Maseczka z aspiryny- właściwości oraz sposób przygotowania

Większość z nas słyszało o domowych maseczkach do których sporządzenia użyjemy obecnych w kuchni produktów spożywczych, jednak tylko nieliczni wiedzą o znajdującym się w naszej apteczce składniku, który również może mieć zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry- aspiryny.

Wpływ aspiryny na piękny wygląd naszej skóry

Zawiera ona kwas acetylosalicylowy, który jest beta-hydroksykwasem podobnym i zbliżonym budową do kwasu salicylowego, który jest często używany w wielu dostępnych bez recepty lekach przeciwtrądzikowych. Dzięki temu składnikowi mamy w swoim domu prawdziwy przeciwtrądzikowy peeling. Niektóre prababcie przekazują ten sekret pielęgnacji z pokolenia na pokolenie, jednak istnieje również szereg dowodów naukowych potwierdzających właściwości tego legendarnego składnika m.in. badanie w, którym wzięło udział 24. ochotników u których wywołano reakcje zapalną na skórę poprzez histaminę po czym nakładano punktowo aspirynę, co zmniejszyło znacząco wiele z objawów.

Jakie są najważniejsze właściwości maseczki z aspiryny wpływające pozytywnie na wygląd cery?

Proszek znany i polecany już od V p.n.e. przez Hipokratesa, pozyskiwany z kory wierzby w celu wyleczenia chorób skóry, jest doceniany przez znanych lekarzy i w dniu dzisiejszym: m.in.
„Pomaga usunąć nadmiar oleju i złuszcza martwe komórki na powierzchni skóry” i „jest niezwykle przydatny w leczeniu trądziku”- jak mówi Joshua Zeichner, MD, dyrektor badań kosmetycznych i klinicznych w dermatologii w Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku. Szczególnie pozytywny wpływ będzie przejawiała aspiryna na twarzy osób ze skórą trądzikową ze względu na: właściwości przeciwzapalne,zmniejszenie zaczerwienień, obrzęku spowodowanego przez wypryski, łagodzi niepożądane zmiany, a także tłustą, ponieważ: aspiryna ma właściwości wysuszające skórę,jednak dla pozytywnego efektu powinniśmy nakładać ją co kilka dni, aby skóra nie zaczęła produkować zbyt dużej ilości sebum.

Czy są jakieś przeciwwskazania do nakładania aspiryny na twarz?

Ze względu na właściwości wysuszające na maseczkę z aspiryny powinny uważać osoby ze cerą suchą, bo może ona tylko pogłębić problemy skórne tych osób. Warto również być rozważnym w jej stosowaniu przy cerze wrażliwej oraz naczyniowej i skłonnej do oparzeń słonecznych- można w tym wypadku rozważyć użycie po zmyciu maseczki kremu przeciwsłonecznego z racji, że kwas salicylowy dodatkowo uwrażliwia skórę na oddziaływanie promieniowanie UV.

Pomysły na stworzenie maseczki z aspiryną

Najprostszym sposobem na wykonanie maseczki do której stworzenia potrzebujemy tylko i wyłącznie dwóch składników będzie sporządzenie pasty składającej się z łyżeczki stołowej świeżo wyciśniętego soku z cytryny zmieszanego z 2 lub 3 rozgniecionymi tabletkami. Należy mieszać składniki do uzyskania maseczki o jednolitej konsystencji. Substancje należy pozostawić na twarzy na około 15 minut, a następnie zmyć letnią wodą. Oczywiście możemy łączyć aspirynę z innymi produktami, aby dodatkowo wzmocnić efekt działania, dzięki czemu skóra będzie po zabiegu jeszcze bardziej olśniewająca. Osobom borykającym się z wypryskami nie zaszkodzi dodać kilku kropel olejku z drzewa herbacianego. Można również dodać odrobinę żelu aloesowego, gdy zależy nam na właściwościach łagodzących . Sposobów do włączenia aspiryny do naturalnej pielęgnacji jest cała masa, dlatego warto eksperymentować i łączyć składniki tworząc różne kombinacje zależności od preferowanej konsystencji.

Częstotliwość nakładania maseczki i uwaga dla osób z poważnymi problemami skórnymi

Kwas acetylosalicylowy to substancja, która przyniesie nam najkorzystniejsze efekty jeżeli będziemy nakładali ją na twarz systematycznie, jednak niekoniecznie sprawdzi się tu podążanie za regułą: im częściej tym lepiej. W wypadku, tak intensywnie działającego produktu warto zachować umiar. Stosowanie takiej maseczki raz w tygodniu w zupełności wystarczy, nawet u osób borykających się z poważnymi problemami związanymi z trądzikiem. Warto pamiętać, że w takim wypadku korzystanie z maseczki z aspiryny w powinno być jedynie dodatkową pomocą, a filar stanowić leczenie u specjalisty np: dermatologa.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest