Jak zapuścić długie paznokcie?

Niemal każda kobieta przywiązuje uwagę do tego, by jej dłoń wyglądała kobieco. Często synonimem tego są właśnie długie, zadbane paznokcie, które można ozdobić dowolnym kolorem lakieru czy wzorkami. Używałaś już różnych odżywek, ale żadna z nich nie zdała egzaminu? Poznaj domowe sposoby na zapuszczanie paznokci bądź ich przedłużenie!

Jak szybko rosną paznokcie?

Przyjmuje się, że paznokcie rosną około 0,1mm na dobę. To daje nam 3mm w ciągu całego miesiąca. Warto też pamiętać, że paznokcie szybciej rosną latem! Natomiast jeśli nie będziemy dbały o odpowiednią dietę, to w organizmie zacznie brakować składników odżywczych, co skutkuje kruchymi i łamliwymi paznokciami.

Co zrobić by paznokcie szybciej rosły?

Jako uzupełnienie domowych kuracji wiele kobiet stosuje suplementy diety przyspieszające wzrost paznokci. Najczęściej wybierane są produkty zawierające krzem, czyli suplementy na bazie skrzypu, bardzo dobrze na paznokcie wpływają także tabletki drożdżowe, które można stosować wymiennie z drożdżowym koktajlem do picia. Wzmacniająco na paznokcie działa także picie skrzypu w postaci ziołowego naparu. Jednak najbardziej widoczne efekty zapewnia stosowanie maseczek i tak zwanych wcierek w paznokcie.

Utwardzacz do paznokci

Aby paznokcie rosły szybko, a przy tym były twarde i odporne na uszkodzenia, należy o nie odpowiednio zadbać, a także je wzmacniać. Bardzo skutecznym sposobem jest stosowanie utwardzacza do paznokci. Wzmacnia on płytkę paznokcia, a dzięki temu, że większość z dostępnych produktów jest bezbarwnych, będzie on praktycznie niewidoczny. Ponadto stosowanie utwardzaczy zwiększa wytrzymałość płytki, co wpływa również na obniżenie ryzyka łamliwości oraz rozdwajania się.

Odpowiedni zmywacz

Aby cieszyć się długimi paznokciami, powinnaś stosować zmywacz bez dodatku acetonu. To właśnie ta substancja może cechować się nadzwyczaj niekorzystnym działaniem. Aceton przyczynia się do wysuszania paznokci, może powodować ich pękanie oraz większą łamliwość. Może także podrażniać skórę.

Ochrona paznokci

Kolejnym ważnym elementem do zapamiętania podczas zapuszczania paznokci jest ich ochrona. Przy wykonywaniu niektórych prac domowych pamiętaj o zakładaniu gumowych rękawiczek, szczególnie kiedy dłonie są narażone na kontakt z chemikaliami. Po zakończeniu pracy warto posmarować ręce i paznokcie specjalnym kremem ochronnym.

Pilniczek do paznokci

Najlepiej piłować paznokcie szklanym, papierowym lub kamiennym pilnikiem. Nie poleca się używania metalowych pilników, ponieważ powodują one rozdwajanie paznokci.

Domowe sposoby na zapuszczenie paznokci

1. MASECZKA Z WITAMINĄ E
Jest to jedna z najpopularniejszych metod przyspieszających wzrost płytki paznokcia. Wystarczy wymieszać 1 łyżeczkę oliwy z oliwek z 2-3 kapsułkami witaminy E. Gotowy preparat należy wsmarować w płytkę paznokci oraz w skórki. Jeśli maseczkę stosuje się na noc, wówczas warto zabezpieczyć dłonie nakładając bawełniane rękawiczki.

2. SPECJALNA MIKSTURA
Do naczynia z ciepłą wodą należy wsypać łyżeczkę soli, najlepiej morskiej o działaniu przyspieszającym wzrost paznokci, dodać łyżeczkę oliwy z oliwek oraz sok z połowy cytryny. Dłonie należy moczyć przez 20 minut przez 10 kolejnych dni. Ważne, aby moczone paznokcie były krótko obcięte oraz aby nie znajdował się na nich lakier czy odżywki.

3. OLEJEK RYCYNOWY

  • Olejek rycynowy wlewamy do niewielkiego garnka i podgrzewamy. Następnie przelewamy go do miseczki i zanurzamy w niej paznokcie. Zanurzone dłonie trzymamy w naczyniu przez kilkanaście minut.
  • Olejek rycynowy możemy także nanieść bezpośrednio na wacik, a następnie wycierać nim paznokcie. Po takim zabiegu olejek zostawiamy jeszcze na kilka minut i wmasowujemy przez chwilę palcami.
  • Trzecim sposobem jest zastosowanie olejku rycynowego na noc. Przed pójściem spać, możemy nasmarować preparatem całe dłonie i nałożyć bawełniane rękawiczki. Po przebudzeniu skóra naszych dłoni będzie gładka, a paznokcie odżywione.

Na koniec, oczywistą sprawą jest, że nie skubiemy paznokci! Jest to nawyk, który dotyka wiele z nas, zwłaszcza w trakcie stresu, a skubanie w tempie ekspresowym niszczy naszą płytkę i naraża na uszkodzenia mechaniczne.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest