Frezarka do paznokci – czym jest i jak ją wybrać?

Zadbane, z nienagannie płaską płytką i bez zrogowaciałego naskórka paznokcie są jednym z wyznaczników kobiecości, a nawet większej pewności siebie! Żyjemy w czasach kiedy mamy mnóstwo możliwości, by profesjonalnie zadbać o paznokcie w domu. Oprócz różnego rodzaju pilniczków, nożyczek, szczoteczek, patyczków wśród akcesoriów znajdziemy także frezarkę!

Czym jest frezarka i jaka dla nas sprawdzi się najlepiej?

Frezarka to wielofunkcyjne urządzenie do manicure i pedicure. Możemy spotkać je w salonach kosmetycznych, ale także zakupić frezarkę przeznaczoną specjalnie do użytku domowego. Jest wyposażona w wiele frezów i nakładek, docierających nawet do trudno dostępnych miejsc, takich jak spód czy wał paznokcia. Frezarka doskonale sprawdza się także w przypadku bardzo grubych i twardych paznokci, przy których zwykły pilniczek nie daje rady.

Co możemy zrobić za pomocą frezarki?

 • skrócić paznokcie – zarówno naturalne, jak i sztuczne,
 • wymodelować płytkę – nadać jej ulubiony kształt (prostokąt, migdał, owal etc.),
 • usunąć resztki starego manicure, żelu,
 • wypolerować akryl,
 • usunąć skórki, odciski i nagniotki,
 • opiłować paznokcie żelowe i akrylowe wykonać rowek do uzupełnienia french manicure,
 • zrobić wgłębienie do umocowania ozdoby,
 • ściągnąć manicure hybrydowy.

Jak działa frezarka do paznokci?

Pierwszym ważnym punktem jest odpowiednia nakładka (frez). Nakładki przypominają wyglądem wkłady do długopisu z różnymi końcówkami. Wykonane powinny być z trwałego stopu stali, ale dla początkujących poleca się raczej delikatniejsze frezy piaskowe.

Rodzaje nakładek:

 • Frez MANDREL – na który można nasadzić nakładkę ścierną o dowolnej gradacji (te nakładki także znajdziemy w zestawie). Dzięki temu możemy pozbyć się masy akrylowej, żelu, zmatowić płytkę paznokcia i usunąć zrogowaciały naskórek podczas pedicure.
 • Frez CYLINDER – którego używa się do skracania paznokcia i nadawania mu kształtu.
 • Frez STOŻEK – przydatny do pracy w okolicach skórek, matowienia oraz piłowania bardzo zrogowaciałych paznokci.
 • Frez IGŁA – do ściągania żelu, akrylu, zdejmowania ozdób, matowienia progu tipsa i do innych precyzyjnych prac przy stylizacji paznokci. Igłą można także zrobić dziurkę na brzegu paznokcia, np. by założyć kolczyk.
 • Frez WRZECIONO – idealny do precyzyjnego usuwania fragmentów żelu i akrylu, matowienia tipsa.

Najważniejsze aspekty podczas wyboru frezarki:

 1. wygoda użycia – głowica frezarki powinna być dopasowana do twojej ręki. Zwróć też uwagę na wagę – zbyt ciężka głowica może uczynić zabieg niekomfortowym i dość trudnym w wykonaniu.
  Istotna jest także długość i grubość kabla – zbyt krótki utrudni pracę, natomiast zbyt gruby będzie za ciężki.
 2. parametry – tu chodzi o moc i ilość obrotów na minutę. Podczas kupna słabej frezarki, wykonanie manicure może być żmudnym i czasochłonnym zajęciem.
 3. pochłaniacz pyłu – podczas zabiegów ulatniają się szkodliwe substancje, resztki lakierów, ozdób, żelu, ale też różne drobnoustroje. Nie warto tego wdychać! Pochłaniacz natychmiast je usuwa te zanieczyszczenia. Jednak ta opcja występuje w drogich urządzeniach.
 4. głośność– raczej nikt nie lubi pracować w głośnych warunkach, więc im cichszy sprzęt tym przyjemniejsze jest jego użytkowanie.
 5. pedały noży– ułatwia regulację pracy frezarki.
 6.  ilość i rodzaje frezów – powinno być ok. 6 rodzajów frezów i 6 nakładek ściernych.

Jaki jest koszt frezarki?

Ceny frezarki zaczynają się już od 30zł. Trzeba jednak pamiętać, że najtańsze urządzenie będzie głośniejsze, może być mało komfortowe i nie dać spektakularnych rezultatów. Oczywiście wszystko zależy od naszych wymagań. Naprawdę dobry sprzęt możemy kupić w granicach 200-300zł. Oczywiście znajdziemy także frezarki za 1000zł, ale taką za 200zł powinniśmy się spokojnie zadowolić. W sklepach znajdziemy również mini frezarki, które spełniają podstawowe funkcje.

Popularne frezarki do paznokci

1. Frezarka DM 212
Napięcie: 220V-230V / 50Hz
Moc: 30W
Ilość obrotów: od 3000 do 25000 na minutę

2. Frezarka Activ JD500 BM1604
Moc: 12W
Zasilanie: 220-230 V / 50-60 Hz
Ilość obrotów: płynna regulacja od 0-25000 na minutę

3. Frezarka DM 208 (w kształcie zabawnego telefonu)
Moc: 35W
Zasilanie 220-230 V/50 Hz
Ilość obrotów: płynna regulacja od 0-25000 na minutę

4. Frezarka CT1203 Aurora
Moc: 12W
Zasilanie: 220-240V/50Hz
Ilość obrotów: od 0 do 18000 na minutę

Ich zaletą są lekkie rączki, idealne do kobiecej dłoni. Ponadto urządzenia wyposażone są w wygodny pedał nożny. Obroty można ustawić na lewe i prawe, a głowica typu TWIST-LOCK pozwala na wymianę frezów jednym ruchem, bez konieczności stosowania niewygodnych kluczyków i trzpieni.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest