenia się skóry postaw na ten zabieg, który w naturalny sposób spłyci zmarszczki i zregeneruje Twoją skórę. Mezoterapia igłowa to świetna alternatywa jeśli nie chcesz korzystać z botoksu, pomocy skalpela czy nici liftingujących.

Mezoterapia igłowa, czy jest bezpieczna?

Mezoterapia polega na podawaniu pod cienką warstwę skóry witaminowych koktajli na bazie substancji naturalnie występujących w skórze, których wraz z wiekiem ubywa w naszym organizmie. Najczęściej podczas mezoterapii igłowej podaje się medyczny kwas hialuronowy, witaminę C, kofeinę i witaminę A i E. Takie skoncentrowane dawki drogocennych substancji odżywczych dostarczone bezpośrednio do komórek skóry przynoszą lepsze rezultaty odmłodzenia niż niejeden, drogi krem z drogerii. Dzieje się tak, że krem działa jedynie na wierzchnią warstwę naskórka, a dzięki mezoterapii igłowej docieramy w głąb skóry.

Zabieg mezoterapii igłowej jest niezwykle bezpieczny i może go wykonać praktycznie każda osoba w dowolnym wieku. Jedyne co może budzić obawy to maleńka igiełka za pomocą której wstrzykujemy pod skórę odmładzające, witaminowe koktajle. Wobec tego warto upewnić się, że w salonie do którego się wybieramy, zabieg mezoterapii igłowej przeprowadzany jest przez doświadczonych kosmetologów, a nie przez kosmetyczki.

Mezoterapia igłowa – przygotowanie do zabiegu

Wstępem do każdego zabiegu estetycznego powinna być profesjonalna konsultacja przeprowadzona przez osobę wykonującą mezoterapię igłową. Po pierwsze, na takim spotkaniu możemy od razu stwierdzić, czy wybrany gabinet jest godny zaufania, po drugie możemy od razu opowiedzieć kosmetologowi o naszych oczekiwaniach estetycznych.

Warto wiedzieć, że istnieją pewne przeciwwskazania zdrowotne do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej. Jeśli:

  • jesteś w ciąży lub karmisz piersią
  • posiadasz infekcje skórne w okolicach wykonywanego zabiegu
  • masz skłonność do powstawania blizn przerostowych i obrzęków skóry
  • stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy
  • chorujesz na nowotwór

to nie możesz wykonać mezoterapii igłowej. Na wstępnej, przedzabiegowej konsultacji kosmetolog powinien Cię o tym poinformować.

Mezoterapia igłowa – jakie efekty przynosi?

Już po jednym zabiegu mezoterapii igłowej zauważalny jest wyraźny efekt odmłodzenia skóry. Bomby witaminowe wprowadzone bezpośrednio do komórek skóry sprawiają, że w krótkim czasie poprawia się kondycja cery. Zmarszczki spłycają się, skóra staje się jędrniejsza i bardziej rozświetlona.

Mezoterapię igłową warto jest wykonywać regularnie, aby utrzymać i pogłębić efekty uzyskane po pierwszym zabiegu. To daje najlepsze rezultaty. Zamiast inwestować w kremy, które tylko obiecują redukcję zmarszczek, warto postawić na serię mezoterapii igłowej, która przynosi realne rezultaty.

Mezoterapia igłowa a DermaPen – czy to to samo?

Wiele kobiet myli te zabiegi, ponieważ obydwa świetnie sprawdzają się w redukcji pierwszych zmarszczek, jednak przebieg tych zabiegów różni się od siebie.

DermaPen to urządzenie wykorzystujące pulsujące, cienkie igły, które także mogą znacząco wpłynąć na poprawienie stanu skóry. Wygładzić istniejące drobne zmarszczki, ujędrnić i odpowiednio nawilżyć.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest