Masaż gorącymi kamieniami – czyli relaks dla ciała

Relaks jest równie ważny jak nasze codzienne obowiązki. Bardzo często zdarza nam się zapomnieć o tym istotnym fakcie, zwłaszcza podczas natłoku zajęć. Niestety odbija się to w bardzo niekorzystny sposób na naszym zdrowiu. Coraz częściej ludzie zapracowani korzystają z ofert masażystów, aby choć na chwilę oderwać się od codzienności. Niemniej masaże przynoszą ulgę naszemu zmęczonemu ciału. Masaż gorącymi kamieniami stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnie wykonywanego zabiegu.

Czym jest i na czym polega masaż gorącymi kamieniami?

Masaż ten jak każdy inny typ masażu zaliczany jest do zabiegów fizjoterapeutycznych. Ten jednak łączy w sobie kilka technik: masaż tradycyjny, aromaterapię, termoterapię oraz masaż limfatyczny.

Masaż gorącymi kamieniami pochodzi z krain Dalekiego Wschodu, był również szamańskim sposobem leczenia na terenach Polinezji. Azjatycka medycynie tradycyjnej uważa, że w ciele człowieka znajdują się czakry czyli miejsca gdzie skupia się i przetwarza energia. Czakry umiejscowione są blisko najważniejszych organów naszego ciała. Zgodnie z nauką starożytnych mędrców choroby czy rozchwianie emocjonalne pojawia się w momencie gdy któraś z czakr jest „przytkana” przez co energia kumuluje się w nich i nie może przepływać dalej. Należy więc jak najszybciej udrożnić to miejsce, aby życiodajna siła mogła krążyć po całym ciele przywracając jego równowagę. Gorące kamienie idealnie się do tego nadają ponieważ pozwalają uwolnić zalegającą energię, a następnie kierują ją kanałami energetycznymi do reszty ciała. Ku temu celu najczęściej wybierane są gładkie, okrągłe kamienie bazaltowe (czarne, gorące) oraz marmurowe (białe, zimne) różnej wielkości. Same kamienie pochodzą z dna morskiego gdzie poddane naturalnym procesom osiągają idealnie gładką powierzchnię. Zgodnie z ich pochodzeniem, kamienie przechowywane są w wodzie z solą morską, aby nie straciły swojej mocy oraz oczyściły się ze wszystkich negatywnych energii jakie wyciągnęły z masowanego ciała.

Masaż gorącymi kamieniami krok po kroku

Przed przystąpieniem do masażu należy oczyścić całe ciało czyli umyć je i nałożyć odpowiednie olejki. Podczas zabiegu pozostaje się nago (dopuszczalna jest bielizna osłaniająca okolice intymne). W zależności od tego jaką partię chcemy poddać zabiegowi układamy się na brzuchu bądź plecach. Następnie masażysta rozkłada kamienie zgodnie z mapą czakr dostosowując ich temperaturę oraz wielkość do miejsca schorzenia. Największe kamienie bazaltowe układane są najczęściej na linii kręgosłupa, mniejsze przy policzkach oraz między palcami. Masażysta przystępuje do wykonania zabiegu od pocierania całego ciała dwoma dużymi kamieniami uprzednio zanurzonymi w wybranym przez pacjenta olejku. Następnie przesuwa resztę kamieni wzdłuż kanałów energetycznych. Możliwy jest również zabieg w którym wykorzystuje się zarówno kamienie gorące (o temperaturze ok 40-50ºC) jak i zimne, które mają wywoływać wyścig energii. Zdaniem znawców jest to najbardziej skuteczny rodzaj masażu tego typu. Cały seans trwa od 60 do 90 min.

Dopuszczalne są różne techniki masowania kamieniami: głaskanie czyli delikatne przesuwanie kamieni po ciele; ugniatanie – zbliżanie dwóch kamieni do siebie i ściskanie skóry pozostającej między nimi; rozcieranie – wykonywanie ruchów okrężnych.

Zalety oraz wady masażu kamieniami

Na liście korzyści znajdziemy przede wszystkim relaks zarówno psychiczny jak i cielesny. Spięte mięśnie w końcu będą w stanie się rozluźnić oraz szybciej zregenerować po wysiłku. Oprócz tego udrożnieniu ulegną naczynia krwionośne oraz limfatyczne a natłuszczona skóra zostanie odżywiona i zacznie oddychać. Będzie także bardziej ujędrniona. Pozwolimy toksynom na swobodne opuszczenie naszego organizmu.

Masaż taki szczególnie polecany jest osobom z otyłością oraz nadwagą. Wskazaniami są także nerwice psychosomatyczne, stany pourazowe, reumatyzm czy okresy rekonwalescencji (w tym po udarach mózgu).
Do wad należy zaliczyć jedynie przeciwwskazania w stosowaniu tego masażu. Tutaj znajdziemy stany zapalne oraz infekcje, nowotwory, zakrzepy i zapalenie żył, nieskorygowane wady serca oraz kruche kości.

Masaż gorącymi kamieniami opinie, cena

Ten typ masażu spotyka się z wyjątkowo ciepłym odbiorem. W zasadzie znaleźć można same pozytywne opinie na temat gorących kamieni. Wydaje się również, że masaż gorącymi kamieniami jest lepiej postrzegany przez użytkowników niż masaż tradycyjny.

Za taką przyjemność przyjdzie nam zapłacić ok. 120-250 zł w zależności od ośrodka oraz dodatkowych atrakcji. Ceny również mogą różnić się pomiędzy poszczególnymi miastami.

Czy warto wybrać się na taki zabieg? Najlepiej będzie spróbować samemu, bo nawet jeśli okaże się, że kamie do nas nie przemawiają przyda nam się chwila relaksu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest