Kremy naturalne to najlepszy wybór dla Twojej skóry. Produkowane wyłącznie z najlepszych jagód i ziół są gwarancją właściwego nawilżenia oraz odżywienia cery. Wśród nich coraz popularniejsze stają się kremy z rokitnikiem. Nie wiesz, czym on jest? Zastanawiasz się, czy warto zwrócić na niego szczególną uwagę? Sprawdź, czemu powinnaś sięgać po kremy do twarzy z rokitnikiem.
Spis treści
Rokitnik – czym jest?
Jest to krzew z rodziny oliwnikowatych. Rokitnik wyglądem przypomina krzaczaste wierzby, osiąga nawet 6 metrów wysokości i przeważnie jest bardzo rozgałęziony. Jego młode pędy zakończone są ostrymi cierniami, a owoce mają charakter drobnych, pomarańczowych pestkowców. Liście rokitnika są bardzo specyficzne – wąskie, dość długie i dwukolorowe, z wierzchu szarozielone ze srebrzystym owłosieniem, a pod spodem srebrzyste. Rokitnik ma niewielkie wymagania glebowe, potrafi poradzić sobie na terenach o zanieczyszczonym powietrzu czy w bardzo suchych i mroźnych warunkach.
Krzewy rokitnika rosną głównie wzdłuż wybrzeży morskich, lecz nie jest to ich jedyne siedlisko. Wśród najpopularniejszych odmian tej rośliny warto wymienić rokitnik zwyczajny, wstępujący np. nad Bałtykiem, oraz rokitnik ałtajski, rosnący na terenach surowej klimatycznie Syberii.
Dobroczynne właściwości rokitnika znane są już od wieków, dzięki czemu powstaje z nim wiele produktów, szczególnie jego ałtajską odmianą. Charakteryzuje się on bowiem potężnymi właściwościami antyoksydacyjnymi, a w jego składzie znajduje się aż 15 razy więcej witaminy C niż w pomarańczy. Nie jest to jedyna witamina, jaką w nim znajdziemy. Rokitnik ałtajski bogaty jest również w wit. A, E, B5 oraz kwasy AHA/BHA, m.in. glikolowy, mlekowy i salicylowy.
Rokitnik wykorzystywany jest w celach leczniczych, kulinarnych, a nawet ozdobnych. Bardzo dużą rolę odgrywa również w kosmetyce, gdzie stosowany jest do wytwarzania kremów do ciała. Owoce pozyskiwane z krzewów rokitnika służą do produkcji soków, herbat, syropów, olejów, a także żeli, kremów i maseczek do twarzy. Wszystkie te produkty z rokitnikiem polecane są osobom zmagającym się z niedoborami witaminy C. Jest on w stanie wyleczyć krwawiące dziąsła, pomaga w gojeniu się ran, wzmaga apetyt, niweluje skłonność do pojawiających się siniaków czy bóle mięśni i stawów. Olej z rokitnika wspomaga pracę serca, jak również walkę ze zgagą i wrzodami żołądka.
Kremy z rokitnikiem – czy warto?
Doskonałe działanie rokitnika pozwala na wykorzystanie go w produktach do pielęgnacji ciała. Krem z rokitnika ałtajskiego, np. marki Natura Siberica, jest kosmetykiem, po który warto sięgać chociażby ze względu na dużą zawartość witaminy C. Jest jej w nim tak dużo, ponieważ trudne warunki syberyjskie zmusiły te rośliny do akumulacji wyłącznie najlepszych składników, pozwalających im na przeżycie. Kosmetyki z linii Oblepikha C-Berrica tworzone są na bazie oleju z sosny syberyjskiej, który w połączeniu z rokitnikiem pozwala na właściwe nawodnienie i odświeżenie skóry twarzy, ujednolicenie jej kolorytu, oczyszczenie i uelastycznienie. Organiczny hydrolat z rokitnika bogaty w witaminę C wzmacnia również naturalne bariery ochronne skóry i przyspiesza jej regenerację. Ze względu na swoje wartości, krem z rokitnika polecany jest do każdego typu skóry twarzy, lecz najlepiej sprawdzi się w kuracji nawilżającej bardzo suchej oraz potrądzikowej cery.
Co ważne, kremy do twarzy z witaminą C marki Natura Siberica są naturalne. W ich składzie nie znajdziesz sztucznych elementów poprawiających zapach czy barwę, a jedynie ekologiczne składniki pozyskiwane z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wybierając krem czy serum do twarzy z witaminą C możesz więc mieć pewność, że sięgasz po całkowicie wegańskie kosmetyki o jakości popartej wieloma certyfikatami, m.in. Vegan.
Zdecydowanie warto sięgać po kremy z rokitnikiem, szczególnie w zimie, gdy nasza cera potrzebuje dużej dawki witaminy C. Głębokie nawilżenie skóry i jej szybsza regeneracja przełoży się na jej wygląd, a to z kolei na Twoje samopoczucie. Postaw na naturalne kosmetyki z rokitnika i ciesz się blaskiem swojej cery przez cały rok.