Jak dobrać perfumy męskie? Podkreśl swój charakter

Perfumy męskie nie tylko dopełniają każdą męską stylizację, ale także doskonale podkreślają charakter. Odpowiednio dobrane do sytuacji sprawią, że każda kobieta będzie podążać za facetem wzrokiem. W tym artykule podpowiadamy jak umiejętnie dobrać zapach, by poczuć męskość w 100%.

Perfumy męskie – nie ma zapachów uniwersalnych

Najlepsze perfumy męskie to takie, które są odpowiednio dobrane do danej sytuacji. Nie ma jednego „uniwersalnego” zapachu, który przyciąga kobiety i podkreśla indywidualny styl. O „męskości” zapachu decydują nuty zapachowe, dlatego przed zakupem warto się z nimi zapoznać. Można to zrobić w perfumerii lub dokładnie sprawdzić skład w drogerii internetowej. Dobrze dobrany zapach będzie pasował do mężczyzny, odzwierciedli jego styl i podkreśli osobowość.

Przypominamy, że jeden nawet najbardziej ulubiony zapach nie jest na tyle uniwersalny, by tak samo pachniał podczas lata lub podczas mroźnej zimy.

Perfumy męskie i damskie – czym się różnią?

Okazuje się, że zapachy dla panów różnią się od damskich nie tylko wyglądem flakonika, ale również aromatem. Przy wyborze zapachu można kierować się swoim gustem oraz przyzwyczajeniami do danej marki. Męskie zapachy rzadko charakteryzują się słodkimi nutami kwiatów i wanilii. Przyjęło się, że perfumy dla mężczyzn muszą kojarzyć się z siłą, męskością i być odpowiednim odzwierciedleniem samca alfa. Prawdą jest, że zapach powinien być dobrany do charakteru i stylu ubierania. Wielu panów coraz częściej rezygnuje z mocnych nut piżma, cedru, drewna i skóry i stawia na słodsze i bardziej delikatne zapachy.
Perfumy marek premium zarówno te damskie i męskie posiadają trzy główne kategorie nut zapachowych. Jest to serce, głowa i baza. Baza jest swego rodzaju tłem dla dominującego zapachu. Nuta serca na skórze utrzymuje się najdłużej. W mocnych męskich perfumach może to być nawet kilkanaście godzin. Nuta głowy jest natomiast bardzo oryginalna i posiada zapach, który jest swego rodzaju „kropką nad i” całej kompozycji. Najpopularniejsze perfumy męskie to:

  • perfumy kwiatowe – nadają całej kompozycji delikatności i subtelności,
  • perfumy szyprowe – są to ciężkie i bardzo trwałe zapachy. Buty zapachowe bazują m.in na dębowym mchu i żywicach. Do perfum szyprowych zaliczyć można również męskie zapachy z piżmem.
  • perfumy cytrusowe – to odmiana perfum owocowych dla mężczyzn, gdzie bardzo ważna jest świeżość i lekkość.
  • perfumy orientalne – to zapachy dla panów, którzy lubią się wyróżniać oryginalnością. W perfumach można wyczuć m.in piżmo, wanilię oraz aromaty korzenne.
  • perfumy drzewne – są to cięższe zapachy, gdzie dominują nuty dębu, cedru oraz drzewa sandałowego.

Perfumy męskie – jak je dzielimy?

perfumy meskie

Na rynku dostępnych jest wiele zapachów, które podobają się mężczyznom. Okazuje się, że perfumy perfumom nie są równe. Na drogeryjnych półkach można znaleźć aż 6 rodzajów perfum, które różnią się od siebie procentowym stężeniem olejków zapachowych w składzie. Oznacza to, że im stężenie wyższe, tym perfumy są bardziej trwałe i intensywniejsze. Rozróżnić możemy m.in:

  • Eau Fraiche (woda odświeżająca) – najczęściej korzystają z niej kobiety. Produkty występują w formie tzw. mgiełki zapachowej. Stężenie procentowe olejków zapachowych w wodzie odświeżającej wynosi 1% – 3%.
  • Eau de Cologne (woda kolońska) – stężenie procentowe olejków zapachowych wynosi 3% – 8%.
  • Eau de Toilette (woda toaletowa) – takich produktów jest najwięcej na rynku i dostępne są one często w bardzo korzystnych cenach. Stężenie olejków zapachowych wynosi 5% – 15%.
  • Eau de Parfum (woda perfumowana) – stężenie substancji zapachowych wynosi 10% – 20%.
  • Parfum (perfumy właściwe) – w takich zapachach znajdziemy stężenie olejków wynoszących 15% – 43%.
  • Extrait de Parfum (ekstrakt perfum) – to najbardziej intensywny rodzaj perfum. Stężenie olejków zapachowych wynosi 44% – 60%.

Perfumy męskie – czego unikać?

By zapach się długo utrzymywał należy spryskać miejsca, które są najbardziej ukrwione, a skóra jest najcieńsza. Najlepsze są: kark, szyja, nadgarstek. Są to stosunkowo ciepłe miejsca i oznacza to, że perfumy będą cały czas emitowały zapach. Warto wiedzieć, żę mężczyźni często przesadzają z użyciem perfum. Zapach zamiast przyciągać, odpycha. Wystarczą nawet 3 psiknięcia w odpowiednie miejsca, by zapach był przyjemny i utrzymywał się przez długi czas.

By perfumy męskie cieszyły nas przez długi czas należy je również dobrze przechowywać. Należy unikać miejsc, gdzie występują duże wahania temperatury (np. łazienka, parapet i miejsca gdzie występuje zbyt duża ekspozycja na słońce). Nie należy również po aplikacji zapachu rozcierać go na skórze. Przez lata funkcjonowało przekonanie, że w ten sposób zapach będzie bardziej intensywny.

Mężczyźni coraz większą uwagę zwracają nie tylko na swój wygląd, ale też na zapach. Odpowiednio dobrane perfumy podkreślają charakter. Zastosowanie kilku nut zapachowych może przyciągnąć kobiety i sprawić, że randka będzie udana. Bogata oferta produktów sprawia, że zapach można nie tylko dopasować do okazji (np. wieczorowa impreza lub wyjście do pracy), ale też do pór roku. Przestrzeganie kilku zasad gwarantuje, że każdy mężczyzna poczuje się pewny siebie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest