Masz oklapnięte włosy? Wypróbuj domowe sposoby

Włosy, czyli nitkowaty, zrogowaciały, wyspecjalizowany wytwór naskórka, występujący wyłącznie u ssaków na powierzchni skóry, zbudowany z twardej i spoistej keratyny ze względu na swoją specyfikę potrzebuje specyficznej pielęgnacji. Musi być ona dostosowana do rodzaju włosów, ich cienkości lub grubości, gęstości, ich charakterystyki na przykład łatwego przetłuszczania, tego, czy są oklapnięte, skłonności do wypadania, stanu włosów, ich porowatości, tego, czy są naturalne, czy farbowane i tak dalej. Wiele kobiet stosuje oprócz kosmetyków dostępnych w sklepach domowe sposoby pielęgnacyjne.

Problem jaki zostanie rozwiązany w tym artykule to problem oklapniętości. Czy zdarzyło wam się kiedyś, że stworzyłyście piękne fale lub upięcie i w momencie ostatniego pryśnięcia lakieru do włosów, który ma utrwalić fryzurę przed ważnym wyjściem zauważyłyście, że wasze włosy u nasady oklapły ? Duża liczba kobiet ma tego rodzaju problem i zmaga się z nim zarówno na co dzień, jak i podczas ważnych wyjść. A oto sposoby na oklapnięte włosy.

Domowe sposoby na oklapnięte włosy

  • Pilingi skóry głowy. Podobnie jak nasza skóra na twarzy, rękach, nogach, czy brzuchu tak i skóra na głowie wymaga regularnego pilingowania dlatego, że resztki produktów do stylizacji zostają na głowie. Rozwiązaniem będzie piling na przykład cukrowy. Najprostszym sposobem na stworzenie takiego pilingu będzie dodanie cukru do szamponu.
  • Szampony, które nie zawierają silikonów obciążających i sklejających włosy. Gdy chodzi o szampony suche można zastąpić je mąką ziemniaczaną lub kukurydzianą
  • Płukanki na przykład piwna, ziołowa, z octu jabłkowego.
    Płukanka z piwa – należy spłukać włosy połową szklanki odgazowanego, niekonserwowanego, niefiltrowanego i pozbawionego dodatków smakowych piwa, odciśnięcie ich i odczekanie około 20 minut przed umyciem szamponem i nałożeniem odżywki. Można też dodać szklankę piwa do ostatniego płukania włosów.
    Płukanka ziołowa – suszony tymianek, rozmaryn i szałwii zalać litrem gorącej wody. Następnie odczekać pół godziny, odcedzić i przepłukać nim umyte, wilgotne włosy. Zabieg ten trzeba powtarzać dwa razy w tygodniu.
    Płukanka z octu jabłkowego – do 1,5 litra wody wlać pół szklanki octu i stosować do ostatniego płukania. Powtarzać zabieg 2–3 razy w tygodniu.
  • Maseczki i wcierki
    Awokado – obrać i rozgnieść awokado, nałożyć na świeżo umyte włosy. Spłukać po pół godziny.
    Białko jaja – odrobinę piany z ubitego białka wetrzeć w mokre lub suche włosy u nasady. Wyczesać nadmiar.
    Żółtko jaja – wetrzeć w umytą wilgotną skórę głowy i zostawić na kilka minut, i potem spłukać. Do żółtka można dodać łyżeczkę miodu
    Siemię lniane – zagotować siemię i powstały żel wetrzeć w wilgotne włosy u nasady
    Sok z cytryny – wycisnąć sok z 2 cytryn i wmasować w skórę głowy. Po 20 minutach spłukać włosy letnią wodą. Powtarzać czynność raz w tygodniu.
  • Suszenie
    Suszarką z dyfuzorem, chłodnym powietrzem z pomocą okrągłej szczotki z opuszczoną głową wilgotnych włosów.
    Nie używając suszarki – należy podpiąć włosy do góry lub zwinąć na czubku głowy pozwalając im wyschnąć w taki sposób. Ten trik działa także na suchych włosach.
    Można użyć też grubych wałków.
  • Spraye, mgiełki, lakiery
    Żelatyna – połowa łyżeczki żelatyny rozpuścić w 50 mililitrach wrzącej wody. Po wystygnięciu przelać do butelki z rozpylaczem.
    Krochmal w sprayu lub mąka ziemniaczana z wodą.
    Sól morska w sprayu – 2 łyżeczki soli morskiej (albo zwykłej) rozpuścić w połowie szklanki wody (mineralnej lub przegotowanej). Roztwór przelać do butelki z atomizerem.
  • Inne: tapirowanie, masaż i używanie prostownicy ruchem do góry.
    Jest wiele rzeczy, które można zrobić, by szybko i tanim lub żadnym kosztem polepszyć wygląd włosów i zapobiegać ich oklapnięciu na przykład w okresie zimowym, gdy często nosi się czapki. Różnicę może zrobić cieniowanie włosów, a także suplementowanie witamin.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest