Jak dbać o cerę naczynkową?

Częste czerwienienie się, rozszerzone żyłki i pajączki na twarzy są charakterystyczne dla cery naczynkowej. Pękające naczynka na twarzy są nieesetyczne, a ich ukrycie pod makijażem bywa trudne. Jaki krem do cery naczynkowej wybrać? Jak dbać o ten szczególny rodzaj skóry?

Cera najpopularniejsza wśród Polek

Cera naczynkowa jest najczęściej spotykana u Polek. Zmieniające się pory roku i wahania temperatur sprawiają, że naczynka krwionośne są osłabione i podatne na pękanie. Kremy do cery naczynkowej są więc często wybierane, a ich wybór jest szeroki.

Kobiety, które szukają odpowiedzi na pytanie, co na pękają naczynka daje najlepsze efekty, są w różnym wieku. Rzadko zdarza się, że problemy z naczynkami pojawiają się już przed 30 rokiem życia, jednak wtedy pękające naczynka na twarzy są wynikiem wahań hormonalnych. Nadmiar estrogenu osłabia żyłki, które tworzą na twarzy pajączki. W tym wieku polecany jest krem na noc do cery naczynkowej i lekki krem na dzień o działaniu nawilżającym. Po 30 roku życia cera naczynkowa jest powszechniejsza. Do jej pielęgnacji stosuje się krem nawilżający do cery naczynkowej, w którego składzie znajdują się m.in.rutyna, witamina C i witamina K, które wzmacniają ściany żyłek.

Im starsza jest kobieta, tym większe prawdopodobieństwo, że będzie miała problemy z cerą naczynkową. Już po 40 roku życia warto sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy do cery naczynkowej, dzięki któremu zwiększy się elastyczność skóry i ściany drobnych żyłek. regularne stosowanie kremu zapobiegnie pojawianiu się dużych pajączków i sprawi, że twarz dłużej zachowa młody wygład. Kremy do cery naczynkowej dojrzałej zawierają m.in.: miłorząb japoński, arnikę, algi i wyciąg z kasztanowca, które wzmacniają ściany naczyń włosowatych.

Pielęgnacja cery naczynkowej odpowiednia do pory roku

W przypadku cery naczynkowej bardzo ważne jest stosowanie kosmetyków dopasowanych do pory roku. Krem do cery naczynkowej z filtrem jest niezbędny już pod koniec wiosny, gdy słońce zaczyna świecić mocniej. Krem na zimę do cery naczynkowej pomoże uchronić się przed nieestetycznym czerwienieniem twarzy z powodu dłuższego przebywania na mrozie. Ważne jest dopasowanie rodzaju kosmetyku do warunków pogodowych, gdyż nawet najlepsze kremy do skóry naczynkowej nie są uniwersalne.

Panie o cerze naczynkowej i wrażliwej powinny sięgać po naturalny krem do cery naczynkowej. W jego składzie nie ma uczulających substancji, które powodują podrażnienia i suchość skóry. Krem do cery wrażliwej i naczynkowej można znaleźć w aptece lub w drogerii, na przykład tu https://eapteka.pl/dermokosmetyki/problemy-skorne/skora-naczynkowa.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.