Endermomasaż to jeden ze sposobów uzyskania wymodelowanej sylwetki w krótkim czasie. Często jest wybierany przez osoby, którym zależy na szybkiej redukcji cellulitu, rozluźnieniu mięśni czy ujędrnieniu skóry. Jest to nieinwazyjny i bezbolesny zabieg, którego ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Czy faktycznie jest wart naszej uwagi? Sprawdźmy.
Spis treści
Historia endermomasażu: jak i kiedy powstała ta metoda?
Metoda ta została opatentowana w 1986 roku przez Louisa Paula Guitay i spopularyzowana w dziedzinie medycyny estetycznej pod nazwą „endermologia”. Twórca tej metody poszukiwał skutecznego sposobu oddziaływania na blizny i zmiany w obrębie tkanki łącznej. Badania dowiodły, że najskuteczniejszym sposobem jest wałkowanie i rolowanie skóry i tkanek pod nią leżących. Ręczny masaż jest bardzo męczący i wymaga długiego czasu zabiegu, dlatego też alternatywą stało się skonstruowanie specjalistycznego aparatu, który łączy w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem z jednoczesnym odciągnięciem fałdy skóry (zassaniem) i rolowaniem ruchomymi rolkami.
Czym jest endermomasaż?
Endermomasaż (masaż podciśnieniowy) to rodzaj masażu, który łączy w sobie właściwości klasycznego masażu oraz podciśnienia. Dlatego poza modelowaniem sylwetki, usuwaniem cellulitu i nadmiaru wody, przede wszystkim doskonale przyspiesza metabolizm komórkowy oraz likwiduje toksyny znajdujące się w organizmie.
Endermomasaż: na czym polega zabieg?
Zabieg polega na tym, że skóra pacjenta jest zasysana przez rolki urządzenia. Zassany fałd skóry jest stymulowany na różne sposoby, łącząc w sobie masaż mechaniczny z podciśnieniem z zassaniem skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami.
Jakie są efekty endermomasażu?
W zależności od tego, jaka okolica ciała została poddana zabiegowi, efekty są korzystne i możemy do nich zaliczyć m.in. zmniejszenie cellulitu, obwodu całego ciała, likwidację obrzęków, zastojów, wzmocnienie skóry i mięśni, a także poprawę metabolizmu. Głównym celem takiego zabiegu jest doprowadzenie powierzchni skóry do gładkości oraz elastyczności.
Co zapewnia nam taki zabieg?
Endermomasaż efekty to najważniejsza sprawa dla wielu decydujących się na taki masaż. Charakteryzuje się on wieloma dobrymi efektami, do których zaliczamy m.in.:
- zmniejszenie cellulit oraz obwodu ciała
- ujędrnienie ciała, wzmocnienie skóry
- aktywizacja krążenia limfy
- pobudzenie krążenia
- poprawa metabolizmu, odprowadzenie nadmiaru wody i toksyn z organizmu
- likwidacja obrzęków, zastojów
- aktywizacja procesów opóźniających starzenie
- napięcie, wzrost elastyczności skóry
- zmniejszenie blizn i rozstępów
Jakie są opinie o endermomasażu?
Endermomasaż opinie to kwestia bardzo sporna. Niektórzy twierdzą, że nie daje żadnych rezultatów, ale są także osoby, które bardzo sobie go chwalą. Ten rodzaj zabiegu jest całkowicie bezpieczny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, dlatego wiele kobiet decyduje się na taki masaż, ponieważ ma dobre recenzje. Klientki mówią, że sam zabieg jest przyjemny, bezbolesny i efektywny – daje szybkie oraz pozytywne rezultaty.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Z tego rodzaju zabiegu nie mogą, a na pewno nie powinny korzystać:
- kobiety w ciąży
- chorujący na nowotwór
- osoby mające stany zapalne i choroby skóry
- osoby, które mają uszkodzenia mechaniczne skóry
- osoby ze skłonnością do krwawień
- osoby, które mają żylaki, niewydolność krążenia
- osoby, które mają niewyrównane nadciśnienie
- osoby podczas gorączki, osłabienia
- chorujący na choroby układu krążenia i oddechowego
Aby zabieg był w pełni skuteczny, musimy pamiętać o tym, że potrzebna jest cała seria zabiegów, by być w stu procentach zadowolonym. Pierwsze efekty powinny być widoczne po 8-10 zabiegach, z których jeden trwa około 40 minut. Koszt jednego masażu waha się od stu do kilkuset złotych. Po zakończeniu całej terapii warto co jakiś czas powtórzyć taki zabieg, aby podtrzymać efekty. Podsumowując, z pewnością jest to dobra opcja, dla osób, które mają różnego rodzaju problemy, ale nie jest to tania sprawa, dlatego nie każdy może sobie na nią pozwolić.