Laserowa depilacja bikini – komfort, oszczędność czasu i pieniędzy

Depilacja woskiem, maszynkami, czy pastą cukrową. Chyba każda z nas przez to przechodziła…Jakie efekty? Depilacja może i była skuteczna ale nigdy nie trwała. Czynności związane z tradycyjną depilacją trzeba powtarzać co kilka dni.

Depilacja laserowa bikini głębokiego to sprawdzone i pewne rozwiązanie! Przede wszystkim dlatego, że przestajesz poświęcać czas na golenie, oszczędzasz pieniądze dzięki temu, że po serii laserowej skreślasz z listy zakupów produkty do tradycyjnej depilacji i czujesz niewyobrażalny komfort!

Na czym polega zabieg depilacji laserowej głębokiego bikini

Przede wszystkim na samym początku musisz wiedzieć, że powodzenie depilacji laserowej w dużym stopniu zależy od tego, na jaki laser się zdecydujesz. Obecnie najskuteczniejszym laserem do zabiegów depilacji jest Laser diodowy LightSheer Duet, który szybko i precyzyjnie usuwa owłosienie ze skóry. To dzięki niemu po ok. 6 wizytach w salonie będziesz mogła cieszyć się idealnie gładką skórą. Od czego zaczynają się zabiegi depilacji? Przede wszystkim depilacja laserowa rozpoczyna się od bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem podczas, której dokładnie omawiany jest cały zabieg oraz wykluczane możliwe przeciwwskazania.

Pani kosmetolog ogląda także rodzaj włosa, dobiera odpowiednie parametry lasera i wykonuje próbę laserową. Ma ona na celu sprawdzenie, jak skóra reaguje na światło lasera. Jeżeli po 1-2 dniach na skórze nie pojawi się żadna niepokojąca reakcja, to można przystąpić do zabiegu depilacji laserowej.

Depilacja laserowa rozpoczyna się od mapowania ciała, aby była jak najbardziej dokładna. Następnie Pani kosmetolog miejsce przy miejscu dokonuje strzałów laserem aby usunąć niechciane włoski w okolicach bikini. Możesz być zupełnie spokojna. Depilacja laserowa jest zabiegiem bezbolesnym a niewielki dyskomfort niwelowany jest poprzez kompres chłodzący.

Czy zabiegi depilacji laserowej bikini trzeba powtarzać?

Tak, dla uzyskania idealnie gładkiej skóry potrzebuje ok. 6 – 7 wizyt w salonie, co 8-12 tygodni. Jest to związane z cyklem wzrostu włosa. Światło lasera działa na te włoski, które znajdują się w aktywnej fazie wzrostu. Już po pierwszym zabiegu trwale zostanie usuniętych ok. 30% włosków. Z każdym kolejnym ta liczba rośnie aż do momentu osiągnięcia idealnie gładkiej skóry.

Depilacja bikini głębokiego – jak się przygotować?

Tak, jak wspomnieliśmy podczas rozmowy z kosmetologiem ustalane są przeciwwskazania do wykonania zabiegu depilacji, z którymi trzeba się zapoznać przed rozpoczęciem sesji depilacyjnych. Do najczęstszych z należą: ciąża, okres karmienia piersią. Przeciwwskazaniem są też infekcje bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze i aktywna opalenizna!

Pamiętaj, że miesiąc przed rozpoczęciem zabiegów nie można wyrywać włosków pęsetką, jedynie golić maszynką.

Wybór salonu jest zdecydowanie najistotniejszą sprawą, ponieważ tak, jak wspomnieliśmy, aby depilacja laserowa była skuteczna musi być wykonana profesjonalnym sprzętem – laserem diodowym przy współpracy z doświadczonym kosmetologiem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *